Prasa

Hu Kers | 29 listopada 2022

V Turniej Konsolowy Kibiców Juventusu

Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 dba o zróżnicowanie profili swoich inicjatyw. Wśród projektów ukierunkowanych na rywalizację znajduje się m.in. turniej konsolowy. Kolejna edycja wydarzenia, będącego stałym elementem jesiennego harmonogramu kibiców Juventusu ze stolicy, została jednak w październiku 2020 roku przeniesiona na bliżej nieokreślony termin. Na szczęście poluzowanie restrykcji sanitarnych na wiosnę pozwoliło włodarzom stowarzyszenia poinformować o ponownej organizacji zmagań, które jednocześnie miały być pierwszym oficjalnym spotkaniem fanów Starej Damy w dużym gronie w świecie rzeczywistym po przerwie wymuszonej przez pandemię.

Już w najbliższą sobotę kolejny turniej, na który organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły znajdziecie na Facebooku w opisie wydarzenia dostępnego pod tym linkiem. Tymczasem przedstawiamy Wam relację z ostatniej edycji wydarzenia.

V Turniej Konsolowy Kibiców Juventusu odbył się 19 czerwca 2021 roku w New Meta Bar w Warszawie, czyli przez wiele lat stałym miejscu spotkań Bianconerich ze stolicy. Obecnie lokal jednak nie istnieje – przegrał walkę z kryzysem, a nowym domem sympatyków klubu został Zakątek Shot Bar przy Chmielnej 5. Partnerem rozgrywek była firma CENEGA, polski dystrybutor Football Managera. Wyjątkową zabawę zagwarantowała natomiast najnowsza odsłona Pro Evolution Soccer.

Gdy uczestnicy pojawili się na miejscu, zainaugurowali wydarzenie od wspólnego wypicia piwka za lepsze czasy dla kibiców. Następnie okazało się, że nie wszyscy są gotowi podjąć rękawice, co poskutkowało tym, że w losowaniu grup wzięło udział osiem zespołów. Po szybkim stworzeniu terminarza pretendenci do zdobycia tytułu mistrzowskiego przystąpili do fazy zasadniczej turnieju.

Grupa A
Kuba G. – Kuba K. 0:2
Adam – Paweł 3:0
Kuba G. – Paweł 4:0
Kuba K. – Adam 1:1
Kuba G. – Adam 0:0
Kuba K. – Paweł 3:0

Grupa B
Jerzy – Adrian 1:1
Adrianna – Tymoteusz 4:1
Jerzy – Tymoteusz 1:0
Adrian – Adrianna 2:0
Jerzy – Adrianna 0:1
Adrian – Tymoteusz 3:0

Zgodnie z przyjętymi wcześniej zasadami do półfinałów awansowali zwycięzcy grup (Kuba K. i Adrian), a zawodnicy z drugiej i trzeciej lokaty zagrali w fazie play-off o miejsce w strefie medalowej.

Play-offy
Kuba G. – Jerzy 2:0
Adam – Adrianna 4:2

Półfinały
Kuba G. – Adam 0:1
Adrian – Kuba K. 1:3

Dotychczasowe rezultaty ewidentnie pokazały jak silny był skład personalny Grupy A – aż trzy zespoły z niej zameldowały się w półfinałach. Oba mecze tej fazy były niezwykle zacięte, o zwycięstwach Adama i Kuby K. zadecydowały bramki zdobyte w ostatnich minutach rywalizacji. Pozostało rozegrać najważniejsze spotkania tychże prestiżowych rozgrywek.

Mecz o 3. miejsce
Kuba G. – Adrian 0:1

Finał
Adam – Kuba K. 2:0

Triumfator otrzymał voucher na PES 2021 od firmy CENEGA, a także plecakoworek oraz pamiątkowy puchar od Juventus Official Fan Club Bianconeri 48. W dłonie Kuby K. powędrowała natomiast książka “Juventus. Ilustrowana historia Starej Damy”, a uśmiech na twarzy Adriana wzbudziło wręczenie klubowego bidonu. Uczestnicy jeszcze przez kilka godzin pozostali w lokalu, aby obejrzeć wspólnie mecze EURO 2020, a także przedyskutować kwestie związane z wakacjami i planami wyjazdowymi na kolejny sezon.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia organizowane przez Juventus Official Fan Club Bianconeri 48!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi