Konferencja prasowa

Kenny | 30 września 2021

Tuchel: Strata bramki nie powinna mieć miejsca

Thomas Tuchel przyznaje, że to powinno być „niemożliwe”, aby Chelsea straciła gola 11 sekund po wznowieniu gry, ale ostatecznie powinni byli „zadać więcej pytań” bianconerim w Turynie.

Panujący Mistrzowie Europy zdołali oddać tylko jeden celny strzał w całym meczu, pomimo dominacji w posiadaniu piłki. Dodatkowo sytuacja bramkowa Federico Chiesy nie była jedyną groźną okazją Juventusu.

Co ważne, decydujący gol padł 11 sekund po wznowieniu gry, a Chelsea w tym czasie ani razu nie zdołała dotknąć piłki.

To nie powinno mieć miejsca, by na takim poziomie zdobyć tak łatwą bramkę w pierwszych sekundach drugiej połowy. Ze świadomością zagrożenia, kiedy masz taką organizację defensywy jak my, zazwyczaj takie sytuacje kończą się fiaskiem. Zostaliśmy ukarani za brak rozwagi — powiedział Tuchel w rozmowie z BT Sport.

To nie był nasz jedyny problem, nie wykreowaliśmy sobie wystarczająco dużo klarownych sytuacji. Strzały Romelu Lukaku nie dotarły do celu, a dwie główki Kaia Havertza były niecelne.

Myślę, że zaczęliśmy niewystarczająco ostro. Posiadanie piłki było po naszej stronie, ale w pierwszych 15 minutach mogliśmy wyrządzić im znacznie więcej krzywdy i być znacznie skuteczniejsi. Mieliśmy wystarczająco dużo miejsca na posyłanie piłek w pole karne, powinniśmy postawić Juventusowi więcej pytań — kontynuował menedżer Chelsea.

Mieliśmy dużo posiadania piłki, wiele razy odzyskaliśmy piłkę na połowie Juventusu, ale mieliśmy dwie kluczowe straty piłki, gdzie prawie straciliśmy bramki, a na tym poziomie nie da się tego zrobić bez żadnej presji.

Trudno nam było stworzyć własny rytm i intensywność, ponieważ byli tak głęboko i pasywnie. Czasami trudno jest znaleźć przestrzeń, wiedzieć, kiedy przyspieszyć. Nie mieliśmy miejsca, by się rozpędzić. Wczorajsza sesja treningowa poszła idealnie, a dziś nie byliśmy wystarczająco dobrzy, brakowało nam swobody. Nie wiem dlaczego, ale tak to odczuwała cała drużyna.

Czułem, że byliśmy wolni i zmęczeni, szczególnie mentalnie, podejmowaliśmy decyzje zbyt wolno. Dlatego jest to dla mnie dziwny temat do analizy. 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi