Liga Mistrzów

einhard | 19 kwietnia 2021

UEFA zmienia format Ligi Mistrzów

UEFA zareagowała na Super League, zatwierdzając nowy format rozgrywek klubowych rozpoczynając od sezonu 2024/25.

Oficjalna strona internetowa UEFA potwierdziła, że ​​reformy pojawiły się „po szeroko zakrojonych konsultacjach i otrzymały w zeszły piątek jednogłośne poparcie rady dyrektorów ECA i komitetu rozgrywek klubowych UEFA”.

Zmiany zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić świetlaną przyszłość europejskiej piłce nożnej na wszystkich poziomach i sprostać potrzebom wszystkich – czytamy dalej w komunikacie.

Nowy format potwierdza wspólne przywiązanie do zasady otwartej rywalizacji i osiągnięć sportowych na całym kontynencie, a wspólnym celem jest także wspieranie rozgrywek krajowych.

Nowa Liga Mistrzów rozszerzona zostanie z 32 do 36 drużyn. Doprowadzi to do zmiany formuły rozgrywek z tradycyjnej fazy grupowej do fazy ligowej obejmującej wszystkie uczestniczące drużyny.

W ten sposób każdy klub będzie miał zagwarantowane minimum 10 meczów z 10 różnymi przeciwnikami (pięć spotkań u siebie i pięć na wyjeździe), zamiast sześciu meczów grupowych z trzema drużynami.

Pierwsza ósemka z tej ligowej tabeli automatycznie zakwalifikuje się do fazy pucharowej, podczas gdy drużyny zajmujące miejsca od 9 do 24 będą rywalizować w barażach o miejsce w 1/8 finału.

Podobna zmiana formatu dotyczyć będzie również Ligi Europejskiej UEFA i Ligi Konferencji Europy.

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów nadal będą otwarte i zdobywane poprzez występy w krajowych rozgrywkach. Wszystkie mecze przed finałem będą rozgrywane w środku tygodnia, z dostosowaniem do krajowego kalendarza rozgrywek.

Źródło: uefa.com

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
El_Caballo_De_Herrero_Magico

Powiedzcie mi czy to zmieni nasz sposób życia? Nie. Będziemy oglądać w dalszym ciągu to co chcemy oglądać. Oczywiście nie na żywo na stadionie bo do tego nas zwykłych śmiertelników nie dopuszczą. Nawet jeżeli wprowadzą limity ilości osób i oczywiście będziesz siedział w masce. W przyszłym roku jak będziesz chciał pojechać na mecz Juventusu będziesz potrzebował: Zielonego paszportu aby przekroczyć granicę. Mieć przypisany kod QR który potwierdzi, że jesteś zaszczepiony na covid19, covid20, covid21, covid-afrykański itd a nawet na chorobę filipińską Kwaśniewskiego. Mieć wszczepiony podskórnie chip w którym zawarte będą wszystkie informacje na Twój temat łącznie z orientacją seksualną (za… Czytaj więcej »

Argentino
1 rok temu

Cholera jasna tzn. że masz taniej popcorn niż reszta? 🤣

El_Caballo_De_Herrero_Magico
Reply to  Argentino

Nie podejmuję się dyskusji z takim prymitywem, który bez powodu mnie obraża.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Bycie gejem to nic złego. Cała społeczność cheJuventus jest dumna z twojego odważnego „kamingautu”. Twoi koledzy z Konfederacji oraz ONR śmiało mogą ujawniać tutaj swój homoseksualizm 🙂

El_Caballo_De_Herrero_Magico

Ciebie to już całkiem popierdoliło? Jacy koledzy z Konfederacji? Gdzie ja napisałem o jakiejkolwiek partii. Na wyborach nigdy nie byłem bo dla mnie nie ma znaczenia jaka partia rządzi, i tak nas oszuka. Co do homo? Typie, czy Ty zrozumiałeś prowokację? Obecnie chory homoseksualizm jest propagowany nawet przez seriale i bajki dla dzieci. Człowieku ogarnij się trochę bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

Z całej mojej wypowiedzi zapamiętałeś tylko słowo homo? U la la to chyba Ty masz problem:)

Last edited 1 rok temu by El_Caballo_De_Herrero_Magico
Rouge
1 rok temu

Czy Ty masz jakieś problemy ze sobą?
Pewnie nie chodź na wybory i narzekaj, że inni rządzą za Ciebie… <facepalm>

Chinook
1 rok temu
Reply to  Argentino

Koń chałupy

grzwys
1 rok temu

„UEFA zmienia format Ligi Mistrzów”, a kogo to dziś obchodzi ? 😀

anavrin_
1 rok temu

Ten format jest pochrzaniony. Zupełnie nie przekonują mnie takie skomplikowane systemy awansów oraz granie wybranych meczów u siebie i na wyjeździe (pomijam, że system może okazać się niesprawiedliwy i większym stopniu premiować szczęście w losowaniu niż obecny, kosztem umiejętności sportowych).

luque10
1 rok temu
Reply to  anavrin_

I jak teraz, wspomnieć piękno ligi mistrzów, to że Dawid pokona Goliata, skoro awans dostanie zespół po 10 spotkaniach z najlepszymi?
W grupie gdzie trafiasz na jednego piekielnie mocnego rywala, awansujesz z drugiego, trafiasz faworyta, cudem ogrywasz w jednym meczu, w drugim robisz obronę Częstochowy, sen. Tak, można to zrobić w obecnym formacie.
W nowym, tak samo UEFA stawia na bogatych i mających kasę (ławkę), bo będąc małym klubikiem nie rozegrasz takich 10ciu epickich spotkań.

Last edited 1 rok temu by luque10
anavrin_
1 rok temu
Reply to  luque10

Ale będzie większa liczba uczestników ze słabszych lig, tym będzie się promowało nowy format. Cóż z tego, że te kluby staną się workami treningowymi?

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Z jednej strony stworzenie megaligi z najlepszymi drużynami na planecie + Tottenham, a z drugiej jakieś niepotrzebne udziwnienie dotychczasowych rozgrywek, w których nie będzie większości faworytow do wygrania LM. Brawo UEFA! To im pokazaliście 😀

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi