Liga Mistrzów

einhard | 26 lutego 2019

UEFA zajmie się gestem Simeone

UEFA potwierdziła w poniedziałek, że wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne przeciwko Atletico po meczu z Juve w związku z zablokowanymi schodami na stadionie Wanda Metropolitano, co naruszało przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Postępowanie dotyczyć będzie również rzucania przedmiotami przez kibiców i niewłaściwego zachowania Simeone.

Trener Atletico podkreślał, że gest pochodził prosto z jego serca, nie był skierowany do kibiców Juve i miał jedynie na celu pokazanie, że jego podopieczni mają cojones. Na przekór słowom 48-latka pojawia się wiele opinii, że jego gest był skierowany przeciwko systemowi VAR, który zmienił decyzję sędziego o podyktowaniu rzutu karnego oraz anulował bramkę Alvaro Moraty.

Simeone może jednak mimo wszystko uniknąć zakazu pojawienia się na murawie w meczu z Juventusem, który odbędzie się 12 marca, ponieważ UEFA nie potwierdziła, kiedy organ kontroli, etyki i dyscypliny zajmie się wspomnianą sprawą.

Tymczasem CalcioNews24 donosi o zdarzeniu, które miało miejsce we włoskiej Serie D. Riccardo Moreo grający jako napastnik w ekipie Prato otrzymał czerwoną kartkę, gdy po strzeleniu zwycięskiej bramki z drużyną Viareggio w ramach „cieszynki” powtórzył gest wykonany przez Simeone.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi