Prasa

Hu Kers | 11 stycznia 2019

X Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu

W przypadku warszawskich kibiców Juventusu dopingowanie ukochanej drużyny nie ogranicza się jedynie do śledzenia meczowych rezultatów. Wspólna pasja zacieśnia również więzy przyjaźni, a to z kolei motywuje do realizowania wielu inicjatyw sprzyjających integracji.

Jedną z nich jest coroczna Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu. Nim rozpocznie się świąteczna gorączka, kibice ze stolicy spotykają się przy suto zastawionym stole wigilijnym, by złożyć sobie życzenia i wspólnie obejrzeć jedno z ostatnich spotkań Juventusu w ramach rundy zimowej Serie A. W 2018 roku w Warszawie została zorganizowana jubileuszowa, dziesiątą już wigilia, na którą zostali zaproszeni tifosi z całego kraju. Współorganizatorem i patronem wydarzenia był oficjalny polski fanclub Juventusu – Bianconeri 48.

X Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu odbyła się 15 grudnia na warszawskim Targówku w “Restauracji u Piłkarzy”. Sala lokalu została przystrojona należycie do okazji – wszędzie królowały klubowe barwy, a na ścianie dumnie prezentował się jubileuszowy baner. Pierwsi goście pojawili się na miejscu już około południa. Witał ich zarząd stowarzyszenia Bianconeri 48 wraz z lokalnymi kibicami Juventusu. Równo dwie godziny przed startem Derbów della Mole spotkanie zostało oficjalnie rozpoczęte przemową władz fan clubu, którą zwieńczyły życzenia świąteczne i symboliczne łamanie się opłatkiem. Ponadto społeczność ze stolicy postanowiła docenić jednego ze swoich kolegów – Konrada. Uczestniczył on we wszystkich warszawskich wigiliach i z tej okazji otrzymał koszulkę z Warszawską Syrenką na piersi.

Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu najserdeczniejszych życzeń uczestnicy zasiedli do uginających się pod ciężarem przekąsek i napojów, przystrojonych w biało-czarne barwy stołów. Na każdego z gości czekał świąteczny upominek od stowarzyszenia – stylowa przypinka z herbem Juventus Official Fan Club Bianconeri 48.

Uczestnicy Wigilii obejrzeli najważniejsze derby w sezonie Serie A w najlepszej jakości. Przygotowano rzutnik i nagłośnienie, a transmisja przebiegła bez najmniejszych problemów technicznych. Mecz rozegrany tego dnia między Juventusem i Torino trudno nazwać piłkarskim widowiskiem, jednak poziom pojedynku nie przeszkadzał oglądającym w szampańskiej zabawie. Przyśpiewki intonowane przez kibiców sprawiły, że spotkanie przebiegało w wyjątkowej, niemal stadionowej, atmosferze. Wigilię uświetnił wynik korzystny dla Juventusu (1:0). A wszystko to za sprawą bramki Cristiano Ronaldo, najjaśniejszej gwiazdy klubu.

Po meczu nadszedł czas na dalsze świętowanie. Burzliwe dyskusje, bogate we wspomnienia i plany na przyszłość oraz zabawy integracyjne sprawiały, że czas mijał bardzo szybko. Ostatni goście opuścili lokal długo po wschodzie słońca, żegnani przez otwartą i wyrozumiałą obsługę. Taki przebieg wydarzeń pozwala śmiało stwierdzić, że jubileuszowa X Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu zakończyła się pełnym sukcesem.

Fino alla fine.
Zapraszamy Was na wszystkie wydarzenia
organizowane przez Juventus Official Fan Club Bianconeri 48!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi