Prasa

tItOveN | 20 grudnia 2018

Tutto: Rozmowy w sprawie De Ligta

Juventus prowadzi rozmowy w sprawie transferu Matthijsa de Ligta, lecz na drodze Turyńczykom może stanąć kwota odstępnego żądana przez Ajax – podaje Tuttosport.
 
Holender jest obecnie uważany za jeden z największych talentów w Europie, na dowód czego w tym tygodniu sięgnął po nagrodę „Golden Boy” za rok 2018 – konkursu gazety Tuttosport przyznawanej z udziałem dzienników z innych europejskich państw od 2003 r. W poprzednich latach laureatami tego plebiscytu byli m.in. Kylian Mbappe, Renato Sanches czy Anthony Martial, a w 2013 roku, grający wówczas w Juve, Paul Pogba.
 
Jak sugerują media, Barcelona i Manchester City wyrażają spore zainteresowanie 19-letnim stoperem Ajaxu, jednak Stara Dama, dzięki dobrym relacjom z agentem zawodnika, Mino Raiolą, może być faworytem w tym wyścigu. Według Tuttosport Andrea Agnelli, Fabio Paratici i Pavel Nedved mieli przeprowadzić pierwsze negocjacje z dyrektorem generalnym Ajaxu, Edwinem van der Sarem, byłym graczem Juventusu. Realizacja transferu planowana jest na lato 2019 r.
Niemniej jednak równocześnie podkreśla się, że na przeszkodzie dla powyższej transakcji mogą stanąć wysokie oczekiwania finansowe holenderskiego klubu, który wycenia stopera na 60-70 mln euro. Juventus nie chcąc angażować się w licytacyjną batalię, pragnie poszukać innego rozwiązania.
Źródło: football-italia.net
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi