Prasa

Gryfel | 13 września 2021

Tomaszewski: Szczęsny powinien odejść z Juventusu

Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski, w wywiadzie dla „Corriere della Sera” mówił o złym momencie, jaki przeżywa Szczęsny w reprezentacji i w Juventusie:

To, co dzieje się ze Szczęsnym, nie jest normalne i nie jest łatwe do zrozumienia. Odnoszę wrażenie, że kibice w Turynie i w Polsce nie darzą go zbytnią sympatią i on to czuje, wywiera to na nim sporą presję. Nie jest dobre dla bramkarza, gdy ma na głowie zbyt dużo myśli, ponieważ traci wtedy błyskotliwość i szybkość reakcji. Myślę, że teraz przydałaby mu się przerwa, zarówno w Juve, jak i w reprezentacji. W przyszłości Wojtek powinien pomyśleć o opuszczeniu Turynu.

Źródło: TuttoJuve.com

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
2 lat temu

Myślę, że decyzja o sprowadzeniu bramkarza jest obecnie kwestią czasu. Tego jest za dużo. Doceniam Wojtka za to co zrobił, ale szykuje się drugi sezon słaby, nawet gorszy od poprzedniego. Nie może być tak, że bramkarz Juve nie broni niczego ponad stan, a jednocześnie robi co drugi mecz babola skutkującego utratą bramki. W zeszłym sezonie emeryt Buffon na 9 rozegranych meczów miał 6 czystych kont. Szczęsny na 40 spotkań miał 9 czystych kont. Mając na względzie nasze bardzo złe finanse trzeba brać pod uwagę przede wszystkim zawodników z kończącymi się kontraktami lub takich, którzy umowy mają do 2023 roku. Są… Czytaj więcej »

OldLady
2 lat temu

Problem Szczęsnego to oczywiście głowa. Ma on zasadniczą wadę, o której mówił Max. Gdy nie idzie on nie chce zmienić swojego stylu gry – nie chce mniej ryzyka tylko dalej je podejmuje. Móiwł o tym Max, że to nie wstyd wybić piłkę a aut zwłaszcza gdy mamy zachwiane poczucie pewności. Tak samo trzeba było piąstkować zwyczajnie wybić gdy nie jestem pewny siebie. Problem z Wojtkiem jest taki, że on ciągle chce być kozakiem. Udaje przy tym, że nie boi się krytyki i ta go nie dotyczy- a tymczasem sypie się jak domek z kart.

Kurczi
2 lat temu
Reply to  OldLady

Też uważam że powinien przejść na tryb bezpieczny. Tylko teraz ciężko wyczuć co jest bezpieczne? No i tak nagle się przestawić też nie jest łatwo. Dla niego interwencja jak z Napoli była jak jedna z wielu w karierze, no ale nie wyszło. Jak zacznie myśleć nad każdą interwencją, analizować to też za dobrze nie będzie. Coś muszą zrobić, biorą duże pieniądze to niech kombinują.

OldLady
2 lat temu
Reply to  Kurczi

Ale takie rzeczy się zwyczajnie czuje. Nie jesteś pewien to faja w trybuny i po sprawie. Zobaczymy co będzie dalej, ale margines błędu się kończy.

mario
2 lat temu

Nie rozumiem dlaczego nie dostanie szansy Perin. Jest dobrym bramkarzem i to totalnie demotywujace dla niego że bez względu na formę Wojtka on nie dostaje szansy.. Lepiej go sprawdzić i w razie powodzenia przedłużyć kontrakt mając Włocha w składzie a Wojtek może zgodzi się na redukcję wynagrodzenia żeby zmienić klub i grać..

Kurczi
2 lat temu
Reply to  mario

W przeciwieństwie do nas trener ogląda obu na treningach. Na pewno przyjdzie czas dla Perina

SonOvTheMoon
2 lat temu

Spokojnie, Allegri też na pewno ma granice cierpliwości. Szczęsny jak się nie ogarnie to w końcu usiądzie na ławie. Ale nie po to Allegri rzekomo kazał odpuszczać Gigio i deklarował zaufanie do Wojtka żeby teraz go odpalić po 2 słabych meczach. Woli pokazać mu że ma do niego zaufanie i liczyć że się w końcu wyrobi niż mieć rezerwowego z pensja 7 mln którego nikt nie kupi w takiej formie.

andi
2 lat temu

Nie wiem kto uznał Szczęsnego za „top 5” bramkarzy, skoro jego piętą achillesową, od początku była gra na przedpolu, kluczowy element w abecadle bramkarskiej profesji. Wenger to spostrzegł i się go pozbył, wszystkie wielkie ekipy (poza tym klubem), też wiedzą, że to żaden top tylko raczej flop.

Panie Tomaszewski nie tyle Szczęsny powinien odejść, co Juve jak najszybciej powinno go usunąć z bramki, to już nie tyle sporadyczne, co notoryczne gafy, które nam funduje zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

Yakubu
2 lat temu

Szczęsny ostatnio mówił, że umie się wyłączyć i nie słuchać opinii innych, mieć czystą głowe. Ale skoro od roku(?) temat Szczęsnego powraca jak bumerang to może zamiast je ignorować to wypadało by się wsłuchać w głosy komentatorów, ekspertów, kibiców czy do cholery trenera i zacząć wyciągać wnioski. Chłop ma już 31 lat

Zwierzak
2 lat temu

Wojtek niewątpliwe przeżywa kryzys, który ciągnie się za nim od końcówki zeszłego sezonu.
Myślę, że powinien mimo wszystko wyjść na mecz z Malmoe, bo nie wiemy w jakiej formie jest Perin. Dobrze byłoby dać szanse Włochowi w lidze, ale przecież czeka nas mecz z Milanem i tu też średnio z eksperymentami.
Z opinią, czy należy pozbyć się Wojtka, poczekam do ostatniej kolejki.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi