Gracze Juve

einhard | 13 listopada 2020

Thuram: Mój syn sam o sobie zdecyduje

Lilian Thuram mówi, że jego syn sam zdecyduje o swojej przyszłości i twierdzi, że Andrei Pirlo nie można porównywać z Zidanem.

Syn byłego obrońcy Juventusu i Parmy, Marcus, jest skrzydłowym Borussii Monchengladbach i obecnie jest łączony z wieloma czołowymi klubami w Europie, w tym z Milanem, Arsenalem, Manchesterem United i Man City.

Musimy pozwolić mojemu synowi wybrać jego własną przyszłość – powiedział La Stampie były obrońca.

Thuram senior dzielił szatnię w Juventusie między innymi ze Zlatanem Ibrahimoviciem w i Zinedine Zidanem.

Włoski futbol nie jest już na tym samym poziomie, co w przeszłości.

Kiedyś najlepsi gracze grali we Włoszech, teraz angielska piłka wyprzedziła Włochów. Jeśli Ibrahimovic nadal robi różnicę, to dlatego, że był niezwykłym graczem, gdy był młody.

Fizycznie nie jest tak silny jak kiedyś, ale w piłce liczy się też inteligencja, a Ibrahimovic jest bardzo inteligentny.

Nie sądzę, że Pirlo i Zidane mają tę samą historię. Pirlo właśnie rozpoczął karierę trenerską, Zidane został trenerem Realu Madryt po tym, jak zdobył doświadczenie w sektorze młodzieżowym i jako asystent Carlo Ancelottiego.

Thuram podkreślił także, że włoski futbol ma problem z rasizmem.

Tym, co mnie bardziej zasmuca, jest to, że jest to akceptowane.

Mówi się, że nie można akceptować rasizmu, ale to hipokryzja. Na stadionach wyłania się obraz społeczeństwa. Rasizm istnieje wszędzie.

Nasze społeczeństwa zostały zbudowane na idei, że bycie białym jest lepsze, bycie heteroseksualnym jest lepsze, że ​​bycie mężczyzną jest lepsze niż bycie kobietą.

Można przezwyciężyć te stereotypy. Niektórzy ludzie tego jednak nie chcą, ponieważ wiedzą, że mają przewagę dzięki takiemu systemowi.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi