Kontuzje

tItOveN | 24 lutego 2021

Tuttosport o urazach Dybali i Arthura

Turyński dziennik Tuttosport objaśnia jak wygląda sytuacja z kontuzjami Dybali i Arthura. 

Argentyńczyk doznał urazu pierwszego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego w lewym kolanie (poniżej: 1-grado) i jest poza składem od 10 stycznia 2021 r.

Jest to taki typ urazu, który dobrze się goi, ale może powodować dokuczliwe, ale mało groźne ukłucia podczas uderzania piłki lub wykonując szybkie skręty. Typowa charakterystyka gry La Joya, który operuje głównie lewą nogą. Paulo nie może się już doczekać powrotu – pisze Tutto.

W przypadku Arthura Juve robi wszystko co możliwe, aby uniknąć konieczności przeprowadzenia operacji (co oznaczałoby koniec sezonu dla pomocnika). Brazylijczyk leczy się wykorzystując fale uderzeniowe kierowane na uraz oraz odbywając sesje pływania. Wszyscy mają nadzieje, że wróci do gry na mecz przeciwko Porto, ale sytuacja jest oceniana na bieżąco, dzień po dniu.

Źródło: AroundTurin

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
3 lat temu

Wychodzi, że Dybala naciągnął więzadło. Skoro tak i jest to potwierdzone to dziwi mnie, że tak szybko planowano jego powrót, a następnie go przekładano – zamiast z góry powiedzieć, że potrzebuje ze 2 miesiące bez gry. Tak czy siak – nie ma co się spieszyć – Dybala w formie jest potrzeby – zerwanie więzadła to byłaby istna katastrofa.

Halupa
3 lat temu

Nie ma się co śpieszyć z Dybalą. Niech się najpierw wyleczy, w presezonie niech zagra z jakąś Trestiną strzeli lobikiem albo piętką. Wówczas odtrąbić że Dybala jest w najlepszej formie i że teraz to już na pewno drugi Messi, następnie sprzedać bez żalu za 70- 80 mln. Podkolorowane ale tak na prawdę, chyba tylko najwięksi jego fani wierzą że ten zawodnik, który nigdy nie był decydujący i nigdy tej drużyny nie ciągnął, teraz wróci i zostanie bogiem futbolu. Zejdźmy na ziemię.

wojojuve
3 lat temu
Reply to  Halupa

A MVP sezonu dostal za ladna twarz…

Halupa
3 lat temu
Reply to  wojojuve

Pewnie też i za to, ale bardzie za medialność i dla reklamy Serie A. Jak sobie przypomnisz, to w owym czasie w zasadzie każdy był bez formy, a Dybala miał swoje maksimum. Czysty zbieg okoliczności. Tak jak z wolnym, z pamiętnego meczu z Atletico Madryt. Wszyscy powtarzali że tak przymierzył. Ale później z prostych pozycji nie potrafił trafić w bramkę z wolnego. Taki to z niego top Player. Bądźmy poważni. Liczbami z ubiegłego sezonu powinien się szczycić zawodnik z drużyny środka tabeli, a nie gwiazdor Mistrza. MVP dostał za 40 mln obserwujących, a nie za grę.

Last edited 3 lat temu by Halupa
luque10
3 lat temu

Nie ma co ryzykować. Dybala to ważny piłkarz, brakuje go bardzo.
Mam nadzieję, że tym razem dojście do formy będzie dużo szybsze, bo nie ma czasu na opieprzanie się.
Arthur – w momencie, kiedy zaczął grać, niestety uraz. Teraz byłby potrzebny, bo jego utrzymanie się przy piłce przy pressing rywala byłoby kluczowe.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi