Gracze Juve

einhard | 16 stycznia 2020

UEFA z ukłonem w kierunku Ronaldo?

Cristiano Ronaldo znalazł się w drużynie roku wybieranej przez kibiców.

Obecność CR7 w tego typu zestawieniu nikogo nie dziwi, jednak zaskoczenie wywołał fakt, że UEFA podobno zmieniła formację, aby zmieścić gwiazdę Juventusu w drużynie roku.

Od końca listopada w internecie można było głosować na swoich faworytów spośród 50 piłkarzy. Kibice mieli do wyboru sześć formacji (4-4-2, 3-5-2, 3-4-3, 4-3-3, 5-3-2, 4-5-1). Tymczasem UEFA przedstawiła „zwycięską jedenastkę” w ustawieniu 4-2-4. Daily Mail ujawnia, że pomocnik Chelsea, N’Golo Kanté, został usunięty z oficjalnego składu, po zmianie ustawienia, a na jego miejscu znalazł się Ronaldo, który w kategorii napastników miał zająć dopiero czwarte miejsce, gromadząc mniej głosów od Lionela Messiego, Sadio Mané i Roberta Lewandowskiego.

To naprawdę nie jest dobre. To zwykłe fałszowanie głosów. Ronaldo jest tak popularny w wyższych kręgach, że rozległy się dzwonki alarmowe, kiedy nie znalazł się w jedenastce. W rezultacie formacja została zmieniona. Takie rzeczy sprawiają, że zastanawiasz się, co jeszcze oni zmieniają i wypaczają – twierdzi źródło cytowane przez Daily Mail.

Rzecznik UEFA z kolei zasugerował, że ten ruch został dokonany ze względu na zwycięstwo Portugalii w finale Ligi Narodów – formacja tegorocznej drużyny roku została wybrana, aby odzwierciedlać głosy fanów równolegle z osiągnięciami zawodników w rozgrywkach UEFA. Formacja zmienia się regularnie, a ten rok nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

W rezultacie w najlepszej jedenastce pojawiło się pięciu zwycięzców Ligi Mistrzów UEFA i czterech finalistów Ligi Narodów UEFA (w tym jeden zwycięzca – Ronaldo). Portugalczyk jest bezsprzecznym liderem plebiscytu, pojawiając się w Drużynie Roku UEFA po raz 14. Drugie miejsce zajmuje Messi z 11 takimi wyróżnieniami. W tym roku w najlepszej jedenastce znalazło się aż siedmiu debiutantów, w tym obrońca Juve, Matthijs de Ligt.

Źródło: uefa.com / twitter.com / dailymail.co.uk

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Ale to, że inne plebiscyty takie jak Złota Piłka, które nie „doceniły” Ronaldo, także są plebiscytami popularności, to już redakcji cytowanego dziennika nie przeszkadza? Daleko mi od stwierdzenia, że Ronaldo był najlepszy, taki, czy owaki, ale nie można sobie wyrabiać opinii stosując podwójne standardy.

Jak coś jest rezultatem popularności i wygrywa w tym Messi, to super. Jak Ronaldo jakąś tam ma korzyść (co to w ogóle za korzyść, to mało prestiżowy plebiscyt, ta 11-tka roku UEFA), to źle.

Przejdź do paska narzędzi