Wywiad

Gryfel | 22 listopada 2022

Wywiad TuttoJuve z Piotrem Koźmińskim o Miliku i Szczęsnym

Redakcja TuttoJuve.com skontaktowała się z Piotrem Koźmińskim, aby porozmawiać dogłębnie o Arkadiuszu Miliku i Wojciechu Szczęsnym:

Jakie oczekiwania Polska ma wobec Szczęsnego i Milika?

Ludzie mają wysokie oczekiwania, mówimy o dwóch wielkich graczach. Jeśli chcemy rozwodzić się nad jednostką, niektórzy wskazują na wpadki, które przytrafiały się Szczęsnemu w pierwszych meczach wielkich turniejów, w których grał. Mam tu na myśli przede wszystkim czerwoną kartkę w meczu otwarcia Mistrzostw Europy rozgrywanych u siebie, kontuzję w 2016 roku, zły pierwszy mecz rozegrany na Mistrzostwach Świata w Rosji oraz własną bramkę na Euro 2020. Powiedzmy, że nie ma do końca szczęścia w meczach otwarcia, ale nie ma tu zbyt wiele pesymizmu. Piąty może być tym właściwym.

A co z Milikiem?

Zdobył bramkę w naszym zwycięstwie nad Irlandią Północną w 2016 roku, ale od tego czasu nie udało mu się być wpływowym. Wielu jest jednak przekonanych, że będzie w stanie być w tak dobrej formie, jak w swoim ostatnim okresie w Juventusie.

Czy mieliście okazję się z nimi spotkać i porozmawiać?

Szczęsny był na konferencji prasowej i potwierdził, że to będą jego ostatnie mistrzostwa świata. Odpowiadając na pytanie kolegi o to, jak wyobrażamy sobie jego ostatni taniec, odpowiedział: „Mam nadzieję, że muzyka na ten ostatni taniec jest dobra i zajdziemy daleko.

Jak Milik zdobył Juventus?

Jego bardzo dobre występy były dla nas zaskoczeniem, wiele osób było pewnych, że dołączenie do Juve nie będzie dobrym ruchem. Wątpliwości dotyczyły tego, czy będzie w stanie rywalizować z Vlahoviciem, nieuchronnie może to doprowadzić do tego, że będzie spędzał dużo czasu na ławce. Przede wszystkim jednak, gdy nie jest kontuzjowany, to naprawdę dobry zawodnik, bardzo dobrze czuje się we Włoszech i chciał przenieść się do Turynu. Był bardzo zdeterminowany.

Po bardzo dobrej grze z Keanem i Vlahoviciem, czy teraz mógłby grać z Lewandowskim?

Tak, na pewno mógłby grać z Lewandowskim. W przeszłości wydawało się, że w reprezentacji radzi sobie bardzo dobrze, jak na Mistrzostwach Europy we Francji, kiedy doszliśmy do ćwierćfinału. Zacznie z ławki, ale łatwo mogę sobie wyobrazić, że wejdzie w drugiej połowie.

Czy Szczęsny jest u szczytu swoich występów? Czy może się jeszcze bardziej poprawić?

W przypadku Szczęsnego, tak, myślę, że osiągnął swój szczyt, który jest naprawdę wysoki. Bardziej niż poprawy, myślę, że musi pozostać bardziej stabilny i ciągły w swoich występach. I on już to osiąga.

Juve może rozglądać się za kolejnym bramkarzem. Po występach w Anglii i Włoszech, w której lidze i w którym klubie widziałbyś Tek’a następnie?

Ma dobrą reputację, jak sądzę, więc mógłby łatwo znaleźć pracę w jednej z pięciu najlepszych lig świata: we Włoszech, Anglii, Hiszpanii, Francji i Niemczech. Myślę, że będzie wiele klubów zainteresowanych nim, jeśli pojawi się opcja opuszczenia Juventusu.

Źródło: TuttoJuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi