Coppa Italia

einhard | 19 grudnia 2019

Zmiana formuły rozgrywania Superpucharu Włoch?

Juventus zmierzy się z Lazio w Supercoppie w niedzielę, ale media podają, że w przyszłości może zmienić się format rozgrywania Superpucharu.

22 grudnia mecz o ten puchar drugi raz zostanie rozegrany w Arabii Saudyjskiej, a umowa zawarta pomiędzy Serie A i Saudyjczykami przewiduje, że w kraju z Bliskiego Wschodu Superpuchar zagości pięć razy.

Włosi i Arabowie podobno zaczęli już jednak negocjować przedłużenie współpracy. Corriere dello Sport twierdzi, że liga włoska uważa, że korzyści z Superpucharu można jeszcze zwiększyć, zmieniając format rozgrywek, dzięki któremu w walce o puchar uczestniczyłyby cztery drużyny.

Inspiracja ma być zaciągnięta z Hiszpanii, gdzie od tego sezonu Superpuchar składać się będzie z dwóch półfinałów i jednego finału. Hiszpanie wynegocjowali umowę z arabskim krajem o łącznej wartości 30 mln euro lub 10 mln euro na mecz, a dwaj finaliści z Copa del Rey (2018/19) zmierzą się z dwoma najlepszymi drużynami z La Liga.

Włoski Superpuchar generuje obecnie 7,5 mln euro, ale gazeta donosi, że ​​istnieje możliwość podpisania podobnej umowy do tej, którą zawarli Hiszpanie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
descik
1 rok temu

dramat w ktora strone to wszystko w pilce zmierza, ale co poradzic tak jest a bedzie jeszcze gorzej..

anavrin_
1 rok temu

Czyli dwa mecze zamiast jednego, a formuła – moim zdaniem – atrakcyjniejsza. Pytanie, jak to upchnąć w kalendarz i co na to kluby.

Arkadio
1 rok temu

Beznadzieja. To jest fajne w superpucharze, że walczą ze sobą dwaj zdobywcy pucharów.. I takie też było założenie jak sądzę..
Masakra jak wszystko jest zmieniane byle zwiększyć zyski

Przejdź do paska narzędzi