Blog

maciejovsky | 2 listopada 2018

Vialli: Obecne Juve jest lepsze od mojego z 1996 roku

Gianluca Vialli uważa, że obecny Juventus posiada wyższą jakość niż drużyna, która wygrała Ligę Mistrzów w 1996 roku.

Napastnik był ostatnim kapitanem Juve, który podnosił uszaty puchar do góry w geście tryumfu. Od tamtej pory Stara Dama przegrała pięć finałów.

Przez kilka lat cieszyłem się, że zostałem zapamiętany jako kapitan, który jako ostatni podnosił puchar do góry. To był piękny obraz i za każdym razem, kiedy go oglądam, to dostaję dreszczy. Jednak potem zobaczyłem, że ci wszyscy wielcy piłkarze Juventusu zbyt wiele razy cierpią po finałach. Widok ich twarzy zaczął sprawiać mi ból.

Panowie, zróbcie to teraz! Juventus to najsilniejszy zespół w Europie i nie mówię tylko o pierwszym składzie, ale także o głębii drużyny. Czasem patrzysz na graczy, których mają na ławce i jesteś zdumiony. Klub zrobił dobrze, że pozyskał Cristiano Ronaldo do składu, który pozwolił wygrać im tyle tytułów mistrzowskich i osiągnąć dwa finały Ligi Mistrzów w ciągu czterech lat.

22 lata temu moje Juve wygrało Champions League, ale to obecny zespół posiada wyższą jakość zwłaszcza, że może wystawić jednego z najlepszych piłkarzy świata. Trener Allegri ma do dyspozycji tak naprawdę dwie drużyny. Trener Lippi miał blok z granitu, byliśmy tak solidni, przygotowani taktycznie i u szczytu swoich karier. Ale Marcello nie miał CR7.

Teraz, gdy Zidane’a nie ma na ławce szkoleniowej, Allegri jest najlepszy na świecie. Wyniki mówią same za siebie. Moglibyśmy rozmawiać o wielu zaletach Massimiliano, ale przede wszystkim muszę podkreślić jego łatwość w szybkim wpajaniu swojej koncepcji piłkarzom.

Barcelona, Manchester City to również bardzo intrygujące drużyny, ale moim zdaniem brakuje im w czegoś kwestii spójności.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi