Gracze Juve

einhard | 11 kwietnia 2021

Trezeguet otwarty na powrót do Juve

David Trezeguet ma nadzieję, że uda mu się wrócić do Juventusu razem z Alessandro Del Piero.

Trezeguet spędził ostatnie sześć lat jako Brand Ambasador Juventusu, ale jego kontrakt wygasa latem. W międzyczasie 43-latek podjął studia, które mogą umożliwić mu zostanie dyrektorem sportowym.

Chcę wrócić do pracy na boisku. Musiałem się uczyć, ponieważ oko byłego piłkarza już nie wystarcza, aby wykonywać tę pracę – powiedział w rozmowie z Gianlucadimarzio.com.

Trezeguet jest najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Starej Damy i stworzył jeden z najlepszych duetów ofensywnych z Alessandro Del Piero. Czy mogliby kiedyś razem wrócić do Juve?

Mam nadzieję, dlaczego nie? Alex udowodnił swoje umiejętności i ciężko pracuje. Nikt nigdy nie zapomni jego związku z Juventusem.

Na boisku był dla mnie punktem odniesienia. Spędziliśmy razem dziesięć lat i był to fantastyczny czas. Był wyjątkowym zawodnikiem i wielkim profesjonalistą. Wystarczyło, że spojrzeliśmy na siebie i od razu wiedzieliśmy, co robić.

Ale nasze zrozumienie narodziło się poza boiskiem, z prostymi chwilami, jak wspólne oglądanie meczu. Kiedy grupa zawodników jest w dobrych stosunkach, na boisku wszystko staje się łatwiejsze.

Jakie zdanie były piłkarz ma na temat nienajlepszych wyników Juventusu w tym sezonie?

To normalne, że po dziewięciu latach sukcesów może pojawić się gorszy sezon. Widzę bardzo zjednoczoną grupę.

W tym sezonie byliśmy świadkami ekscytujących rzeczy, ale także fizycznych i psychicznych problemów. Wielu zawodników się zmieniło i jest nowy trener. Sezon dobiega końca i czegoś brakuje.

Juventus trafił na rozwścieczony Interu z dwoma napastnikami, którzy nie mogą przestać strzelać. Sam Ronaldo nie wystarczy i nie zapominajmy, że Juventus musiał przez praktycznie całe rozgrywki radzić sobie bez Paulo Dybali.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi