Liga Mistrzów

einhard | 25 listopada 2021

Tuchel zachwycony grą swoich piłkarzy

Thomas Tuchel pochwalił zawodników Chelsea za niesamowity występ w meczu z Juventusem.

Bianconeri mieli już zapewnione miejsce w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale mecz może mieć kluczowe znaczenie w walce o pierwsze miejsce w grupie, które teoretycznie powinno zapewnić łatwiejszego przeciwnika w kolejnej fazie rozgrywek.

Chcieliśmy zachować cierpliwość, ale jednocześnie nie zasypiać. Chcieliśmy zwiększyć rytm i intensywność. Trudno jest tworzyć sobie szanse i zdobywać bramki, ale stworzyliśmy ich tak wiele. Zaprezentowaliśmy niesamowitą wydajność i osiągnęliśmy fantastyczny wynik – powiedział Tuchel w rozmowie z BT Sport.

Menedżer obrońców tytułu Ligi Mistrzów został zapytany, co zmieniło się w stosunku do spotkania sprzed zaledwie kilku tygodni, w którym Juve wygrało 1:0?

Zagraliśmy ostrzej niż w Turynie, podejmowaliśmy większe ryzyko, czego w Turynie nam brakowało. Samą kontrolą piłki nie da się ich skrzywdzić – trzeba penetrować ich linie rajdami z piłką. Zagraliśmy bardzo dobrze i strzeliliśmy ładne gole.

Mam większą świadomość, że wykonujemy więcej niewidocznej pracy i kiedy musimy się bronić, naprawdę się bronimy i okopujemy.

N’Golo Kante odniósł kontuzję w pierwszej połowie, a po przerwie Ben Chilwell prawdopodobnie skręcił kolano.

Ben ma ostry ból w kolanie. N’Golo skręcił lekko kolano. Obaj przejdą badania. To bardzo smutne rzeczy, ponieważ N’Golo grał bardzo dobrze zanim zszedł, a Chilly był w fantastycznym momencie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi