Gracze Juve

einhard | 7 kwietnia 2021

Wymiana Bernardeschi-Romagnoli ponownie na tapecie

Wczoraj wieczorem pojawiły się doniesienia, że ​​Juventus i Milan mogą być skore do przeprowadzenia wymiany zawodników: Federico Bernardeschiego i Alessio Romagnolego.

Obaj gracze mają obecnie problemy z formą oraz przekonaniem do siebie kibiców. Kontrakty obu piłkarzy wygasają też w czerwcu 2022 roku i według Romeo Agrestiego z goal.com, kluby rozważają bezgotówkową wymianę piłkarzy.

Romagnoli mimo piastowania funkcji kapitana drużyny Rossonerich stracił miejsce w składzie na rzecz Fikayo Tomoriego. Włoch ma być również uważany przez Stefano Piolego za zbyt powolnego, aby grać w formacji 4-2-3-1.

Z drugiej strony Bernardeschi w Juventusie był testowany dosłownie wszędzie: na skrzydłach, jako trequartista, fałszywa 9, środkowy pomocnik, a nawet jako boczny obrońca i w zasadzie nie sprawdził się na żadnej z tych pozycji. Gdyby piłkarz udał się do Mediolanu, mógłby zająć miejsce w ofensywnej trójce wspierającej środkowego napastnika, a więc na bardziej naturalnej dla siebie pozycji.

To nie pierwszy raz, kiedy oba kluby łączone są z wymianą tych konkretnych zawodników, ponieważ plotki z tym związane pojawiały się już w zeszłym sezonie. Warto również wspomnieć, że obaj piłkarze są reprezentowani przez tego samego agenta, Mino Raiolę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 miesięcy temu

Romagnoli nie jest teraz w zbyt dobrej formie, ale moim zdaniem swobodnie może się ogarnąć. Pasuje do de Lighta.

Jednocześnie, trudno mi uwierzyć w te doniesienia, o czym pisałem przy okazji wcześniejszego newsa nt. obrońcy Milanu.

luque10
3 miesięcy temu

Same serduszka ❤️
Romagnoli jest świetnym obrońcą, lewonożny, idealne zastępstwo Chielliniego.
Bernardeschi – mógłbym wypowiedzieć się na jego temat, jak co niektórzy na temat innych graczy. Pozostanę jednak przy tym, że w Milanie może jeszcze pokazać kawał dobrej piłki.

Bianconero62
3 miesięcy temu

Bernardeschi zmieniając otoczenie mógłby być na prawdę fajnym wzmocnieniem dla Milanu, jak na ich możliwości.

Argentino
3 miesięcy temu
Reply to  Bianconero62

Jak na ich możliwości? Póki są wyżej niż Juve nie drwij proszę, bo oni przy ich kalendarzu LM mają pewną. Trochę szacunku bo pycha kroczy przed upadkiem itd.

Last edited 3 miesięcy temu by Argentino
luque10
3 miesięcy temu
Reply to  Argentino

Raczej nie był to przejaw pychy. Nie oszukujmy się, Milan gra ponad stan i nie wiadomo czy powtórzą to w następnym sezonie.

Franz Maurer
Franz Maurer
3 miesięcy temu

Sądzę że to byłaby wymiana korzystna dla obydwu graczy. Zmiana otoczenia każdemu z nich mogłaby dobrze zrobić.

Przejdź do paska narzędzi