Prasa

tItOveN | 10 sierpnia 2021

Transfery LIVE (10.08.2021) – [22:13]: Sassuolo ma następcę Locatellego

[22:13] Sassuolo zakontraktowało dzisiaj potencjalnego zastępcę LocatellegoMatheus’a Henrique z Gremio.

[19:40] Według Sky Sport, Juventus nie chce zwlekać do 31 sierpnia, aby próbować sfinalizować transakcję w sprawie Locatellego. Wszystko ma się rozstrzygnąć do 17 sierpnia. Panuje optymizm co do powodzenia negocjacji, Juventus chce kontynuować rozmowy z Sassuolo stosując różne dyplomatyczne zabiegi. Jeśli jednak nie wszystko się ułoży pomyślnie, Bianconeri mogą sięgnąć ostatecznie po Pjanicia.

[17:30] Romeo Agresti i Giovanni Albanese zgodnie podają, że na jutro rano zaplanowano kolejne spotkanie agenta Dybali, Jorge Antuna z zarządem. 

[16:20] Biorąc pod uwagę dotychczasowe doniesienia, trudno przypuszczać byśmy się dowiedzieli dzisiaj czegokolwiek nowego w najważniejszych kwestiach. Na Locatellego poczekamy do piątku; wynik rozmów w sprawie przedłużenia umowy Dybali najpewniej dopiero w czwartek; przenosiny Pjanicia tkwią gdzieś w zawieszeniu; Ramsey nie zamierza odejść (i nie ma ofert) [Redakcja].

[16:17] Z braku laku: oficjalnie: Lionel Messi przybył do Paryża, Nainggolan rozwiązał umowę z Interem.

[14:36] Betis Sevilla interesował się Daniele Ruganim, lecz ostatecznie uznano jego pobory płacowe za zbyt wysokie. Stoper zostanie w Juve — informuje Tuttosport.

[14:34] Juventus otrzymał wiele propozycji za Matìasa Soulé, ale w tym sezonie będzie on grał w drużynie Juve U23 – podał Romeo Agresti.

[14:16] Giovanni Albanese na łamach La Gazzetty pisze o szczegółach negocjacji Juve z Dybalą. Zarząd chce zaproponować La Joyapensję w wysokości 8M € + bonus, aby osiągnąć poziom 10M rocznie. Argentyńczyk może zażądać wyższej kwoty, ale mniej niż 15M, których oczekiwał wcześniej (na początku roku). Włączenie zmiennych i klauzuli wykupu może być decydujące dla powodzenia rozmów (możliwy też % od przyszłego transferu, na wzór Pogby).

[14:03] Sky Sport informuje, że po bardzo pozytywnym pierwszym spotkaniu, agent Paulo Dybali i Juventus spotkają się ponownie twarzą w twarz w środę lub czwartek, aby omówić szczegóły nowego kontraktu. Umowa musi zostać jeszcze przelana na papier. 

[14:00] Jak stwierdził Romeo Agresti na swoim kanale YouTube, czwarte spotkanie pomiędzy Juve i Sassuolo odbędzie się pod koniec tygodnia, najpewniej w piątek. Potwierdzenie w tym temacie uzyskał od obu obozów. Piątek może być decydującym dniem dla transferu Locatellego. 

[13:00] Fabrizio Biasin piszący dla Tuttomercatoweb, twierdzi, że pomimo przeszkód Juventus doprowadzi transfer Locatellego do szczęśliwego końca (mówi się o możliwej zgodzie na kwotę ok. 35 mln euro). Allegri chce również Pjanicia i nie jest to opcja niemożliwa w formie rocznego wypożyczenia. Cristiano Ronaldo odpuścił myśl o odejściu tego lata i zamierza skupić się na grze pod wodzą nowego szkoleniowca.

[12:25] Corriere di Torino pisze, że Juventus chce domknąć zakup Locatellego tak szybko, jak się tylko da i poprawi swoją dotychczasową ofertę. Spotkanie między przedstawicielami obu klubów odbędzie się w tym tygodniu. La Gazzetta precyzowała już wcześniej, że będzie to miało miejsce w piątek, w Turynie.

[12:10] Manuel Locatelli w lesie.

[11:35] Barcelona naciska na sfinalizowanie transakcji w sprawie Pjanicia. Oddając piłkarza, pragnie zredukować listę płac. Wciąż trwają rozmowy na temat formuły przenosin, w tym udziału w pensji zawodnika – opisuje Corriere di Torino.

[11:32] Zdaniem Calciomercatonews, otwiera się opcja wymiany na linii Juventus-Milan. Z jedną stronę powędrowałby Ramsey, w drugą – Romagnoli. Transakcja byłaby de facto bezgotówkowa, jako że wartość obu piłkarzy szacuje się na 15 mln euro.

[10:49] Ramsey chce przekonać do siebie Allegriego, nie ma zamiaru opuszczać Turynu, gdzie on i jego rodzina czują się znakomicie — donosi Tuttosport.

[10:33] Calciomercato donosi, iż Inter bierze na celownik byłego napastnika Juve, Moise Keana. 

[10:10] Według Fantacalcio.it Juventus chce nakłonić Ramseya do odejścia, aby pozbyć się z listy płac jego pensji na poziomie 7 mln euro netto. Walijczyk natomiast chciałby udowodnić trenerowi Allegriemu, że może być użytecznym zawodnikiem pełniącym rolę playmakera lub registy.

[09:35] Uzupełniając sprawę Locatellego warto jeszcze zamieścić wczorajsze doniesienia od TuttoJuve. Zgodnie z tym, co udało się ustalić tamtej redakcji, Juventus zamierza podnieść swoją ofertę za Włocha w tym tygodniu. Bez rewelacji, ale oferta ma być wzbogacona o kilka milionów euro i stanowić gest dobrej woli, który pozwoliłby zbliżyć się do żądań Neroverdich i zakończyć jedną z największych sag bieżącego lata. Bianconeri mają nadzieję, że ze swojej strony Sassuolo także wykona ruch w kierunku porozumienia, spełniając marzenia 23-latka, który za wszelką cenę pragnie dołączyć do ekipy Starej Damy.

[09:10] Jak podaje Giovanni Albanese, Sassuolo dało jasny sygnał Locatelliemu, że zamierza zaspokoić jego pragnienie gry w koszulce Bianconerich, dlatego też na najbliższe spotkanie działacze przyjadą z nadzieją zamknięcia operacji. Juve będzie musiało wykonać swoją działkę — poprawić ostatnią ofertę.

[09:00] Według La Stampa, jutro Juve przedstawi swoją ostateczną ofertę za Locatellego. Na stół zostaną wyłożone 32 mln euro, podczas gdy Sassuolo żąda 35 + % od przyszłej sprzedaży (nie wchodzą w grę zawodnicy na wymianę). Pomimo różnicy zdań wydaje się, że transfer ten jest kwestią czasu.

[08:50] La Gazzetta komentuje także sytuację Miralema Pjanicia. FC Barcelona jest skłonna przystać na wypożyczenie piłkarza, nawet dwuletnie, a także mogłaby partycypować w wypłacie pensji Bośniaka (ok. 8,5 mln). Laporta zgadza się podobno na płacenie 20 procent jego pensji, natomiast Juve jest w stanie wypłacać ok. 50 procent. Pozostałej części (jak łatwo policzyć – 30%) rozgrywający musi się zrzec. To jednak niejedyny problem: Juventus zamierza zwolnić miejsce w składzie (i na liście płac) sprzedając najpierw Aarona Ramseya. 

[08:45] Massimo Pavan z TuttoJuve przekonuje, że najbliższy sezon będzie ostatnim dla Ronaldo w Turynie. Bianconeri bedą chcieli zwrócić się w stronę Erlinga Haalanda, choć na ten moment może to brzmieć jak utopia.

[08:40] Jak podaje La Gazzetta dello Sport, Juventus i Sassuolo odbędą kolejne rozmowy twarzą w twarz w sprawie Manu Locatellego. Dystans ekonomiczny pomiędzy stronami pozostaje niezmienny i konieczne jest wypracowanie konsensusu. Stara Dama najpewniej będzie zmuszona odpuścić i zgodzić się na roczne wypożyczenie (preferowano dwuletnie), ale trudno będzie im przystać na kwotę żądaną przez Neroverdich (30 mln wykupu). Lukę tę można wypełnić zawodnikiem na wymianę oraz przyznaniem % od przyszłego transferu. Na początku negocjacji była mowa o włączeniu Fagiolego i Dragusina (którzy nie przekonali Sassuolo), teraz nowe nazwisko to ponoć Filippo Ranocchia.

Zapraszamy na kolejną relację LIVE z transferowego rynku. Czy doczekamy się rozstrzygnięć w najbardziej palących sprawach?

Subscribe
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
1 rok temu

W koncu lepsze wieści o Locatellim. Swoja drogą jak nam wciskał gola w meczu Juve-Milan to nie pomyślałbym, że będzie za pare lat naszym głównym celem transferowym w okienku.

88frytek
1 rok temu

Skoro Aaron Ramsey jest takim problemem , to można z nim sie dogadac, chłopie znajdz sobie klub który ci zapłaci ile chcesz a my cie oddamy za symboliczna 1e lub za darmo. Aron dostaje dłuzszy kontrakt za podobna kase a my skreslamy go z listy plac…

andi
1 rok temu
Reply to  88frytek

Myślę, że nawet za darmo nie ma chętnych na niego (przy tej gaży) w czołowych klubach PL. Jakby było inaczej, to Arsenal mógł mu dać kwotę, której żądał. Widocznie ocenili, że nie jest wart tych pieniędzy, pomimo że był młodszy.

andi
1 rok temu
Reply to  88frytek

cd.
Paratici kontraktując go brał tylko pozytywy, zapomniał uwzględnić negatywów, które przeważały i to wyraźnie.

andi
1 rok temu
Reply to  tItOveN

lub rozwiązać za porozumieniem i wypłacić odszkodowanie (vide poprzedni sezon).

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  andi

No nie ma porozumienia więc co, chcesz wypłacić 14mln odszkodowania? XD

andi
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Nie ma chęci odejścia Ramseya do średniaka z PL, bo tylko chyba dwa słabsze kluby tej ligi były nim zainteresowane. Juve, chyba mu jeszcze nie oferowało rozwiązania umowy za porozumieniem, bo w takim wypadku będzie mu musiało wypłacić odszkodowanie za przedwczesne rozwiązanie kontraktu (vide: Matiudi, Higuain).
14 mln wypłaciliby, gdyby mu wypowiedzieli ważną umowę, przy porozumieniu obie strony negocjują warunki rozstania.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  andi

Dobra, ale Ramsey nie uważa się za zawodnika u schyłku kariery, dla którego jedyną poważną opcją jest odejście na piłkarską emeryturę do MLS.
Więc nie będzie schodził ze swoich oczekiwań ani finansowych ani sportowych.
https://twitter.com/aaronramsey
^ tu możesz go próbować przekonać, że jest inaczej 🙂

andi
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Wskazałem tylko drugie wyjście „ulżenia liście płac”. Przy rozwiązaniu kontraktu nie jest powiedziane, że musi odchodzić do MLS, różnica jest taka, że udział w negocjacjach biorą dwie, a nie trzy strony. Jego sytuacja jest nieco podobna do Pjanicia (gdzie też wskazuje się dwie drogi: partycypacja – przez poprzedni klub – w wynagrodzeniu lub rozwiązanie i podpisanie umowy z Juve; druga opcja kosztowniejsza dla Barcelony dlatego optują za pierwszą). W przeciwieństwie do Pjanicia, żaden z mocniejszych klubów nie jest nim zainteresowany. Niestety, Juve nie wyciąga wniosków z własnych doświadczeń i później jest problem. Zwykle u zawodników wiekowych, na dużym kontrakcie, ambicja… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  andi

No nie bardzo.
Pjanic nie gral caly sezon bo jest slaby i byl odsuniety od skladu. Pjanic nie ma zadnych szans od trenera na dalsza gre w Barcelonie.
Ramseya nekaly kontuzje plus nie ma na niego pomyslu w Juve (co nie jest problemem Ramseya).
Teraz Ramsey jest zdrowy, po w miare udanym Euro i chetny do gry. Allegri szuka dla niego roli w zespole na regiscie, ale niewiadomo jak to sie skonczy.

semtex_yo
1 rok temu
Reply to  88frytek

poczekamy zobaczymy. mimo wszystko Ramsey pokazal sie dobrze na euro i moze jakis sredniak z PL na koniec okienka go wyciagnie.

Pepe_Mar
1 rok temu

Wymiana Ramsey-Romagnoli to byłoby coś. Na plus finansowo i sportowo. Zwłaszcza, że Ramsey i tak z reguły zajmuje łóżko w J-hospital.

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Pepe_Mar

Zbyt piękne żeby było prawdziwe. Trafiłby do nas solidny obrońca tak niezbędny do rotacji, pozbywamy się wysokiego kontraktu i bierzemy do tego Pjanica jako uzupełnienie pomocy która też tego potrzebuje. Zapewne pensja Pjanica i Romagnoliego by się zmieściła w jednej Ramseya. I z lichego okienka robi się całkiem dobre. Młody Brazylijczyk, i jakby się udało Locatelli, Romagnoli, Pjanić. A nie tracimy nikogo ważnego.

Pepe_Mar
1 rok temu
Reply to  Kurczi

No to brzmi dosyć jak fantazja. Mielibyśmy moze nie bardzo mocną kadrą, ale na pewno bardzo szeroką, z duzą ilością jakościowych zmienników.

Kurczi
1 rok temu

Dybala troszkę płynie w tych swoich oczekiwaniach. Propozycja klubu i tak jest łaskawa jak na obecny czas i to co się dzieje w Italii. Do tego chłopak zeszły sezon stracony (więc nie miał okazji pokazać że mu się więcej nalezy), przygotowania zaczął od kontuzji, słabo to wygląda.

semtex_yo
1 rok temu

dopiac Locatellego i Dybala z bonusami za 10M to bylyby duze pozytywy tego okienka. zaluje jedynie ze nie slychac nic na temat Milenkovica bo mocno liczylem ze wyladuje u nas zamiast Demirala

Bianconero62
1 rok temu
Reply to  semtex_yo

Też miałem nadzieję, że Milenković do nas trafi, ale chyba West Ham zaklepie ten transfer, a szkoda..

wojczech7
Admin
1 rok temu

Nie rozumiem, z jakiej paki to spotkanie z Sassuolo ma się odbyć dopiero w piątek. Oni negocjują jakiegoś następcę w międzyczasie, czy jak? Ktoś się orientuje? 🤔

Bad_Magick
1 rok temu
Reply to  wojczech7

Właśnie sprowadzili jakiegoś Henrique z Gremio. Niby o transferze było wiadomo od dawna, ale chyba dzisiaj czy wczoraj podpisał.

Bianconero62
1 rok temu

Z innej beczki. PSG pewnie będzie musiało kogoś pożegnać, a w mediach mówi się nawet kilku zawodników. Może warto byłoby spróbować w tym kierunku? Diallo, Kehrer idealnie pasowali by w rolę trzeciego, bądź czwartego obrońcy. Oczywiście zależy też za jaką kwotę, ale coś czuję, że nie będą one nad wyrost wysokie. Druga sprawa. Idrissa Gueye często w tych spekulacjach się przewija, mimo wieku wolałbym go, zamiast Pjanicia, Ramseya i Bernardeschiego razem wziętych.

Szymon82juve
1 rok temu

Z Dybalą negocjują niczym z Messim😀. Swoją drogą niech teraz idzie do Barcy i pokaże na co go stać

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi