Liga Mistrzów

einhard | 28 września 2021

UEFA wycofuje postępowanie dyscyplinarne przeciwko Juve, Realowi i Barcy

Sąd Apelacyjny UEFA ogłosił, że umorzył postępowanie dyscyplinarne wszczęte przeciwko Juventusowi, Realowi Madryt i Barcelonie w sprawie Superligi.

W czerwcu informowaliśmy, że UEFA zawiesiła postępowanie przeciwko trzem klubom, które w dalszym ciągu nie zrezygnowały z projektu Superligi [więcej TUTAJ]. Okazuje się, że wbrew zapowiedziom UEFA o jedynie tymczasowym zawieszeniu postępowania, zostało ono dzisiaj całkowicie wycofane.

UEFA przyjmuje do wiadomości list wysłany dzisiaj przez niezależny Organ Apelacyjny UEFA, w którym wszczęte postępowanie dyscyplinarne – przeciwko FC Barcelonie, Juventusowi FC i Realowi Madryt CF za potencjalne naruszenie ram prawnych UEFA w związku z tzw. projektem o nazwie „Super Liga” – zostało uznane za nieważne, bez postanowień prawnych, tak jakby postępowanie nigdy nie zostało otwarte – czytamy w oświadczeniu.

UEFA zauważa, że ​​deklaracja złożona przez Organ Apelacyjny UEFA jest następstwem formalnego powiadomienia UEFA o nakazie sądowym, dającym UEFA kilka dni na dostosowanie się do decyzji Sądu Handlowego nr 17 w Madrycie.

UEFA rozumie, dlaczego postępowanie dyscyplinarne zostało unieważnione. UEFA zawsze działała w dobrej wierze i rozumiała, że ​​decyzja jej niezależnego organu dyscyplinarnego, Organu Apelacyjnego UEFA, o zawieszeniu postępowania dyscyplinarnego była w pełni zgodna z Postanowieniami Sądu Handlowego nr 17 w Madrycie; biorąc także pod uwagę fakt, że trzy wymienione kluby zostały dopuszczone do rozgrywek klubowych UEFA.

UEFA podtrzymuje pogląd, że w sprawie projektu tzw. „Super Ligi” zawsze działała zgodnie nie tylko ze swoim Statutem i Regulaminem, ale także z Europejską Konwencją Praw Człowieka, prawem UE i prawem szwajcarskim. UEFA pozostaje pewna siebie i będzie nadal bronić swojej pozycji we wszystkich dostępnych jurysdykcjach.

W związku z Deklaracjami Zobowiązań Klubowych, które UEFA otrzymała w maju 2021 roku od 9 z 12 klubów, które działały jako założyciele projektu tzw. „Super Ligi” i którymi to deklaracjami 9 klubów poinformowało UEFA o swoich jednostronnych decyzjach o wycofaniu się z rozgrywek tzw. „Super Ligi”, UEFA poinformowała 9 klubów, że w związku z toczącym się postępowaniem sądowym w Madrycie oraz w celu uniknięcia niepotrzebnych komplikacji, UEFA nie będzie żądać zapłaty żadnej z kwot oferowanych w majowych Deklaracjach Zobowiązań Klubowych, tak długo, jak toczy się postępowanie sądowe w Madrycie z udziałem m.in. UEFA.

Ze swojej strony UEFA będzie oczywiście nadal szanować i honorować wszystkie ustalenia umowne zawarte z 9 klubami po otrzymaniu wyżej wymienionych Deklaracji.

UEFA będzie nadal podejmować wszelkie niezbędne kroki, w ścisłej zgodności z prawem krajowym i unijnym, w celu obrony interesów UEFA i wszystkich interesariuszy piłki nożnej.

Źródło: uefa.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luque10
11 miesięcy temu

No to baja 😎

IMG_20210609_192046.jpg
anavrin_
11 miesięcy temu

„Tak jakby postępowanie nigdy nie było otwarte” – to nie tyle co ostateczne przyznanie się do porażki, a już od zalążka próba zaklinania rzeczywistości. Jestem bowiem niemal pewien, że za parę lat taka będzie właśnie narracja. „Przecież my nie prowadziliśmy żadnego postępowania”, usłyszymy, bo przecież przez gardło im nie będzie przechodziło, że chodziło tylko o kasę. Pozwolę sobie skopiować resztę spod innego newsa: Ależ ból dupy muszą mieć Ceferin i spółka, że nie udało się skroić naiwniaków. UEFA – relikt przeszłości, niczym niedostosowane do obecnych warunków prawno-ekonomicznych spółdzielnie mieszkaniowe w Polsce – jednak nie będzie działała ponad prawem i bardzo… Czytaj więcej »

pogon
11 miesięcy temu

Wygląda na to, że gdyby Anglicy nie speniali to spokojnie można by planować Superligę i jednocześnie brać udział w LM. Jest to grunt pod przyszłe rozgrywki, ale zrobione mądrzej, tak, żeby uzyskały powszechną akceptację większości kibiców.

OldLady
11 miesięcy temu

I gdzie ten dzban Cerefin jest teraz ?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi