Transfery

tItOveN | 28 czerwca 2019

Tutto: Szczegóły transferu de Ligta

Tuttosport twierdzi, że Juventus zapłaci Ajaxowi 67 mln euro tytułem opłaty początkowej za Mathijsa de Ligta, a sam zawodnik skorzysta z nowych przepisów podatkowych nakładających niższe obciążenia na wynagrodzenia piłkarzy we Włoszech.

Turyński dziennik wyjaśnia, że Juve jest w trakcie finalizowania umowy o wartości 67 mln euro płatnych z góry, jednak umowa może osiągnąć wartość nawet 80 mln euro, gdyż dodatkowe 13 mln euro jest przewidziane do wypłaty w formie premii (według licznych doniesień Ajax wyznaczył sztywną cenę obrońcy – 75 mln euro).

Obrońca Ajaksu może liczyć na zarobki rzędu 7,5 mln euro netto za sezon gry do 2024 r., a kwota ta może wzrosnąć do 12 mln euro przy spełnieniu określonych celów sportowych (najprawdopodobniej zależnych od postawy zespołu w Lidze Mistrzów).

Kluczem do znalezienia porozumienia jest nowy dekret obowiązujący we Włoszech, na którego bazie osoby przyjezdne osiedlające się na Półwyspie Apeninśkim mogą skorzystać z preferencyjnych zasad opodatkowania ich wynagrodzenia.

W związku z powyższym Bianconeri poniosą całkowity ciężar ekonomiczny kontraktu Holendra wynoszący ok. 17 mln euro brutto, zakładając, że 19-latek otrzyma sumę 12 mln euro „na rękę” w skali roku.

W przeciwieństwie do Paris Saint-Germain, Stara Dama jest gotowa zaoferować de Ligtowi klauzulę wykupu na kwotę 150 mln euro.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi