Prasa

einhard | 2 maja 2020

Werner: Wolę odejść za granicę

Timo Werner przyznał, że wolałby wyjechać za granicę niż dołączyć do Bayernu Monachium.

Sky Sport Italia poinformowało niedawno, że napastnikiem mocno interesują się Inter i Juventus, a teraz zawodnik zasugerował, że opuści Niemcy.

Bayern to świetny klub, nie trzeba tego nikomu tłumaczyć – powiedział Bild.

Hansi Flick udowodnił w tym sezonie, że jest bardzo dobrym trenerem. Gdybym jednak zmieniał klub, wolałbym wyjechać za granicę niż przejść do Bayernu. Po prostu wyzwanie podjęte w innej lidze przemawia do mnie bardziej niż zmiana klubu wewnątrz w Bundesligi.

Oczywiście konieczne jest również wzajemny szacunek i wiara. Właśnie dlatego wybrałem RB Leipzig i dlatego wybrałbym też klub, który zapewniłby mi to uczucie.

Dyrektor sportowy klubu z Lipska ostrzegł jednak, że Niemcy nie zamierzają robić żadnej przeceny.

Powinniśmy sprzedawać zanim zaczniemy kupować. Myślę jednak, że nie potrzebujemy wielu sprzedaży, a przede wszystkim nie chcemy sprzedawać naszych graczy poniżej ich wartości rynkowej – podkreślił Oliver Mintzlaff w rozmowie ze Sport1.

Mamy dobry zespół. Gdybyśmy nie mogli dokończyć sezonu, to absolutnie nie moglibyśmy poradzić sobie z nowymi transferami. Byłoby to naszą największą bolączką. W związku z kryzysem COVID-19 mamy obecnie inne problemy niż kontrakty. Znamy warunki umów z naszymi graczami, znamy je bardzo dobrze, szczególnie te naszych najlepszych graczy.

Nie byłoby dobrze pozwolić im odejść za bezcen. Tak jest w przypadku Timo Wernera i tak samo będzie w przypadku Dayota Upamecano.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Myślę, że federacje i UEFA powinny dogadać się tak, by z automatu kontrakty zostały przedłużone do końca września. Wtedy, w takim sierpniu, piłkarze nie byliby wolnymi zawodnikami lub też z kontraktem rocznym (co obniża cenę odstępnego), lecz wciąż z ważną umową lub umową na de facto kawałek sezonu i sezon następny. To pozwoliłoby uchronić kluby przed stratami, a do tego skupić się na dograniu sezonu, a nie roszadach w kadrze, podczas zgodnie z planem w sierpniu ma być grana kluczowa faza LM.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi