Prasa

einhard | 7 maja 2020

Wielka inwestycja w Serie A?

Financial Times twierdzi, że CVC Capital Partners i Blackstone prowadzą negocjacje w sprawie inwestycji w Serie A, chcąc wykupić 20% praw do ligi.

Jest to nieco odmienna wersja wydarzeń od tej, przedstawionej wczoraj przez Il Sole 24 Ore. Włoski odpowiednik FT zasugerował, że CVC próbuje kupić prawa telewizyjne, a następnie odsprzedać je dalej, chociażby do Sky lub DAZN.

Brytyjskie źródło podaje jednak, że dwie grupy private equity – CVC i Blackstone – prowadzą osobne rozmowy w sprawie inwestycji w Lega Serie A.

CVC chce kupić 20-procentowy pakiet za 2 mld euro, wyceniając całą Ligę na 10 mld euro. Taka inwestycja zapewniłaby firmie „rolę w sprzedaży praw do transmisji telewizyjnej przez 10 lat, zaczynając od 2021 roku”. Warto wspomnieć, że grupa CVC w przeszłości dokonywała już podobnych inwestycji w Formule 1, MotoGP i angielskim rugby Premiership.

Z drugiej strony Blackstone byłby gotowy pożyczyć pieniądze klubom „na pomoc w pokryciu ich kosztów podczas zamykania stadionów i odwoływania meczów” z powodu pandemii COVID-19.

Włochy są daleko w tyle za innymi topowymi ligami, jeśli chodzi o wpływy z praw telewizyjnych. Kluby z Serie A w zeszłym roku osiągnęły 1,2 miliarda euro przychodu, czyli o całe 2 miliardy euro mniej niż Premier League.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi