Meczowe

einhard | 10 kwietnia 2021

Zappacosta: Intensywność kluczem w meczu z Juve

Davide Zappacosta twierdzi, że Genoa nie może pozwolić sobie na spadek intensywności w spotkaniu z Juventusem w niedzielę i pochwalił Federico Chiesę.

Jest entuzjazm, ale nie możemy pozwolić, aby intensywność spadła nawet na chwilę, w przeciwnym razie będziemy mieć problemy – powiedział Zappacosta w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Mecz z Juventusem jest z pewnością bardzo stymulujący, ale jednocześnie trudny. Przygotowujemy się do tego tak jak do wszystkich innych gier. Ciężko pracujemy niezależnie od przeciwnika.

Mamy entuzjazm i postaramy się jak najlepiej przygotować się do tego spotkania.

Zappacosta zalicza udany sezon w ekipie Rossoblu.

Aby być w formie indywidualnie, potrzebujemy też dobrze grającego całego zespołu, a teraz przechodzimy przez dobry moment.

Na początku sezonu z powodu kontuzji i COVID nie było mnie przez kilka miesięcy i było mi bardzo przykro, że nie mogłem pomóc drużynie.

Cieszę się, że wróciłem i dam z siebie wszystko. Musimy dalej podążać tą drogą.

Zappacosta zmierzy się z jednym ze skrzydłowych z Federico Chiesą, który również jest w wybornej formie.

Chiesa to zawodnik, który radzi sobie bardzo dobrze, jest pewny siebie i ma świetną osobowość. Jest bardzo niebezpieczny, ale nie możemy myśleć tylko o jednym graczu.

Mają drużynę złożoną z wielkich mistrzów i musimy zatrzymać całą drużynę. Dobry wynik możemy osiągnąć tylko dzięki pracy zespołowej.

Zappacosta liczy także na powołanie do reprezentacji na Euro 2020.

Myślę, że reprezentacja narodowa jest marzeniem wszystkich graczy. Oczywiście, myślę o tym, ale teraz skupiam się na Genoi.

Mamy cel do osiągnięcia i wiem, że ewentualne powołanie może nastąpić tylko dzięki codziennej pracy. Jestem w stu procentach skupiony na tym, co muszę robić każdego dnia i gdyby zadzwonił Mancini, byłbym bardzo szczęśliwy.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi