Gracze Juve

einhard | 18 czerwca 2021

Ultrasi Parmy przeciwko powrotowi Buffona

Ultrasi Parmy „Boys” wywiesili baner przeciwko powrotowi Gianluigiego Buffona do klubu.

43-latek wrócił na Stadio Tardini, gdzie w przyszłym sezonie zagra w Serie B.

Buffon zadebiutował w Serie A w Parmie w 1995 roku i opuścił klub w 2001 roku, aby dołączyć do Juventusu za 50 milionów euro.

Ducali ogłosili wczoraj powrót Buffona, ale bramkarz został skrytykowany przez główną grupę ultrasów Parmy „Boys”.

Przed Stadio Tardini wywieszony został transparent z napisem: „Odszedłeś jako najemnik, nie możesz wrócić jako bohater. Szanuj koszulkę.”

Zdjęcie banera zostało udostępnione na oficjalnej stronie Boys na Facebooku, otrzymując setki komentarzy, z których jednak większość popiera powrót Buffona.

Dwadzieścia lat temu obiecałeś nam, że nigdy nie będziesz nosić tej zasranej koszulki – napisali ultrasi w poście w mediach społecznościowych, odnosząc się do transferu Buffona do Juve.

Trzy tygodnie po Australii podpisałeś kontrakt z Gobbi [Garbaci/garbusy – pogardliwy pseudonim Juventusu stosowany we Włoszech przyp. red.]. Teraz wracasz do jedynego klubu, który pozwolił ci wygrać w Europie. Po tym wszystkim możemy tylko powiedzieć, że jesteś małym człowiekiem. Szanuj koszulkę i Forzę Parma.

Zanim baner został odsłonięty, Buffon napisał list do La Gazzetta dello Sport, aby wyjaśnić swój wybór.

Pamiętam drogę, która prowadzi do Parmy i wiem, jak tam wrócić. Parma jest domem wakacyjnym z lat dziecięcych, tym, w którym godzinami gubisz się w lesie, aby wyobrazić sobie życie.

Parma to przyjaciółka, która wychwyciła Twoje niepewności i lęki, mama, która bierze Cię za rękę i pomaga przejść przez ulicę. Parma to chęć przesadzenia, wolność popełniania błędów, odwaga dorastania. Parma to my wszyscy, ponieważ wszyscy mamy Parmę w naszych sercach.

Przez te wszystkie lata podróżowałem po świecie i dotarłem na szczyt świata, dużo wygrałem, a czasem przegrywałem. Ale mój czas w bramce jeszcze się nie skończył.

Strony, które zostawiłem zapisane, będą smakować wspomnieniami, emocjami z pierwszego razu, przyjaciółmi do przytulenia, zdjęciami do zobaczenia z uśmiechem i wzruszeniem. Ale będą też mieć smak wyzwania, podboju i pragnienia zwycięstwa.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
1 rok temu

Buffon od lat był lżony przez najbardziej zagorzałych kibiców Parmy, dlatego dziwiły mnie nawet wzmianki o tym, że miałby powrócić do ekipy z Emilii Romana. Kiedy się okazało, że 43 latek faktycznie związał się ze spadkowiczem Serie A byłem wręcz zdumiony. Wydaje mi się, że Buffon przekombinował, przez co ostatnia lata jego kariery wyglądają dość dziwnie.

tItOveN
Admin
1 rok temu
Reply to  clyde_1987_

Wiesz… za długo zakotwiczył w jednym klubie i potem miał problem, żeby się odnaleźć na rynku transferowym 😀

damek86
1 rok temu

Gigu nie wygłupiaj się i wracaj do Turynu. Po co masz grać dla takich dzbanów.

anavrin_
1 rok temu

Zacznę od tego, że fajny ten filmik:D Wydaje się, że i bez Buffona (który trzyma poziom Serie A, nie wspominając o Serie B), Parma i tak zdołałaby wrócić do Serie A, a przynajmniej tak to widzą kibice tego klubu, stąd z takiej perspektywy ten powrót może wydawać się niepotrzebny. Niemniej, sportowo i okołosportowo warto mieć takiego gracza, a co dopiero, gdy klub nie jest na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. O ile uważam różne formy sprzeciwu ultrasów za coś pozytywnego, bo oni są takim trochę ostatnim bastionem futbolu jaki starsi znają z dzieciństwa i podtrzymują pewien koloryt piłki nożnej, o tyle zawsze… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi