Prasa

einhard | 31 grudnia 2019

W co gra Raiola?

W sieci pojawiły się dziś dwa zupełnie skrajne wywiady z Mino Raiolą. W pierwszym agent zapewnił, że Paul Pogba jest zaangażowany w projekt Manchesteru United, zaś w drugim ostro krytykuje ekipę Czerwonych Diabłów i włoską mentalność. Poniżej prezentujemy obie wypowiedzi.

RAIOLA W ROZMOWIE ZE SKY SPORTS

Paul zawsze szanował Manchester United i będzie to robił dopóki Manchester United będzie szanował jego. Jedynym, który mówi w imieniu Manchesteru United i Paula, jest Ole Gunnar Solskjær, a on mówi krótko: Paul nigdzie nie odejdzie. To nam pasuje, mamy dobre relacje.

Paul miał trochę problemów w związku z kontuzją i to jest teraz naszym głównym zainteresowaniem. Ma tylko jeden cel, którym jest jak najlepsza gra w barwach Manchesteru United.

Jest wielkim profesjonalistą i myślę, że jego serce należy do Manchesteru United.

Tak, mogę wyobrazić sobie, że Pogba zostaje, ale w klubie, który, mam nadzieję, będzie walczył o prymat w lidze i mam nadzieję, że o Ligę Mistrzów. Tak długo, jak Paul jest w Manchesterze United, chce zdobywać trofea z tą ekipą.

Jak mówi Ole, ten klub jest w przebudowie. Mówi, że pracuje nad zespołem, który zabłyśnie w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ świat potrzebuje Manchesteru United na szczycie.

Jeśli Ole ma pomysły na temat mojego gracza i chce ze mną o tym porozmawiać, zna mój numer. Do tego momentu rozmawiam jedynie z Edem Woodwardem, ponieważ z to z nim się komunikuje, gdy chcę skontaktować się z Manchesterem. Wiem tylko, że Paul szanuje Ole i kocha go za to, co robił w przeszłości jako zawodnik.

RAIOLA DLA LA REPUBBLICA

Erling Haaland nie dołączył do Juve, ponieważ nie jest obrońcą i ponieważ nie jest de Ligtem, który jest kapitanem Holandii od dwóch lat.

Włosi nie wiedzą, jak wykorzystać własne talenty, nie mówiąc już o zawodnikach z zagranicy. Zdarza mi się spotkać włoskich skautów, którzy płaczą ze szczęścia, gdy odkryją wyjątkowego nastolatka. Mówię do nich: „co zrobisz, skoro nikt nie da mu grać?”

Ja też jestem bardzo smutny z powodu problemów Keana w Evertonie. Nie zabrałbym go do Premier League, gdyby nie mówił doskonale po angielsku. Młodzi Włosi bardzo rzadko wyjeżdżają za granicę. Zadajmy sobie pytanie, dlaczego Hiszpanie i Francuzi to robią, a Włosi nie?

Gdybym zostawił go w Juventusie, zmusiliby go do gry w Serie C. Mówi się, że Everton nie jest z niego zadowolony, ale ja powiedziałbym raczej, że są zszokowani. Wiedzą, że to tylko kwestia czasu zanim się rozwinie, ponieważ w Premier League poziom techniczny i fizyczny jest wyższy. Serie A nie jest w stanie cię go tego przygotować.

Mam mnóstwo próśb i zapytań o niego na swoim biurku, ale Everton nie ma zamiaru go sprzedawać ani pozwolić mu odejść na wypożyczenie.

Na koniec rozmowy z La Repubblica, agent wyraził zupełnie odmienne zdanie na temat Pogby i Manchesteru United niż w wywiadzie, który udzielił Sky Sports UK.

Nie sprowadziłbym do nich już nikogo więcej. Zniszczyliby nawet Maradonę, Pelego i Maldiniego. Paul potrzebuje drużyny i klubu, takiego jak Juventus, w którym grał.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Raiola gra w zbijanie szmalu. W nic mu nie można wierzyć. Jest mistrzem przede wszystkim swojego interesu. Najpierw sam spakowal Pogbe do United za kolosalna prowizje , a teraz dopiero mówi że to nie klub dla Pogby ? Znow liczy na prowizje ? Jak nie cierpię sterowania rynkiem z gory tak ograniczenia w zarobkach by się czasem przydały.

anavrin_
2 lat temu

Najpierw krytykuje niejako Juventus mówiąc, że zapewne zmusiliby Keana do gry w Serie C (jak i niepochlebnie wypowiada się o lidze włoskiej), po czym pisze, że jesteśmy najlepszym kierunkiem dla Pogby. Rozdwojenie jaźni jak nic, bo to nie są nawet dwa różne wywiady – z newsa wynika, że powiedział to jednym.

stofel
stofel
2 lat temu

„Sukcesja” w wykonaniu Mino, poziom światowy 🙂

Przejdź do paska narzędzi