Liga Mistrzów

einhard | 6 czerwca 2021

[AKTUALIZACJA] Werdykt UEFA w nadchodzącym tygodniu

UEFA ma ogłosić rezultaty działań dyscyplinarnych przeciwko Juventusowi, Realowi Madryt i Barcelonie.

Federacja chce rozwiązać sytuację jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2020, które odbędzie się w piątek wieczorem.

Według La Repubblica najbardziej prawdopodobną datą podania wyroku jest środa, choć to jeszcze nie koniec sprawy. Możliwe, że wszystkie trzy zespoły wykluczeni z Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, ale mogą zostać ukarane jedynie grzywną. Tak czy inaczej kluby przygotowały już odwołania w sądach cywilnych i sportowych.

[AKTUALIZACJA – 10:30] 

Źródło: football-italia.net/twitter

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Editor
1 rok temu

No fajnie, sąd madrycki przesłał juz do Szwajcarii ostrzeżenie, że jeśli UEFA podejmie sankcje przeciwko Barcie i Realowi to nałoży na nich karę 😛

anavrin_
1 rok temu

Obstawiam, że możemy mieć do czynienia z „pokazowym” werdyktem, bo UEFA nie raz pokazała, że ma ciągotki do władzy totalnej w futbolu (i w sumie w ten sposób również myślą, dodatkowo nie widząc w tym niczego złego). Zwłaszcza Ceferin, który osobiste rzeczy traktuje na równi lub wręcz ponad zawodowymi. Dokładnie tak, jak jakiś dyktator. Po tym werdykcie liczę na skuteczne odwołanie i tutaj zastanawia mnie, jaką ścieżkę obiorą trzy kluby. Czy będzie to ścieżka „sportowa”, czy od razu skierują sprawę do sądów cywilnych. Tutaj wyrażam też nadzieję, że jednak nie wszystkich popierdzieliło i uda się zakończyć sprawę, pewnie nieprędko, na… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by anavrin_
pogon
1 rok temu

Ja myślę, że będą usiłowali dać karę wykluczenia z LM, ale dopiero od sezonu 2022/23. W ten sposób będą też chronić tyłek UEFA na wypadek bardzo niekorzystnych rozstrzygnięć przed TSUE.

raf450
1 rok temu

Te 3 kluby powinny po wszystkim pozwać personalnie Ceferina o groźby w mediach. Wywiady są autoryzowane.

andi
1 rok temu

UEFA posiada wyłączne prawo do organizowania rozgrywek piłkarskich, a kwestie monopolu są w sprzeczności z przepisami państw demokratycznych. Niezależnie pod czyją jurysdykcję to by poszło, to zarówno prawo szwajcarskie, jak i unijne będą raczej stały po stronie tzw. „buntowników”. Z racji tego, że większość wróciła z podkulonym ogonem i przyjęła karę, to UEFA wobec trzech pozostałych klubów nie chce odpuścić. Wykluczenie tych klubów – tak jak kiedyś pisałem – mogłoby UEFĘ nie tylko słono kosztować, ale spowodować, że wyrok stosownego Trybunału (nie wiadomo czy skończyłoby się to tylko o CAS, bo te kwestie wykraczają poza sport) mógłby uznać UEFĘ za… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi