Prasa

einhard | 27 grudnia 2020

Vidal: Walczymy o Scudetto

Arturo Vidal wierzy w Scudetto, ale twierdzi, że Juventus nadal jest faworytem do zdobycia do tytułu.

Nie boję się wymawiać słowa Scudetto, zdobyłem wiele trofeów w Niemczech i Hiszpanii. Inter musi pracować każdego dnia, skupiać się na jednym meczu na raz. Zobaczymy, czy będziemy wystarczająco dobrzy, aby zdobyć tytuł – powiedział pomocnik Interu w rozmowie ze Sky Sport.

W zeszłym roku Inter był bliski wygrania ligi. Mieli młody zespół, który ciężko pracował, ale popełniał błędy w decydujących momentach. Z tego powodu musimy być ostrożni w tym sezonie i naprawdę skoncentrowani. To trudny czas, ale musimy dać z siebie wszystko i popełnić mniej błędów niż w zeszłym roku, aby osiągnąć nasz cel, którym jest Scudetto.

Inter został już jednak wyeliminowany z Ligi Mistrzów.

Moim marzeniem jest wygranie Ligi Mistrzów, ale będzie to trudne do zrealizowania. To nowy projekt i młodzi gracze, którzy są spragnieni wygrywania. Bardzo mi przykro z powodu odpadnięcia, ale mamy jeszcze dwa cele przed sobą.

Chcieliśmy dobrze wypaść w tym turnieju. Po odpadnięciu rozegraliśmy wiele spotkań, chcieliśmy zdobyć punkty i udowodnić, kim jesteśmy. Ważne jest, żeby ciężko pracować, bo wiemy, że ten sezon będzie trudny.

Vidal uważa, że ​​jego były klub Juventus jest jednak największym faworytem do zdobycia tytułu, nawet jeśli Stara Dama ma dziesięć punktów straty do Milanu.

Są silni, wiedzą co robią, wygrywali przez dziewięć lat z rzędu. Mają wszystko, aby potwierdzić, że są najsilniejszą drużyną w tym roku.

Spędziłem cztery sezony w Juventusie, było to piękny czas, mógłbym mówić o Bianconerich przez tydzień, ale teraz skupiam się na przyszłości.

Nigdy nie miałem żadnego kontaktu z Juventusem, ale zawsze utrzymywałem kontakt z Conte, nawet przed dołączeniem do Interu. Rozmawialiśmy o przejściu do innego zespołu. Miałem taką okazję i powiedziałem: „Tak, chcę za tobą podążać i zrobić wszystko, co w mojej mocy, by znowu razem wygrać”.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi