Prasa

NR.17 | 6 kwietnia 2020

Tonali: Zobaczycie inną Brescię

Sandro Tonali przyznał, że kibicuje Milanowi, a Gennaro Gattuso był jego idolem. Stwierdził też, że Brescia jest przygotowana, aby walczyć o utrzymanie, ale tylko gdy jest to możliwe.

Brescia zajmowała ostatnie miejsce w tabeli w momencie, gdy zawieszono rozgrywki, jednak 19-latek zdołał przyciągnąć uwagę klubów z czołówki w swoim debiutanckim sezonie w Serie A.

W wywiadzie dla Correre della Sera opowiedział o tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na miasto i o plotkach na temat swojej przyszłości.

Zgadzam się z prezydentem Cellino. Będziemy grać tylko, gdy będzie to możliwe, ani dnia wcześniej. Graliśmy za długo, zanim zawieszono rozgrywki. Pamiętam nierealną atmosferę ostatniego meczu przeciwko Sassuolo.

To było bez sensu. Mówimy tutaj o śmierci, szpitalach, zdrowi. Piłka nożna to zabawa. Jestem gotów by grać, ale czy ludzie są gotowi? Gotowi cieszyć się z bramki? Złościć się po porażce? O co chodzi? Nie żartujmy sobie.

Moja rodzina jest w Lodi, ja mieszkam w Brescii. Nie widziałem rodziców od dwóch miesięcy. Piłka nożna to jedno, życie to co innego. Mówi to osoba, dla której futbol to wszystko.

Cellino został skrytykowany, po tym jak próbował ocalić swój klub, czego wynikiem jest ostatnia pozycja Jaskółek w lidze, ale Tonali twierdzi, że są gotowi walczyć o należyte dla nich miejsce.

Nie chcę żadnych prezentów. Jesteśmy gdzie jesteśmy, bo na to zasłużyliśmy, ale zdrowie jest priorytetem. Kiedy będzie to możliwe, będziemy grać. W zależności od decyzji, możemy to robić bez kibiców.

Zobaczycie, że będzie to inna Brescia. Będziemy grali dla tych, którzy cierpią, dla tych, którzy stracili dziadków, ojców, dla tych, których nie będzie na stadionie.

Będziemy dawać z siebie to, czego nie byliśmy w stanie dać wcześniej, bo tylko ci, którzy mieszkają w Brescii lub w Bergamo wiedzą przez co przechodzimy. To jest jak wojna. Ludzie z zewnątrz mogą tego nie zrozumieć.

Tonali został okrzyknięty jednym z największych włoskich talentów i jest łączony z Interem, Juventusem, Chelsea czy Manchesterem United.

Nie myślę o tym, teraz mnie to nie obchodzi i nie mówię tego, żeby kogoś zwodzić. Interesuje mnie zakonczecnie sezonu w najlepszy możliwy sposób, ponieważ czuję, że wciąż mam mnóstwo do zaoferowania Brescii, która we mnie wierzy.

Zobaczymy co się wydarzy. Cellino powiedział, że nie sprzeda mnie nawet za 300mln euro? Prezydent mnie kocha jak syna, a ja kocham jego równie mocno, zawsze służy mi dobrą radą.

To mnóstwo pieniędzy. Wpływa to na ciebie, jeśli słyszysz o takich kwotach w kontekście twojej osoby, ale zawsze staram się być spokojny – to moja zaleta.

Tonali przyznał, że od małego kibicuje Milanowi, ale żartuje, że ludzie, którzy porównują go do Pirlo, robią to z powodu włosów.

To prawda, a Gennaro Gattuso był moim idolem. Dziś bardziej inspiruje mnie Luka Modrić, między innymi.

To przez włosy (jestem porównywany do Pirlo). Nie wpływa to na mnie, ale nie jest to wygodne porównanie. Posiadanie podobnych cech to jedno, ale na boisku jesteśmy zupełnie inni. Pirlo miał wiele jakości. Nie wiem czy ktoś będzie kiedykolwiek w stanie mu dorównać.

 Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi