Prasa

einhard | 20 kwietnia 2021

UEFA: To my jesteśmy europejską piłką, nie oni!

Dziś w Montreux odbył się 45 Kongres UEFA, a europejskie władze piłkarskie wydały nowe oświadczenie potępiające Superligę.

55 federacji członkowskich i uczestników Kongresu UEFA potępia stworzenie tak zwanej „Superligi”. Kongres UEFA stanowczo twierdzi, że zamknięta „Superliga” jest sprzeczna z samą koncepcją tego, czym ma być Europa: zjednoczona, otwarta, wspierające się i oparta na zasadach i wartościach sportowych – czytamy w oświadczeniu.

UEFA i jej stowarzyszenia członkowskie wierzą w prawdziwie europejski model, który opiera się na otwartych rozgrywkach, solidarności i redystrybucji w celu zapewnienia trwałości i rozwoju gry z korzyścią dla wszystkich oraz promowania europejskich wartości i wyników społecznych.

Kluby spiskowcy najwyraźniej nie dostrzegły, że ich dzisiejszy status nie został osiągnięty w izolacji, ale był raczej częścią dynamicznego rozwoju europejskiego systemu, w którym duże, średnie i małe kluby przyczyniły się do sukcesów i strat wszystkich stron.

To sprzeczne z europejskimi wartościami i zasługami sportowymi, kiedy uważają, że mają prawo „oddzielić się” i rościć sobie prawo do spuścizny, którą zbudowali wszyscy.

UEFA, jej stowarzyszenia członkowskie i wszyscy, którzy kochają piłkę nożną, stoją twardo i będą w jak największym stopniu przeciwstawiać się i walczyć z posunięciem właścicieli tych klubów i ich zwolenników.

Pod względem moralnym wiemy, o co toczy się gra i będziemy chronić futbol przed samolubnym klanem, który nie dba o ten sport. To my jesteśmy europejską piłką nożną, nie oni.

Źródło: uefa.com

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luque10
2 lat temu

W czwartek rozdzwoniły się telefony 12 sterników klubów zaangażowanych w Superligę. „Musisz podpisać dokument dzisiaj”, przekazano każdemu z nich. „Skąd ten pośpiech?”. Druga strona odpowiedziała twardo: „Musimy upublicznić projekt przed poniedziałek, bo oni się z nas śmieją”. Oni, czyli Aleksander Čeferin i jego UEFA. „Bogaci po prostu mieli dość”, mówią źródła zbliżone do projektu. Od kilku lat wspomniana trójka, która ciągnęła za sobą resztę klubów, próbowała dojść z UEFA do nowego porozumienia w sprawie podziału pieniędzy. Nie chodziło im o nadzorowanie rozgrywek czy znaczącą ingerencję w ich format, a o klucz do wszystkiego innego, czyli pieniądze. Dwunastka zaproponowała UEFA, by… Czytaj więcej »

pogon
2 lat temu

Skoro UEFA jest tą ,, europejską piłką nożną” to nie powinna obawiać się ESL. Przecież widzowie wybiorą Ligę Mistrzów, a nie chciwe piłkarskie klany. No chyba, że jednak nie…

Espanoles
2 lat temu

słychać wycie znakomicie. Boją się bo LM już nie będzie generowała takiej kasy xD

Last edited 2 lat temu by Espanoles
dimebag11
2 lat temu

Dlatego żałosne są te próby bronienia UEFY poprzez piętnowanie pazerności klubów założycielskich Superligi. UEFA goliła wszystkich rzucając jakieś ochłapy w porównaniu do tego co sama zgarniała, a w gruncie rzeczy to spijała całą śmietankę wcale się nie męcząc, bo infrastruktura i cała reszta była po stronie klubów, a te musiały nawet zakrywać reklamy swoich sponsorów na własnym obiekcie co już było całkiem żałosne. Wiadomo, że Superliga nie będzie pozbawiona wad i pewnie sporo osób będzie boleć to, iż zapewne nie zobaczymy w niej takich ekip jak chociażby Atalanta, która organizacyjnie i finansowo nie miała podejścia do gigantów typu Real, PSG… Czytaj więcej »

grzwys
2 lat temu

Agencja ANSA informuje, że w kwestii solidarności, o którą tak martwi się UEFA, Superliga zapewnia, że 10 miliardów, które ma zostać rozdane na futbol amatorski, juniorski i kobiecy, to budżet na 23 lata, na które podpisano dokumenty dotyczące rozgrywek. Oznacza to, że rocznie Superliga wydałaby na te cele 434 miliony euro. UEFA wydaje na dzisiaj 160 milionów euro.

Aldo
2 lat temu

Chelsea, City, Atletico i ponoć Barcelona. Agnelli z Perezem skompromitowali się po stokroć.

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  Aldo

Biorąc pod uwagę burze medialną i naciski panujące wokół tematu, to nie dziwiłbym się gdyby to był fake news z tym wycofaniem.

cr7 fan
2 lat temu

Agnelli podal sie do dymisji szok ogolnie

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi