Prasa

maciejovsky | 16 czerwca 2021

Wspólne cele transferowe Juve i Tottenhamu

Włoskie media nie przestają prześcigać się w doniesieniach transferowych. Tym razem pojawiły się informacje, że Juventus powalczy z Tottenhamem o tych samych piłkarzy.

Fabio Paratici od 1 lipca 2021 roku zostanie nowym dyrektorem sportowym Tottenhamu. Jednym z głównych zadań Włocha będzie najprawdopodobniej znalezienie następcy Harry’ego Kane’a, który to nosi się z zamiarem odejścia z klubu z północnego Londynu.

Według Tuttosport zarówno Juventus, jak i Tottenham zainteresowani są Mauro Icardim z PSG i Gabrielem Jesusem z Manchesteru City. Szczególnie ten pierwszy znajduje się na liście życzeń Paraticiego, który od dawna jest fanem umiejętności Argentyńczyka.

Inne nazwiska jakie padają w kontekście zainteresowania obu klubów to Dusan Vlahovic i Nikola Milenkovic. Pierwszego jednak nie chce sprzedać Fiorentina, a od drugiego były dyrektor Juventusu wyżej ceni… …Meriha Demirala.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojojuve
1 rok temu

Niech Paratici rzuci 40mln za Demirala i 10mln za Ramseya i możemy świętować. Może się okaże, że więcej zrobi dla sprzedaży Juve niż za czasów jak tutaj był. Hmm może to właśnie jest plan Agnelliego. Nie potrafiliśmy sprzedawać zbędnych zawodników, więc puścił Fabio do bogatego klubu aby ich odkupił, a potem wróci do Juve xD

Last edited 1 rok temu by wojojuve
luque10
1 rok temu
Reply to  wojojuve

Cancelo 65 mln, Spinazolla 29,5, Kean 27,5, Audero 20, Sturraro 16,5, Orsolini 16, Can 26 mln, Pjanic 60 mln,
Nonejmy jak : Portanova 10 mln, Muratore 7 mln, Cerri 9 mln, Favilli 7 mln, Rogerio 7 mln, Mancuso 5 mln.
Trzy z tych transakcji są łączone ( Cancelo, Pjanic, Spinazolla)

Można wiele zarzucić Paraticiemu, ale prawda jest taka że nie da się sprzedać zawodników, którzy przez dwa lata grają kilka spotkań, zarabiają krocie, bądź są w wieku emerytalnym dla piłkarza, mając formę z B klasy.

wojojuve
1 rok temu
Reply to  luque10

Mam nadzieję, że to trolling z Twojej strony, a nie głupota.

pogon
1 rok temu
Reply to  wojojuve

luque10 to jak widzę potrafi w jednej dyskusji twierdzić, ze Kulusevski nie kosztował 40 mln tylko 33, bo Muratore to była ficyjna transakcja, a w drugiej chwalić Paraticiego za sprzedaż nołnejma Muratore za 7 mln. Podobnie obrona tej zarąbistej wymiany Pellegrini-Spinazzola, to już nawet szkoda języka strzępić, zwłaszcza jak się poogląda Włochów na Euro.

luque10
1 rok temu
Reply to  pogon

Kosztował 35 mln, nie 40 które pod każdym postem starasz się wcisnąć.
W drugą stronę poszedł Muratore za 7mln. Co w tym dziwnego?
Spinazolla nie dostał szansy od Maxa i został skreślony po słabym sezonie, co w tym dziwnego? Spinazolla w Juve to 7 meczów od pierwszej minuty w sezonie.
możesz mi wyjaśnić głupotę, daleki jestem od ataków personalnych, ale na rzeczowe argumenty spojrzę.

Last edited 1 rok temu by luque10
wojojuve
1 rok temu
Reply to  luque10

To, że każdy ogarnięty kibic wie, że niemal wszystkie te sprzedaże były transferami powiązanymi z zawyżonymi kwotami, aby poprawić liczby w księgach. A jeśli w to nie wierzysz to chociaż podawaj całą informację (obie strony), jak np przy sprzedaży Pjanica za 60mln należy podać również kupno Arthura za coś koło 75mln. Uważasz, że Brazylijczyk jest wart tych pieniędzy? Obie kwoty mocno zawyżone ze względów księgowych. Podobnie było z Cancelo, czy Spinazzollą. Co juniorów oraz takich zawodników, jak Sturaro, Audero, Orsolini to również zawyżono kwoty, ale rewanż nie był natychmiastowy. Tylko sprzedaż Cana i Keana był na normalnych zasadach. Co do… Czytaj więcej »

luque10
1 rok temu
Reply to  wojojuve

Ty „A jeśli w to nie wierzysz to chociaż podawaj całą informację (obie strony)” Ja ” Trzy z tych transakcji są łączone (Cancelo, Pjanic, Spinazolla). Możesz podać jaki to rewanż był przy 20 mln za Audero? 16 za Orsoliniego czy 9 za Cerriego o którym świat nie słyszał? Sturraro tak, ” za niego ” wzięliśmy Romero, którego późnej daliśmy Atalancie razem z Muratore „za” Kulusevskiego. Tak, transakcje się łączą i tak działa rynek i budowanie relacji. Ale nie zmienia to faktu że budżet przy zakupie Ronaldo (który dla mnie był niepotrzebny, ale rozumiem ten ruch) był spinany świetnie. Co do… Czytaj więcej »

wojojuve
1 rok temu
Reply to  luque10

Tak, jak pisałem wcześniej, uważam, że Paratici całkiem dobrze sobie poradził również w kwestii sprzedaży. W pełni się zgadzam, że operacja Pjanic-Arthur miała sens, jak i wiele innych. Te relacje, które budował były świetną robotą. Z drugiej strony nie zgadzam się na zakłamywanie rzeczywistości pokazując zawyżone kwoty bez stosownego komentarza.

luque10
1 rok temu
Reply to  wojojuve

Napisałem, że były to łączone transakcje, licząc że (z resztą słusznie) będziesz wiedział o co chodzi. Więc nie rozumiem zakłamywania rzeczywistości, skoro wszystkie informacje zawarłem już w pierwszym poście.

Orient
1 rok temu

A ten Jezus nie ma czasem kosmicznego uposażenia? Icardi jednak sprawdzony w Serii A.

Paratici niech bierze swoje nabytki – Ramseya i Arthura. Dostanie zniżkę za to zniżkę na fiata tipo.🙂

Last edited 1 rok temu by Orient
anavrin_
1 rok temu

To się Fabio przyzwoicie ustawił, trzeba przyznać. Choć Levy zaciska pasa i przykręca kurek z pieniędzmi od jakiegoś czasu, a Paratici lubił najpierw wydać, a potem myśleć, jak pospinać budżet.

OldLady
1 rok temu

To zupełnie naturalne, że włoski dyrektor sportowy będzie rozglądał się za piłkarzami ze swojego byłego klubu czy ligi. Sęk w tym, że Tottenham nie ma takich środków jak United przez co życzenia Paraticiego nie będą spełniane na zawołanie.

Przejdź do paska narzędzi