Prasa

einhard | 5 maja 2021

UEFA ciągle chce sankcji dla klubów Superligi

Według ESPN, UEFA jest przygotowana do podjęcia „surowych działań dyscyplinarnych” przeciwko klubom Superligi.

Zgodnie z doniesieniami w ciągu ostatnich 10 dni za kulisami odbyło się wiele rozmów pomiędzy UEFA a dwunastoma klubami założycielskimi. UEFA miała proponować lżejsze sankcje w zamian za formalne zobowiązanie do ostatecznego opuszczenia projektu Superligi.

Obecnie ESPN twierdzi, że Arsenal, Atletico Madryt, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham Hotspur osiągnęły już „porozumienie” z UEFA. Stacja przekonuje, że również Inter jest bliski dogadania się z europejską federacją, a UEFA ma patrzeć na Nerazzurrich łaskawszym okiem, ponieważ Inter był pierwszym włoskim klubem, który wycofał się z projektu.

Bez porozumienia z UEFA pozostać miały tym samym jedynie Juventus, Milan, Real Madryt i Barcelona, ​​które mogą zostać ukarane dla przykładu, jeśli nadal będą trzymać się projektu Superligi.

Według ESPN kluby te stoją przed widmem poważnych kar finansowych, a nawet wykluczeniem z rozgrywek UEFA na rok lub dwa lata. Spekuluje się, że zamiary UEFA zmusiły Gianniego Infantino do udzielenia wywiadu L’Equipe, w którym prezes FIFA zachęcał wszystkie strony do dialogu (wywiad TUTAJ).

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
1 rok temu

Ciekawe czy UEFA policzyła ile straci na braku Barcy i Realu w LM.

Tomasson-35
1 rok temu

Skoro uefa poważnie myśli o karach to musza miec podstawy i straty moga miec mniejsze niz kluby bo 2 lata bez pucharow to praktycznie bankructwo dla klubow.Agnelli bardzo ryzykuje bo beda pewnie pozwy sadowe a co jak przegramy i nas wyklucza.Albo sie szybko dogadamy albo bedzie po sezonie bo transferow nie zrobimy poki nie bedzie wyroku sadu , pilkarze powiedza ze w ciemno nie przejda do nas nie wiedzac czy zagramy w LM a okienko przeleci i zostanie z ta zalosna kadra.I Kolejny problem jest taki ze z Agnellim nikt w uefa nie chce rozmawiac ,spalił za soba wszystkie mosty… Czytaj więcej »

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

To tyle jeżeli chodzi o ten wczorajszy dialog i próby uniknięcia wojny 😀

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi