Gracze Juve

tItOveN | 22 grudnia 2018

Wymiana Higuain-Morata, zdecyduje Juventus?

Doniesienia o styczniowej transakcji z udziałem Gonzalo Higuaina i Alvaro Moraty nabierają tempa, a Milan i Chelsea mają czekać na werdykt Juventusu.
Przenosiny Higuaina do Chelsea oznaczałyby ponowne spotkanie z Maurizio Sarrim, z którym z powodzeniem współpracował w Napoli. Morata natomiast byłby zainteresowaniem powrotem do Serie A, gdzie spędził najlepszy okres w swojej karierze, broniąc barw Juve. Stara Dama jest uważana obecnie za kluczowy element tej układanki, ponieważ wciąż jest ona w posiadaniu Higuaina, wypożyczonego za 18 mln euro z opcją wykupu za kolejne 36 mln € i musi wyrazić zgodę na ewentualne ruchy.
 
Rossoneri w przeszłości kilka razy sondowali transfer Moraty, jednak ostatecznie polegli oni w walce z Chelsea, która wyłożyła za Hiszpana aż 75 mln euro.
 
Według La Gazzetta dello Sport transakcja jest jak najbardziej realna, ponieważ Chelsea mogłaby po prostu przejąć pozostałe sześć miesięcy umowy wypożyczenia napastnika Juve do Milanu za 9 mln euro, z opcją zakupu za kolejne 36 mln euro. W tym samym czasie Morata jest wyceniany na około 45 milionów euro, co stanowi ogromny spadek z sumy, którą zapłacili The Blues, aby go sprowadzić go z Madrytu.
 
Jeśli chodzi o wynagrodzenie, 31-letni Higuain zarabia 9,5 mln € rocznie, w porównaniu do 7,5 mln € Moraty, więc Milan mógłby poszukać oszczędności i na tym polu. Morata nie miałby również dużego problemu z przeprowadzką, ponieważ posiada on z żoną Alice Campello nieruchomość w dzielnicy Castello w Mediolanie.
 
 
Źródło: football-italia.net
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi