Gracze Juve

tItOveN | 19 czerwca 2020

PR-owy zabieg Juve dotyczący wynagrodzeń?

Na początku epidemii o Juventusie było głośno dzięki porozumieniu klubu z zawodnikami dotyczącego redukcji pensji. Klub wskutek tego mógł zaoszczędzić nawet 90 mln euro. Czy jednak rzeczywistość wyglądała tak idyllicznie, jak wydawało się to na początku? 

O tym fakcie pisaliśmy m.in. na naszym profilu na Facebooku.

‼️ OFICJALNIE: Ze względu na trudną sytuację piłkarze oraz trener Sarri zrezygnowali z wynagrodzeń za miesiące: marzec,…

Opublikowany przez Che JUVENTUS Sobota, 28 marca 2020


Teraz Piotr Dumanowski w programie Calcio Truck, dostępnym w serwisie YouTube, rzuca nowe światło na porozumienie piłkarzy z Juventusem w sprawie zrzeczenia się wynagrodzeń.

Pamiętacie, jak cały świat zachwycał się Juventusem na początku pandemii. Wtedy to ponoć po dyskusji Giorgio Chielliniego z pozostałymi zawodnikami, piłkarze zrzekli się pensji za 4 miesiące – na czas do końca sezonu. Ale Łukasz [Wiśniowski] powiedział nam, że było inaczej – piłkarze dogadali się z zarządem, że zrezygnują z wypłat za jeden miesiąc, a w świat pójdzie informacja, że za cztery.

Czyli tak: klub wygrywa, bo kontakty z piłkarzami są pokazane jako idealne. Piłkarze wygrywają, bo okazują swoją dobroduszność, pokazują się jako wielcy ludzie. Ponadto klub zyskuje, bo chociaż ten jeden miesiąc ma zagwarantowany, natomiast piłkarze są przedstawiani w mediach jak bohaterowie.

 

Źródło: Calcio Truck via youtube.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
4 miesięcy temu

Aaa no to jak Wiśniowski powiedział to z pewnością tak było.

anavrin_
4 miesięcy temu

Przecież to będzie możliwe do weryfikacji w sprawozdaniach finansowych, które są publiczne. Wiedząc to, wątpliwe, by zarząd pchał się w tego typu rozwiązania.

Ponadto, co ważniejsze, gracze dostaną przecież hajs, bo w porozumieniu między nimi a klubem było wyraźnie wspomniane, że jeśli sezon zostanie wznowiony, to wynagrodzenia zostaną przywrócone. Nie było i nie jest wiadome jedynie to, jaka część pensji zostanie wypłacona, mówiono, że będzie to przedmiotem negocjacji w „dobrej wierze”.

pogon
4 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

No i właśnie o to chodzi – Wiśniowski wykrył spisek, który wyraźnie wskazany był w oświadczeniu klubu 😀

Skifu
4 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Po porażce w finale pucharu chcą rozgłosić jakiś sztuczny kryzys i kłótnię.

Harun
4 miesięcy temu

Kto to jest ten Wiśniowski? To ten od bram garażowych?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi