Kibice

Hu Kers | 6 grudnia 2022

XIX Wakacyjny Zlot Kibiców Juventusu

Zagorzali kibice słyną z pokonywania setek kilometrów w celu integracji z braćmi i siostrami po szalu. W ubiegłym roku Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 zaprosił wszystkich fanów na wydarzenie do Zakopanego. Dla zachowania odpowiednich proporcji geograficznych i zaspokojenia potrzeb podróżniczych włodarze stowarzyszenia na lokalizację XIX Wakacyjnego Zlotu Kibiców Juventusu wyznaczyli więc malowniczy region na drugim końcu kraju – Kaszuby. Dla kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że kolejna edycja tradycyjnego święta sympatyków Starej Damy w Polsce odbyła się w dniach 9–12 września 2022 roku w Przywidzu.

Wielką niewiadomą organizacji inicjatyw we wrześniu jest pogoda. Na szczęście po raz kolejny Bianconeri mogli liczyć na przychylność natury. Im dłużej byli gośćmi ośrodka “Las i Woda”, tym aura była coraz bardziej sprzyjająca. Drobny deszcz pierwszego dnia zlotu nie był żadną przeszkodą. Większość uczestników dotarło na miejsce w piątkowe popołudnie, zameldowało się w swoich domkach, a następnie przygotowywało do uroczystej kolacji. Zgodnie z przyjętymi normami wydarzenie otworzyła krótka przemowa prezesa stowarzyszenia. Gdy wszyscy skosztowali dań przygotowanych przez kaszubskie królowe kuchni, nadszedł czas na wypełnienie zlotowego obowiązku – zatańczenie poloneza. Zabawa na parkiecie i debaty przy stołach potrwały do białego rana.

Wybór ośrodka o wyższym niż zwykle standardzie był strzałem w dziesiątkę. Po noclegu w bardzo komfortowych warunkach uczestnicy udali się na wspólne śniadanie. Już wtedy można było usłyszeć dyskusje, które miały doprowadzić do stworzenia jak najmocniejszej drużyny na turniej siatkarski. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o 14:00.

Składy prezentowały się następująco:

RKS Sodon: Paweł, Agnieszka K., Filip, Bartłomiej
Mocno Gdak: Oliwia, Karol, Edyta, Tomasz
Reszta Świata: Agnieszka P., Tymoteusz, Jacek + wszyscy chętni/zdolni do gry

Najpoważniej zawody potraktowały zespoły RKS Sodon i Mocno Gdak, ale jak to bywa na zlotach, liczy się przede wszystkim wspólnie spędzony czas. Prawdopodobnie taką motywacją kierowała się komisja turniejowa, która przyznała nagrody Reszcie Świata i najbardziej profesjonalnej zawodniczce – Agnieszce K.

Po sportowej rozgrzewce Bianconeri udali się do pobliskiej restauracji, aby skosztować miejscowych przysmaków. Po powrocie na teren ośrodka czekała już przygotowana sala z leżakami, gdzie mogli obejrzeć mecz Polski z Brazylią w ramach Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022 oraz finał US Open z Igą Świątek w roli głównej. Upojeni sukcesami rodaków przystąpili – w tym przypadku już z pełną powagą – do konkursu wiedzy.

Składy i punktacja w pierwszej rundzie prezentowały się następująco:

Adrian i Agnieszka 1
Agata i Edyta 4
Bartłomiej i Maksym 2
Filip i Paweł 4
Jacek i Karol 4
Oliwia i Tymoteusz 3

Do finału dotarły trzy pary z najlepszym wynikiem oraz tandem ze złotym biletem (Oliwia i Tymoteusz). Poziom trudności wzrastał z każdym kolejnym pytaniem. W pewnym momencie rywalizacja o zwycięstwo toczyła się już tylko między dwoma drużynami. Brak prawidłowej odpowiedzi Filipa na ostatnią zagadkę, podyktowany również chwilową niedyspozycją partnera, spowodował, że doszło do zaskakującego rozstrzygnięcia. Laureaci podzielili między siebie klubowe kosmetyczki, ręczniki i książki.

Wynik finału:

Oliwia i Tymoteusz 7
Filip i Paweł 5
Agata i Edyta 3
Jacek i Karol 2

W niedzielny poranek przywitał nas piękny wschód słońca. Cudowna pogoda pozwoliła docenić jeszcze bardziej wyjątkowość miejsca, w którym odbywa się tegoroczna integracja. Część uczestników zjadło śniadanie na sali, a pozostali z powodu sprzyjającej aury postanowili pożywić się na swoich tarasach z widokiem na Jezioro Przywidzkie Małe. Warunki zlotu spowodowały, że w głośniku często powracał hit Krzysztofa Krawczyka “Parostatek”. Zachęceni do rejsu przez kultowego Trubadura Bianconeri postanowili skorzystać z gościnności łodzi o wdzięcznym imieniu “Tekla”, na której pokładzie podziwiali kolejne kaszubskie uroki. Po godzinnej podróży nastąpił powrót na ląd, a następnie zwiedzanie miejscowych zakamarków, z rancho włącznie.

Na zakończenie kilkudniowej zabawy odbył się grill połączony z jednoczesnym oglądaniem dwóch meczów – Juventusu z Salernitaną i Polski z Włochami. Jak każdy kibic pamięta, emocje w obu rywalizacjach sięgały zenitu. Dodatkowych atrakcji dostarczyły również szaleństwa w godzinach nocnych. Rano goście przygotowywali się do podróży w kierunku swoich domów, ale przed wyjazdem nie zabrakło ciepłych podziękowań względem Moniki i Bartka – właścicieli ośrodka “Las i Woda”. Wyjątkowa para ugościła całą grupę niczym najlepszych przyjaciół, a zlotowicze w zamian zapewnili o swoim powrocie do bajkowego Przywidza za kilka lat.

Fino alla fine.

Więcej informacji o działalności Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 znajdziecie na www.bianconeri48.pl!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi