Inne

Gryfel | 8 listopada 2022

UEFA potwierdza sprzeciw wobec Superligi

UEFA po raz kolejny potwierdziła, że sprzeciwia się projektowi Super League, który realizują Real Madryt, Barcelona i Juventus. Dzisiaj w Nyonie komisja pod przewodnictwem prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina spotkała się z A22 Spors Management, firmę stojącą za projektem Super League.

W oficjalnym oświadczeniu UEFA poinformowała o wyniku spotkania:

UEFA i uczestniczące w niej podmioty piłkarskie po raz kolejny jednogłośnie odrzuciły przesłanki stojące za takimi projektami jak Super League podczas dzisiejszej dyskusji. Uczestnicy ze zdziwieniem przyjęli do wiadomości oświadczenia prezesa A22 Sports, że firma ta nie reprezentuje żadnego klubu w jakimkolwiek charakterze, w tym trzech klubów, które nadal otwarcie wspierają projekt.

Przedstawiciele A22 Spors Management zostali przyjęci w Nyonie przez komisję pod przewodnictwem prezydenta Ceferina. Oprócz numeru jeden UEFA obecne były 22 inne osoby, w tym prezydenci największych europejskich lig: Javier Tebas – La Liga, Luigi De Siervo – Serie A, Vincent Labrune – Ligue 1, Mathieu Moreuil – Premier League oraz Donata Hopfen reprezentująca Niemiecką Federację Piłkarską.

Obecni byli także prezesi najlepszych europejskich klubów oraz prezes ECA – i właściciel PSG – Nasser Al-Khelaifi. W spotkaniu brali również udział Luca Percassi, dyrektor generalny Atalanty i Dan Friedkin, prezydent Romy.

Po zakończeniu spotkania ECA – European Club Association – również wydało oficjalny komunikat:

Jako jedyny niezależny organ przedstawicielski klubów grających w rozgrywkach europejskich i międzynarodowych, liczący blisko 250 członków w całej Europie, ECA uczestniczyło dziś (8 listopada) w spotkaniu w siedzibie UEFA wraz z przedstawicielami całej europejskiej piłki nożnej, w tym klubów, lig krajowych, zawodników i kibiców.

Wraz z innymi zainteresowanymi stronami, ECA było obecny, aby uwzględnić wniosek A22 Sports – przedstawiającego się jako niezależny prywatny podmiot handlowy – o spotkanie w ramach otwartego dialogu. Po zakończeniu 2,5-godzinnego spotkania ECA pozostało zdecydowanie przeciwne tworzeniu jakiejkolwiek nowej tzw. Super Ligi. ECA było zdecydowanie przeciwny takim koncepcjom w kwietniu 2021 r., podobnie jest w 2022 r.

 

Źródło: gianlucadimarzio.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
1 rok temu

Superliga przecież może odbywać się w lecie…jako przygotowanie do sezonu. Konsensus jest możliwy ale jak w każdym konflikcie chodzi o interes, zyski i możliwość ich spadku, więc lepiej dmuchać na zimne. Uefa ma monopol, a temat superligi wyskoczył jak mem który może odebrać sponsorów… Zresztą ten temat został przerobiony na 100 sposobów więc szkoda moich wypocin. Pozdrawiam

OldLady
1 rok temu

Z ciekawością czekam na orzeczenie sądowe, które rozstrzygnie czy Uefa to monopolista – choć wątpliwości najmniejszych nie mam, że tak właśnie jest. Organizatorzy SL mają mocne argumenty. To kluby dostarczają produkt i ponoszą wszelkie ryzyka. Dlaczego nie mają prawa stworzyć własnych rozgrywek? Dlaczego musi to wiązać się z wykluczeniem z innych? Uefa to taki potwór, że nie do pomyślenia było złamanie tego monopolu, a jednak może mieć to sens. W boksie zawodowym są federacje, które ze sobą konkurują – w MMA tak samo. Może dojść do tego, że np. Real będzie najlepszy w „organizacji” SL, a Chelsea w organizacji pod… Czytaj więcej »

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  OldLady

Bardzo rozsądnie napisane. Również przez pokazanie przykładu boksu.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi