Inne

maciejovsky | 3 kwietnia 2020

UEFA: łagodniejsze przepisy ws. licencji i FFP

UEFA zapowiedziała złagodzenie zasad Financial Fair Play w związku z wyjątkowymi okolicznościami w wyniku pandemii koronawirusa.

W środę odbyła się wideokonferencja z udziałem 55 członków UEFA. Federacja między innymi zawiesiła międzynarodowe imprezy mężczyzn i kobiet planowane na czerwiec. Rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy mają zostać dograne, jeśli sytuacja zdrowotna będzie bezpieczna.

Nagłe zawieszenie rozgrywek ligowych postawiło niektóre kluby w trudnej sytuacji finansowej, więc UEFA nie będzie restrykcyjnie kontrolowała sprawozdania finansowego na sezon 2020/2021.

Komitet Wykonawczy potwierdził swoje pełne zaangażowanie w pomoc przy licencjonowaniu klubów i weryfikacji Financial Fair Play i zgodził się, że obecne wyjątkowe okoliczności wymagają pewnych szczególnych interwencji w celu ułatwienia pracy stowarzyszeń członkowskich i klubów.

Komitet Wykonawczy popiera propozycję, aby dać stowarzyszeniom członkowskim więcej czasu na zakończenie procesu licencjonowania klubów, dopóki proces rekrutacji do klubowych rozgrywek UEFA w następnym sezonie nie zostanie ponownie zdefiniowany.

W wyniku rosnącej niepewności wywołanej trwającymi nadzwyczajnymi wydarzeniami, Komitet Wykonawczy postanowił również zawiesić przepisy dotyczące licencjonowania klubów, które dotyczą przygotowania i oceny przyszłych informacji finansowych. Niniejsza decyzja dotyczy wyłącznie udziału w rozgrywkach klubowych UEFA 2020/2021.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
4 lat temu

Jedno mnie ciekawi. Jak w tym zamieszaniu, luzowaniu pewnych przepisów przedstawi się sytuacja ManCity. Stawiam, że tak zamieszają, że skończy się na jakiejś karze,a do LM wrócą.

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

AC Milan lubi to 😀 Czas na kolejny rok spartolonej przebudowy 😀

anavrin_
4 lat temu

Da się pisać o kor…. nie używając tego słowa na „k”? Da się, UEFA uczy jak pozostać zdrowym na duchu:D

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi