Prasa

Hu Kers | 7 grudnia 2022

Wykluczenie z europejskich rozgrywek realne?

La Gazzetta dello Sport szczegółowo opisuje ryzyko wykluczenia Juventusu z rozgrywek UEFA w związku z trwającymi dochodzeniami.

Bianconeri są obecnie na celowniku prokuratury w Turynie w dwóch kluczowych kwestiach: domniemanym wykorzystaniu sfałszowanych zysków kapitałowych w ich ostatnich bilansach i potajemnym wypłacaniu pensji zawodnikom na początku pandemii COVID, pomimo innych publicznych oświadczeń.

UEFA nie ma zamiaru czekać na zakończenie postępowania karnego we Włoszech i planuje zareagować wcześniej. W Nyonie czekają na szczegółowe informacje z prokuratury w Turynie. Po przekazaniu dokumentów UEFA będzie mogła działać autonomicznie, gotowa zbadać prawdziwą sytuację ekonomiczną klubu.

Na tym etapie Juventus jest najbardziej narażony na wysoką grzywnę od UEFA. Nieco gorzej byłoby, jednak gdyby potwierdzono tajne wypłaty wynagrodzeń i na tym etapie nie można wykluczyć braku rozgrywek UEFA w Turynie od następnego sezonu.

Juventus „oczekuje przestrzegania również w przyszłości wymaganych parametrów, w tym tych określonych w ugodzie podpisanej w sierpniu 2022 roku z organem kontroli finansowej klubu UEFA” – dowiadujemy się z wiadomości do akcjonariuszy po opublikowaniu poprawionego skonsolidowanego sprawozdania finansowego.

Jednak Bianconeri dodali również: „nie można wykluczyć, że w przyszłości te parametry (lub nowe wymagania, które mogą zostać zaproponowane i zatwierdzone) mogą nie być w pełni przestrzegane. (…) Jeżeli Spółka nie będzie w stanie spełnić powyższych wymagań, może podlegać ograniczeniom ze strony kierownictwa, sankcjom administracyjnym lub, w najpoważniejszych przypadkach, utracie możliwości udziału w krajowych i/lub europejskich rozgrywkach, co może mieć znaczący negatywny wpływ na jej reputację, a także sytuację ekonomiczno-finansową grupy”.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Nie rozumiem tutaj jednego. Na jakiej podstawie UEFA moze oczekiwac od prokuratury odpowiednich dokumentow? Przeciez to tylko „organizator” rozgrywek, będący „stowarzyszeniem”. Prokuratura prowadzi postepowanie karne…

To raczej na prosbe UEFA, Juventus moze im udostepnic dokumenty, jesli zalezy mu na rzetelnej ocenie, czy w oczach stowarzyszenia moze przystapic do organizowanych przez nie rozgrywek.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  anavrin_

9DCE65C9-4321-4A09-9C0D-18ED7ABF0033.jpeg
AlexDP
1 rok temu

Nie sądzę, żeby nas wykluczyli, bo to by było bardziej uderzenie w kibiców niż w sam klub. Natomiast mogą nam zabrać wpływy z Ligi Mistrzów i dać zakaz transferowy – to całkiem realne i dlatego należy w styczniu koniecznie wzmocnić drużynę. Co masz zrobić latem, zrób dziś – to dotyczy kogokolwiek, kto będzie się zajmował Juve w najbliższym czasie.

SzeFu1897
1 rok temu

…a jeśli okaże się, że jesteśmy niewinni?

konrad_bk
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

Znamy nasz kochany klub i mentalność ludzi, którzy nim zarządzają. Oprócz zwycięstwa w DNA Juve jest coś jeszcze. Niestety.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  konrad_bk

tutaj bardziej chodzi o to, że we Włoszech po prostu działają zakulisowe „nie do końca legalne praktyki”, które zaczynają uwierać tylko wtedy, gdy robi to Juventus.
-wszyscy wpływają na sędziów i proces przypisywania ich do meczów, prześwietlmy Juventus,
-wszystkie kluby mają kibiców uwikłanych w działalności przestępcze, prześwietlmy Juventus,
-wszystkie kluby kupują tanio sprzedają drogo, aby zarobić na transakcji, prześwietlmy Juventus,

Założę się, że jakby każdy klub w Serie A był na podsłuchu jak Juve, to wyszły by podobne problemy. Ale, ale oszustwa na 5 mln Euro w przypadku Palermo czy Bresci nie robią takiego wrażenia jak setki milionów Juventusu.

Rouge
1 rok temu
Reply to  konrad_bk

chyba w twoim…

88frytek
1 rok temu

Ciekawe jest jedno. Kiedyś firma stojąca za Interem będąca operatorem telekomunikacyjnym ,, pomogła zebrać dowody głównie na Juventus ” . Kilka lat później nagle pojawia się bardzo dużo tajnych dokumentów oraz podsłuchów rozmów. Kto podsłuchiwał , jak prokuratura to skąd to wychodzi do publicznej informacji… Jak osoba prywatna lub firma to na kogo polecenie i dziwne że głównie ,.na temat 1 klubu..

Last edited 1 rok temu by 88frytek
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi