Prasa

tItOveN | 10 sierpnia 2021

Transfery LIVE (10.08.2021) – [22:13]: Sassuolo ma następcę Locatellego

[22:13] Sassuolo zakontraktowało dzisiaj potencjalnego zastępcę LocatellegoMatheus’a Henrique z Gremio.

[19:40] Według Sky Sport, Juventus nie chce zwlekać do 31 sierpnia, aby próbować sfinalizować transakcję w sprawie Locatellego. Wszystko ma się rozstrzygnąć do 17 sierpnia. Panuje optymizm co do powodzenia negocjacji, Juventus chce kontynuować rozmowy z Sassuolo stosując różne dyplomatyczne zabiegi. Jeśli jednak nie wszystko się ułoży pomyślnie, Bianconeri mogą sięgnąć ostatecznie po Pjanicia.

[17:30] Romeo Agresti i Giovanni Albanese zgodnie podają, że na jutro rano zaplanowano kolejne spotkanie agenta Dybali, Jorge Antuna z zarządem. 

[16:20] Biorąc pod uwagę dotychczasowe doniesienia, trudno przypuszczać byśmy się dowiedzieli dzisiaj czegokolwiek nowego w najważniejszych kwestiach. Na Locatellego poczekamy do piątku; wynik rozmów w sprawie przedłużenia umowy Dybali najpewniej dopiero w czwartek; przenosiny Pjanicia tkwią gdzieś w zawieszeniu; Ramsey nie zamierza odejść (i nie ma ofert) [Redakcja].

[16:17] Z braku laku: oficjalnie: Lionel Messi przybył do Paryża, Nainggolan rozwiązał umowę z Interem.

[14:36] Betis Sevilla interesował się Daniele Ruganim, lecz ostatecznie uznano jego pobory płacowe za zbyt wysokie. Stoper zostanie w Juve — informuje Tuttosport.

[14:34] Juventus otrzymał wiele propozycji za Matìasa Soulé, ale w tym sezonie będzie on grał w drużynie Juve U23 – podał Romeo Agresti.

[14:16] Giovanni Albanese na łamach La Gazzetty pisze o szczegółach negocjacji Juve z Dybalą. Zarząd chce zaproponować La Joyapensję w wysokości 8M € + bonus, aby osiągnąć poziom 10M rocznie. Argentyńczyk może zażądać wyższej kwoty, ale mniej niż 15M, których oczekiwał wcześniej (na początku roku). Włączenie zmiennych i klauzuli wykupu może być decydujące dla powodzenia rozmów (możliwy też % od przyszłego transferu, na wzór Pogby).

[14:03] Sky Sport informuje, że po bardzo pozytywnym pierwszym spotkaniu, agent Paulo Dybali i Juventus spotkają się ponownie twarzą w twarz w środę lub czwartek, aby omówić szczegóły nowego kontraktu. Umowa musi zostać jeszcze przelana na papier. 

[14:00] Jak stwierdził Romeo Agresti na swoim kanale YouTube, czwarte spotkanie pomiędzy Juve i Sassuolo odbędzie się pod koniec tygodnia, najpewniej w piątek. Potwierdzenie w tym temacie uzyskał od obu obozów. Piątek może być decydującym dniem dla transferu Locatellego. 

[13:00] Fabrizio Biasin piszący dla Tuttomercatoweb, twierdzi, że pomimo przeszkód Juventus doprowadzi transfer Locatellego do szczęśliwego końca (mówi się o możliwej zgodzie na kwotę ok. 35 mln euro). Allegri chce również Pjanicia i nie jest to opcja niemożliwa w formie rocznego wypożyczenia. Cristiano Ronaldo odpuścił myśl o odejściu tego lata i zamierza skupić się na grze pod wodzą nowego szkoleniowca.

[12:25] Corriere di Torino pisze, że Juventus chce domknąć zakup Locatellego tak szybko, jak się tylko da i poprawi swoją dotychczasową ofertę. Spotkanie między przedstawicielami obu klubów odbędzie się w tym tygodniu. La Gazzetta precyzowała już wcześniej, że będzie to miało miejsce w piątek, w Turynie.

[12:10] Manuel Locatelli w lesie.

[11:35] Barcelona naciska na sfinalizowanie transakcji w sprawie Pjanicia. Oddając piłkarza, pragnie zredukować listę płac. Wciąż trwają rozmowy na temat formuły przenosin, w tym udziału w pensji zawodnika – opisuje Corriere di Torino.

[11:32] Zdaniem Calciomercatonews, otwiera się opcja wymiany na linii Juventus-Milan. Z jedną stronę powędrowałby Ramsey, w drugą – Romagnoli. Transakcja byłaby de facto bezgotówkowa, jako że wartość obu piłkarzy szacuje się na 15 mln euro.

[10:49] Ramsey chce przekonać do siebie Allegriego, nie ma zamiaru opuszczać Turynu, gdzie on i jego rodzina czują się znakomicie — donosi Tuttosport.

[10:33] Calciomercato donosi, iż Inter bierze na celownik byłego napastnika Juve, Moise Keana. 

[10:10] Według Fantacalcio.it Juventus chce nakłonić Ramseya do odejścia, aby pozbyć się z listy płac jego pensji na poziomie 7 mln euro netto. Walijczyk natomiast chciałby udowodnić trenerowi Allegriemu, że może być użytecznym zawodnikiem pełniącym rolę playmakera lub registy.

[09:35] Uzupełniając sprawę Locatellego warto jeszcze zamieścić wczorajsze doniesienia od TuttoJuve. Zgodnie z tym, co udało się ustalić tamtej redakcji, Juventus zamierza podnieść swoją ofertę za Włocha w tym tygodniu. Bez rewelacji, ale oferta ma być wzbogacona o kilka milionów euro i stanowić gest dobrej woli, który pozwoliłby zbliżyć się do żądań Neroverdich i zakończyć jedną z największych sag bieżącego lata. Bianconeri mają nadzieję, że ze swojej strony Sassuolo także wykona ruch w kierunku porozumienia, spełniając marzenia 23-latka, który za wszelką cenę pragnie dołączyć do ekipy Starej Damy.

[09:10] Jak podaje Giovanni Albanese, Sassuolo dało jasny sygnał Locatelliemu, że zamierza zaspokoić jego pragnienie gry w koszulce Bianconerich, dlatego też na najbliższe spotkanie działacze przyjadą z nadzieją zamknięcia operacji. Juve będzie musiało wykonać swoją działkę — poprawić ostatnią ofertę.

[09:00] Według La Stampa, jutro Juve przedstawi swoją ostateczną ofertę za Locatellego. Na stół zostaną wyłożone 32 mln euro, podczas gdy Sassuolo żąda 35 + % od przyszłej sprzedaży (nie wchodzą w grę zawodnicy na wymianę). Pomimo różnicy zdań wydaje się, że transfer ten jest kwestią czasu.

[08:50] La Gazzetta komentuje także sytuację Miralema Pjanicia. FC Barcelona jest skłonna przystać na wypożyczenie piłkarza, nawet dwuletnie, a także mogłaby partycypować w wypłacie pensji Bośniaka (ok. 8,5 mln). Laporta zgadza się podobno na płacenie 20 procent jego pensji, natomiast Juve jest w stanie wypłacać ok. 50 procent. Pozostałej części (jak łatwo policzyć – 30%) rozgrywający musi się zrzec. To jednak niejedyny problem: Juventus zamierza zwolnić miejsce w składzie (i na liście płac) sprzedając najpierw Aarona Ramseya. 

[08:45] Massimo Pavan z TuttoJuve przekonuje, że najbliższy sezon będzie ostatnim dla Ronaldo w Turynie. Bianconeri bedą chcieli zwrócić się w stronę Erlinga Haalanda, choć na ten moment może to brzmieć jak utopia.

[08:40] Jak podaje La Gazzetta dello Sport, Juventus i Sassuolo odbędą kolejne rozmowy twarzą w twarz w sprawie Manu Locatellego. Dystans ekonomiczny pomiędzy stronami pozostaje niezmienny i konieczne jest wypracowanie konsensusu. Stara Dama najpewniej będzie zmuszona odpuścić i zgodzić się na roczne wypożyczenie (preferowano dwuletnie), ale trudno będzie im przystać na kwotę żądaną przez Neroverdich (30 mln wykupu). Lukę tę można wypełnić zawodnikiem na wymianę oraz przyznaniem % od przyszłego transferu. Na początku negocjacji była mowa o włączeniu Fagiolego i Dragusina (którzy nie przekonali Sassuolo), teraz nowe nazwisko to ponoć Filippo Ranocchia.

Zapraszamy na kolejną relację LIVE z transferowego rynku. Czy doczekamy się rozstrzygnięć w najbardziej palących sprawach?

Subscribe
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
10 miesięcy temu

W koncu lepsze wieści o Locatellim. Swoja drogą jak nam wciskał gola w meczu Juve-Milan to nie pomyślałbym, że będzie za pare lat naszym głównym celem transferowym w okienku.

88frytek
10 miesięcy temu

Skoro Aaron Ramsey jest takim problemem , to można z nim sie dogadac, chłopie znajdz sobie klub który ci zapłaci ile chcesz a my cie oddamy za symboliczna 1e lub za darmo. Aron dostaje dłuzszy kontrakt za podobna kase a my skreslamy go z listy plac…

andi
10 miesięcy temu
Reply to  88frytek

Myślę, że nawet za darmo nie ma chętnych na niego (przy tej gaży) w czołowych klubach PL. Jakby było inaczej, to Arsenal mógł mu dać kwotę, której żądał. Widocznie ocenili, że nie jest wart tych pieniędzy, pomimo że był młodszy.

andi
10 miesięcy temu
Reply to  88frytek

cd.
Paratici kontraktując go brał tylko pozytywy, zapomniał uwzględnić negatywów, które przeważały i to wyraźnie.

andi
10 miesięcy temu
Reply to  tItOveN

lub rozwiązać za porozumieniem i wypłacić odszkodowanie (vide poprzedni sezon).

Gryfel
Editor
10 miesięcy temu
Reply to  andi

No nie ma porozumienia więc co, chcesz wypłacić 14mln odszkodowania? XD

andi
10 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Nie ma chęci odejścia Ramseya do średniaka z PL, bo tylko chyba dwa słabsze kluby tej ligi były nim zainteresowane. Juve, chyba mu jeszcze nie oferowało rozwiązania umowy za porozumieniem, bo w takim wypadku będzie mu musiało wypłacić odszkodowanie za przedwczesne rozwiązanie kontraktu (vide: Matiudi, Higuain).
14 mln wypłaciliby, gdyby mu wypowiedzieli ważną umowę, przy porozumieniu obie strony negocjują warunki rozstania.

Gryfel
Editor
10 miesięcy temu
Reply to  andi

Dobra, ale Ramsey nie uważa się za zawodnika u schyłku kariery, dla którego jedyną poważną opcją jest odejście na piłkarską emeryturę do MLS.
Więc nie będzie schodził ze swoich oczekiwań ani finansowych ani sportowych.
https://twitter.com/aaronramsey
^ tu możesz go próbować przekonać, że jest inaczej 🙂

andi
10 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Wskazałem tylko drugie wyjście „ulżenia liście płac”. Przy rozwiązaniu kontraktu nie jest powiedziane, że musi odchodzić do MLS, różnica jest taka, że udział w negocjacjach biorą dwie, a nie trzy strony. Jego sytuacja jest nieco podobna do Pjanicia (gdzie też wskazuje się dwie drogi: partycypacja – przez poprzedni klub – w wynagrodzeniu lub rozwiązanie i podpisanie umowy z Juve; druga opcja kosztowniejsza dla Barcelony dlatego optują za pierwszą). W przeciwieństwie do Pjanicia, żaden z mocniejszych klubów nie jest nim zainteresowany. Niestety, Juve nie wyciąga wniosków z własnych doświadczeń i później jest problem. Zwykle u zawodników wiekowych, na dużym kontrakcie, ambicja… Czytaj więcej »

Gryfel
Editor
10 miesięcy temu
Reply to  andi

No nie bardzo.
Pjanic nie gral caly sezon bo jest slaby i byl odsuniety od skladu. Pjanic nie ma zadnych szans od trenera na dalsza gre w Barcelonie.
Ramseya nekaly kontuzje plus nie ma na niego pomyslu w Juve (co nie jest problemem Ramseya).
Teraz Ramsey jest zdrowy, po w miare udanym Euro i chetny do gry. Allegri szuka dla niego roli w zespole na regiscie, ale niewiadomo jak to sie skonczy.

semtex_yo
10 miesięcy temu
Reply to  88frytek

poczekamy zobaczymy. mimo wszystko Ramsey pokazal sie dobrze na euro i moze jakis sredniak z PL na koniec okienka go wyciagnie.

Pepe_Mar
10 miesięcy temu

Wymiana Ramsey-Romagnoli to byłoby coś. Na plus finansowo i sportowo. Zwłaszcza, że Ramsey i tak z reguły zajmuje łóżko w J-hospital.

Kurczi
10 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Zbyt piękne żeby było prawdziwe. Trafiłby do nas solidny obrońca tak niezbędny do rotacji, pozbywamy się wysokiego kontraktu i bierzemy do tego Pjanica jako uzupełnienie pomocy która też tego potrzebuje. Zapewne pensja Pjanica i Romagnoliego by się zmieściła w jednej Ramseya. I z lichego okienka robi się całkiem dobre. Młody Brazylijczyk, i jakby się udało Locatelli, Romagnoli, Pjanić. A nie tracimy nikogo ważnego.

Pepe_Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Kurczi

No to brzmi dosyć jak fantazja. Mielibyśmy moze nie bardzo mocną kadrą, ale na pewno bardzo szeroką, z duzą ilością jakościowych zmienników.

Kurczi
10 miesięcy temu

Dybala troszkę płynie w tych swoich oczekiwaniach. Propozycja klubu i tak jest łaskawa jak na obecny czas i to co się dzieje w Italii. Do tego chłopak zeszły sezon stracony (więc nie miał okazji pokazać że mu się więcej nalezy), przygotowania zaczął od kontuzji, słabo to wygląda.

semtex_yo
10 miesięcy temu

dopiac Locatellego i Dybala z bonusami za 10M to bylyby duze pozytywy tego okienka. zaluje jedynie ze nie slychac nic na temat Milenkovica bo mocno liczylem ze wyladuje u nas zamiast Demirala

Bianconero62
10 miesięcy temu
Reply to  semtex_yo

Też miałem nadzieję, że Milenković do nas trafi, ale chyba West Ham zaklepie ten transfer, a szkoda..

wojczech7
Admin
10 miesięcy temu

Nie rozumiem, z jakiej paki to spotkanie z Sassuolo ma się odbyć dopiero w piątek. Oni negocjują jakiegoś następcę w międzyczasie, czy jak? Ktoś się orientuje? 🤔

Bad_Magick
10 miesięcy temu
Reply to  wojczech7

Właśnie sprowadzili jakiegoś Henrique z Gremio. Niby o transferze było wiadomo od dawna, ale chyba dzisiaj czy wczoraj podpisał.

Bianconero62
10 miesięcy temu

Z innej beczki. PSG pewnie będzie musiało kogoś pożegnać, a w mediach mówi się nawet kilku zawodników. Może warto byłoby spróbować w tym kierunku? Diallo, Kehrer idealnie pasowali by w rolę trzeciego, bądź czwartego obrońcy. Oczywiście zależy też za jaką kwotę, ale coś czuję, że nie będą one nad wyrost wysokie. Druga sprawa. Idrissa Gueye często w tych spekulacjach się przewija, mimo wieku wolałbym go, zamiast Pjanicia, Ramseya i Bernardeschiego razem wziętych.

Szymon82juve
10 miesięcy temu

Z Dybalą negocjują niczym z Messim😀. Swoją drogą niech teraz idzie do Barcy i pokaże na co go stać

Przejdź do paska narzędzi