Kibice

Hu Kers | 1 grudnia 2022

XII Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu

Wigilia organizowana co roku w Warszawie jest jedną z inicjatyw Bianconerich 48, która pomaga integrować się fanom Starej Damy z całej Polski.

Zapraszamy do lektury relacji z ostatniego świątecznego spotkania i uczestnictwa w kolejnej edycji, która odbędzie się już 10 grudnia. Szczegóły znajdziecie na Facebooku w opisie wydarzenia dostępnego pod tym linkiem.

XII Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu odbyła się 18 grudnia 2021 roku. O renomie wydarzenia niech świadczy fakt, że na wspólne świętowanie ściągnęli do stolicy fani Juventusu z najdalszych zakątków kraju, takich jak np. Gdańsk czy Sanok. Tym razem znakomicie ugościła nas Restauracja Waniliowa na stołecznych Bielanach, udostępniając największą ze swoich sal, z której na dodatek roztaczał się uroczy widok na panoramę miasta.

Włodarze Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 potraktowali sprawę poważnie. Zadbali nie tylko o wystrój (w tym eleganckie świątecznie winietki z imionami uczestników), lecz także o praktyczne upominki od Świętego Mikołaja w postaci zestawu turystycznych kieliszków. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:00, a do jej zakończenia wiele się wydarzyło.

Początek spotkania zdominowały wigilijne tradycje – wymieniliśmy mniej lub bardziej wylewne życzenia oraz podzieliliśmy się opłatkiem. Czymże byłaby jednak Wigilia kibicowska bez rytualnego meczu Juventusu? Podczas transmisji spotkania z Bologną, rozgrywanego na Stadio Renato Dall’Ara, raczyliśmy się pysznymi niczym z maminej kuchni daniami na ciepło. Szczególnym uznaniem, jak nietrudno się domyślić, cieszyły się pierogi. Chociaż stadion spowiła gęsta mgła i niekiedy trudno było dojrzeć piłkę, nasze umysły wciąż pozostawały na tyle trzeźwe, by zanotować bramki Alvaro Moraty i Juana Cuadrado, które dały ukochanej Starej Damie zwycięstwo (2:0).

Jako że nasza sala była podzielona na przestrzeń biesiadną i taneczną, od razu po zakończeniu meczu ruszyliśmy na podbój parkietu. Niewątpliwymi królami tego dancingu byli Paweł P. i Adam Bu., animujący towarzystwo niczym rasowi choreografowie. Dzięki kuli świetlnej emitującej dyskotekowe barwy duch Tony’ego Manero z “Gorączki sobotniej nocy” wstąpił nie tylko we wspomnianych już wodzirejów. Krótki odpoczynek od harców (nie wszyscy mamy po 19 lat), tuż po północy zapewniło nam odśpiewanie “Sto lat!” Oliwce, która z okazji swoich kolejnych 18. urodzin otrzymała od stowarzyszenia symboliczny torcik. Oprócz integracji na parkiecie były też zwyczajowe, bardziej kameralne rozmowy w węższym gronie i, również stanowiące meczowo-wigilijny rytuał, “wyjścia na fajka”.

Zdjęcia podczas imprezy robiła nam profesjonalna fotografka (Michalina), która nie oparła się pokusie współuczestnictwa w wigilijnych swawolach. Cóż, któżby się oparł. Dzięki niej dwunasta wigilia została utrwalona zarówno w naszych głowach, jak i na fantastycznych zdjęciach. Warto zaznaczyć, że jedną z niespodziewanych atrakcji spotkania był stowarzyszeniowy baner. Uczestnicy, którzy robili sobie zdjęcia na jego tle, mogli poczuć się niczym na celebryckiej ściance.

Świętując, nawet nie odczuliśmy mijających godzin. A to wszystko za sprawą nie tylko ilości spożytych trunków, dobrego jedzonka i udanych tańców, ale przede wszystkim prawdziwej rodzinnej atmosfery, za którą w ogromnej mierze odpowiadała cała ekipa Waniliowej na czele z menedżerką, panią Karoliną, której z tego miejsca pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować za gościnę.

A już wkrótce kolejne wigilijne spotkanie, które – miejmy nadzieję – będzie co najmniej tak udane i emocjonujące jak poprzednie.

Więcej informacji o działalności Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 znajdziecie na www.bianconeri48.pl !

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi