Gracze Juve

einhard | 17 maja 2021

Transfer Costy do Gremio na ostatniej prostej

Według wiceprezesa Gremio, Douglas Costa ma przenieść się do brazylijskiego klubu w ciągu najbliższych 48 godzin.

Trwają negocjacje. Juventus oficjalnie upoważnił nas do zawarcia umowy z zawodnikiem – powiedział Marcos Herrmann w rozmowie z Globo Esporte.

Czekamy na dokumentację, która powinna dotrzeć we wtorek lub w środę. Jest wystarczająco dużo czasu, aby zarejestrować gracza przed zamknięciem okienka. Jesteśmy optymistami.

Kontrakt wiążący Douglasa Costę z Juventusem wygasa w 2022 roku, ale Bianconeri według doniesień mają rozwiązać umowę z 30-latkiem za porozumieniem stron z rocznym wyprzedzeniem. Oznaczałoby to, że Stara Dama odnotuje stratę kapitałową, która zostanie prawie całkowicie zrekompensowana poprzez oszczędności wygenerowane na pensji piłkarza.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
88frytek
1 rok temu

Brak słów. Tracimy kasę z każdej strony….

dimebag11
1 rok temu
Reply to  88frytek

Jakby u nas został na kolejny sezon, to stracilibyśmy jeszcze więcej. Wiedząc o podatności Costy na urazy zdecydowaliśmy się na jego zakup i niestety ta inwestycja okazała się chybioną (zresztą tak samo jest z Ramseyem). Niemniej na ilość zawodników jaka przewinęła się przez Juventus w ostatnich powiedzmy 10 latach nie było szans, by wszyscy których sprowadzimy okazali się trafionymi transferami.

anavrin_
1 rok temu

Dziwi mnie, że nawet nie podjęliśmy próby spieniężenia Costy, choćby za marne grosze w okienku transferowym Denerwuje mnie natomiast, że najpierw – zgodnie z innym newsem – Gremio dogadało się z piłkarzem, a potem miało nadzieję na to, że piłkarz porozumie się z klubem w sprawie przedterminowego zakończenia umowy. To swego rodzaju wymuszenie i po prostu bezczelne zachowanie. Gdzie, że tak spytam, były UEFA/FIFA i ich zasady? Normy moralne? Wątpliwe, by Gremio wystartowało do Juventusu z ofertą „kupujemy za 0, co wy na to?”, bo nie mając piłkarza po swojej stronie spotkaliby się z parsknięciem śmiechu Paraticiego. Było niemal na… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Ale gdzie go mieliśmy spieniężyć? Z takim kontrkatem? Po takich 2 sezonach jak ostatnio?
Powinniśmy się cieszyć, że Costa na tyle lubi Gremio, że zdecydował się na znaczne obniżenie swoich wymagań finansowych i rozwiąże z nami umowę, za porozumienie.
Jakby nie to, to bujalibyśmy się jak z Iaquintą.

anavrin_
1 rok temu
Reply to  Gryfel

, , zdaję sobie sprawę, że to byłoby bardzo trudne, ale chodzi o samą próbę działań zmierzających do tego. Po prostu próbę, wszak dla nas – nie wierzę, że to piszę – może się okazać, że każdy milion będzie ważny.

AdiJuve
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Dlatego myślę, że go odpalamy póki jest chętny i póki mogą go zgłosić w Brazylii do gry. Być może w okienko będzie za późno. A sprzedaż Costy gdzieś za hajs graniczyłoby z cudem. Już zeszłego lata ledwo co się udało go wypchnąć. Oddanie za darmo bez odprawy to tak samo jak wypożyczenie do Bayernu.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  anavrin_

To że bierzemy taki deal z pocałowaniem ręki oznacza, że próby były ale nieudane.

Z Gremio to na prawde nie mamy co ugrać. Oni już powiedzieli, że nic Juventusowi nie zapłacą i nawet nie będą rozmawiać z Juve. Costa ma to załatwić sam.
W takim wypadku to rzeczywiscie nie ma od kogo kasy wziąć, bo jak przyjdzie Costa do Paraticiego: „ej tych pare milionow ojro to mi nie musicie dawać” to mu ma odpowiedzieć: „ale hola hola, dej mnie chociaż milion z własnej kieszeni i mozesz spadać?”

Kurczi
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Myślisz że Juve widząc zainteresowanie Costą z bomby rozwiązali kontrakt? Przecież o transferach kluby nie rozmawiają tylko podczas okienka. Zapytania, badanie dostępności piłkarza, jego chęci odbywa się cały czas. Widocznie nie mieli żadnego konkretnego klienta którym byłby zainteresowany Costa dlatego nie chcą ryzykować zdecydowali się na taki ruch. Może przy okazji zawarliśmy jakąś gentelmanską umowę że jak kogoś będziemy od nich chcieli to mamy pierwszeństwo.

Bianconero62
1 rok temu
Reply to  Kurczi

Dokładnie tak jak piszesz.

anavrin_
1 rok temu
Reply to  Kurczi

@AdiJuve, @Gryfel, @Kurczi, niby prawda, warto skorzystać z okazji i jeśli ktokolwiek chce nas uwolnić od bądź co bądź wysokiego kontraktu Costy, to może nie ma się co spinać, jednak po prostu drażni człowieka, że „wiecznie oddajemy za frajer”. Czy były już jakieś próby pozbycia się go przed okienkiem? Trudno powiedzieć, wydaje się, że jest to prawdopodobne, ale większość klubów ma niepewną sytuację finansową, czekają do zamknięcia sezonu i wtedy będą dłubać w Excelu. Niemniej, nawet jeśli by tak było, to chyba również potwierdza to Wasze stanowisko, że im szybciej się pozbędziemy Costy, tym tej roboty w Excelu będzie mniej… Czytaj więcej »

AdiJuve
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Ale szanse że ktoś Costę weźmie po takim sezonie po kontuzji byly wręcz zerowe. W zeszłym roku trafił się Bayern i udało się zaoszczędzić na pensji, teraz Gremiów i ta sama historia. To była od początku wtopa finansowa brać Brazylijczyka w takim wieku to nie mogło się skończyć zyskiem na sprzedaży jego karty. Ostatecznie okazał się też wtopa sportową. Paratici już praktycznie sprzątnął cały bałagan po Marottcir, został w sumie tylko Berna i za chwilę może … zacząć sprzątać po sobie. W pierwszej kolejności Ramsey i Arthur.

J33
J33
1 rok temu

Schodzimy z kontraktu zawodnika , który nie jest u nas w planach,w tej sytuacji wypada się cieszyć,no bo kto by go jeszcze wypożyczył i oplacal jego pensje??

robertob
1 rok temu

Higuain, Matuidi, Khedia, Costa, kto następny Ronaldo za darmo, żeby tylko kontrakt rozwiązać i nie opłacać pensji? Ładna działalność charytatywna.

OldLady
1 rok temu
Reply to  robertob

Pewnie z Ronaldo tak się właśnie stanie. Kwota transferu będzie symboliczna – by bilansować księgi. Niestety bez LM wszyscy będą wiedzieli, że jesteśmy w kryzysie finansowym i będą chcieli to wykorzystać, a nie nam pomóc. Tak to jest – bogatemu to się nawet byk ocieli, a jak jest pod górkę to po całości.

pogon
1 rok temu

Ciężko się czyta niektóre mądrości w temacie Costy. Gdy Brazylijczyk był wykupiony po rocznym wypożyczeniu to nie widziałem kibica, który byłby przeciw. Gość wymiatał, statystycznie miał 4 udane dryblingi na mecz, chyba najwięcej w lidze. Jak niby Marotta (albo ktokolwiek inny) miał przewidzieć, że z Costy zrobi się taka szklanka? Pierwszy sezon praktycznie bez kontuzji, w Bayernie też nie miał takich przerw jakie później miał u nas. Obwinianie Marotty za ten transfer jest śmieszne. Pod względem jakości gry to był jeden z najlepszych skrzydłowych na świecie, ale jego przykład pokazuje, że niektóre rzeczy są nieprzewidywalne w futbolu. A jak nie… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  pogon

No widzisz, to samo można by powiedzieć o Ramseyu. Większość jarała się tym transferem, który miał rozruszać naszą toporną pomoc, bo koleś wymiatał w Arsenalu.

Ale to główny transfer, który wypomina się „Partacziemu” mimo, że nie kosztował 40 mln.

pogon
1 rok temu
Reply to  Gryfel

No spoko, akurat transfer Ramseya to nie jest największe zło Paraticiego. Różnica jednak polega na tym, że Marotta najpierw sprytnie wypożyczył Costę, a jak ten się sprawdził to dopiero kupił. Fakty są jednak takie, że za czasów Marotty mieliśmy najlepszy zespół we Włoszech, z czym szybko się pożegnaliśmy po dojściu do władzy Paraticiego.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  pogon

Można widzieć to tak – 1. Marotta budował super ekipę – mieliśmy najlepszych grajków itp, wszystko była cacy, ale przyszedł zły Paratici i postanowił wpłynąć i omamić Agnelliego, aby ten wyrzucił wspaniałego Marottę. Paratici zaczął wtedy psuć i niszczyć Juventus. Można twierdzić też – 2. Marottcie udało się zbudować dobry zespół, ale tylko w krótkiej perspektywie. Nagle w 2018 okazało się, że największy transfer ostatnich lat okazał się dobry, na 2 sezony. Wielkie pieniądze, które kiedyś zainwestowaliśmy poszły w piach, a my teraz borykamy się z brakami na każdej pozycji. Mamy starych zawodników z wysokimi kontraktami, niesprzedawalnych, bez motywacji. Aby… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Gryfel
pogon
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Czekaj, czekaj. Marotta był CEO 8 lat, z czego przez 7 byliśmy na szczycie Serie A. To jest dla ciebie budowanie zespołu w krótkiej perspektywie? W 2018 zespół był dobrej jakości, brakowało tylko (albo aż) topowego środka pola. I Paratici przez 3 lata nie zrobił w tym zakresie nic, a trochę kasy na kontrakty i nowych piłkarzy przeznaczył. A że w międzyczasie zespół się starzeje to już inna kwestia. Chiellini w 2018 był topem, Higuain był do sprzedania za 50-60 mln, ale totalnie skopano formę jego transferu. A Paratici ponoć miał inwestować w młodych zdolnych, a odpalił Cancelo, Pellegriniego pozyskał… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by pogon
luque10
1 rok temu
Reply to  pogon

Akurat o Cancelo było już głośno, także tu na forum zostało wyjaśnione. Gość chciał odejść i robił wszystko, by tak się stało.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  pogon

No tak, Agnelli rozliczył ostatnie kilka lat i stwierdził, że drużyna zamiast się rozwijać, to się zwija. Mimo wydanych milionow nie udało się wejść poziom wyżej, a przyszłość nie jest kolorowa. To że drużyna się starzeje to też jest odpowiedzialność dyrektora sportowego i warto zadbać o gładką wymianę pokoleniową, a nie terapię szokową, która ma miejsce teraz. Ok Chiellini w 2018 roku był topem, ale to nie jest żadna zasługa Marotty, poza nim był Bonucci po cyrku w Milanie i długo długo nic. Super zabezpieczenie środka obrony. Ruganiego prawdopodobnie nie wykupią z Cagliari i zostaniemy z kolejnym przepłaconym jak na… Czytaj więcej »

andi
1 rok temu
Reply to  pogon

Zarówno u Marrotty, jak i Paraticiego znajdziemy plusy i minusy. Dla mnie osobiście, chyba największa porażka Marotty to zakup Higuaina, ale bez wątpienia z punktu widzenia sportowego (tj. osiągnięć klubu) i ekonomicznego, Marotta bije na głowę Paraticiego, bo pomimo że odziedziczył po poprzedniku znacznie gorszą kadrę niż teraz Paratici oraz dużo gorsze możliwości finansowe, to szybko i na długi czas przywrócił chwałę temu klubowi.

luque10
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Dodam jeszcze, że zawodnicy, którzy jeszcze do niedawna byli w klubie (Higuain,Pjanic, Matuidi, Khedira), czy nadal są ( Costa, De Sciglio, Bernardeschi, Pjaca, Szczęsny, Rugani, Perin) byli jak piąte Koło u wozu, albo zaliczyli ostry zjazd (Wojtek), są najlepiej opłacani w lidze. Chyba nie ulega wątpliwości, że każdego z tych piłkarzy chcemy się pozbyć, albo rozważamy sprzedaż. Jest jeszcze osobna kwestia Bentancura, który mimo młodego wieku jest niesprzedawalny z „wynegocjowaną” klauzulą z Boca. Jednak w tym przypadku wierzę w chłopaka, który jest źle wykorzystywany. Wszyscy Ci piłkarze są do wieku takiego Benzemy, który ciągnie co roku Real. Trzeba się więc… Czytaj więcej »

luque10
1 rok temu
Reply to  pogon

Natomiast z Khedirą postąpił identycznie, jak Paratici z Ramseyem. I chociaż daleki jestem od negowania wartości transferu Niemca, też w dalszej fazie (gdzie kontrakt został przedłużony) wiedzielismy, że chłop łamie się co mecz.

kubak
1 rok temu
Reply to  luque10

Z jednej strony tak, ale jeśli trener mówi, że potrzebuje takiego Khediry? Bądź co bądź, Sami robił różnice gdy był na boisku, podobnie jak Costa.

luque10
1 rok temu
Reply to  kubak

Potrzebny był zdrowy, a jaki był Khedira wie każdy.

damek86
1 rok temu

Bardzo dobrze, że odchodzi. Piłkarsko dobry zawodnik, ale z takim zdrowiem nie może być decydujący dla takich ekpi jak Bayern czy Juve. Z powodu jego częstych kontuzji ciężko znaleźć nabywcę. Więc jeśli można z nim się pożegnać na w miarę solidnych warunkach dla klubu, niech odejdzie za porozumieniem stron. Trzeba wykorzystać zainteresowanie, dopóki w ogóle ktoś jest chętny i za nim znów trafi na leczenie

Bianconero62
1 rok temu

Kolejny żart. Kolejny raz wychodzi na to, że nikt naszych zawodników nie chce, albo sprzedajemy ich za grosze, bądź rozwiązujemy ich kontrakty, bo są po prostu za wysokie. Patrząc na to logicznie, nie ma chętnych na Costę, to wolą go oddać za darmo nie płacąc mu tej kasy, która nas obciąża. Jak dla mnie powinien tu przyjść nowy koleś, który umie takie sprawy ogarniać, bo Paratici i jego ludzie sobie po prostu nie radzą.

luque10
1 rok temu
Reply to  Bianconero62

W jakim sensie sobie nie radzą? Bo jeśli chodzi o sprzedaże, to ciężko pozbyć się za jakieś pieniądze zawodnika, który więcej gra na PlayStation niż na boisku.

Bianconero62
1 rok temu
Reply to  luque10

Chociażby zabrać kilku młodych z Gremio ze sobą.

luque10
1 rok temu
Reply to  Bianconero62

Ale w jaki sposób? To nie koń pociągowy, jak Tevez, a szklanka która zarabia krocie. Samo uwolnienie się od kontraktu to dobra wiadomość.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  Bianconero62

Gremio twardo negocjuje z Costą, który musi mocno zejść z oczekiwań finansowych, żeby wogóle mieć gdzie grać i jeszcze ma nam jakichś młodych perspektywicznych zawodników oddawać za których mogliby zarobić 10-20 mln euro? Serio weźcie pod uwagę, że jedyny zainteresowany Costą klub, to jego rodzinny klub, z którym Costa wciąż ma dobre stostunki, bo w każde wakacje odwiedzał zespół i działaczy. Sentymenty odgrywają kluczową rolę w tym transferze. Gremio idzie tu mocno na rękę Douglasowi. O Costę nie biją się kluby z Chin czy Kataru jak to było w przypdaku Teveza, który chciał po prostu wrócić do ojczyzny. Bardziej przypomina… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Gryfel
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi