Prasa

einhard | 26 maja 2020

Zoff: Pięć zmian faworyzuje Juventus

Dino Zoff uważa, że ​​Juventus będzie miał przewagę, dzięki przepisowi, który będzie umożliwiał wykonanie pięciu zmian w meczu.

Zmiana zasad została już wprowadzona w Niemczech i bardzo prawdopodobne, że zostanie również zaimplementowana we Włoszech jeśli sezon zostanie wznowiony. Większa ilość zmian ma pomóc drużynom, które będą zmuszone do gry co trzy dni po dłuższej nieobecności, co może skutkować większą podatnością na kontuzje.

Ta długa przerwa jest czymś, z czym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia, więc wciąż musimy dowiedzieć się, w jakim stanie będą zespoły, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym – powiedział Zoff w rozmowie z Rete 8 Sport.

Możemy z całą pewnością powiedzieć, że Juventus będzie miał przewagę dzięki opcji wykorzystania pięciu zmieników, ponieważ mają oni szeroką kadrę i mocnych rezerwowych. Już samo to może pozwolić im zgarnąć tytuł.

Lazio trzyma się jednak blisko Juve i ma tylko jeden punkt straty do Starej Damy.

Zwycięzca Scudetto w tym sezonie pozostanie zapisze się w historii, nie tylko w piłki nożnej. Nadal spodziewam się jednak, że będzie to bitwa do samego końca.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
2 lat temu

Dla wszystkich warunki są takie same. Mówienie, że coś faworyzuje jednych, czy drugich w takiej sytuacji nie ma sensu. Przecież Juve poza posiadaniem szerokiej kadry ma też ogromne problemy z kontuzjami, przypuszczam, że większe niż Lazio. Wygra ten kto zdobędzie więcej punktów.

kelso
2 lat temu

Rację raczej ma. 5 zmian faworyzuje Juventus bo ma najszerszą kadrę, no ale jak ktoś najbogatszy to go stać na zawodników. Takie już prawa rynku. Nie ma co narzekać. W sumie obecnie wszystko faworyzuje Juventus. Ma najlepszych graczy to jest faworytem, proste.

Raimu
2 lat temu

Bardzo cieszy mnie możliwość pięciu zmian. Zawsze chciałem, żeby zawodnicy z ławki mieli więcej szans do pokazania się.

Aha i proszę poprawić tu błąd w artykule, bo zarówno oczy, jak i serduszko zabolało:
„Możemy z całą pewnością powiedzieć, że Juventus będzie miał przewagę dzięki opcji wykożystania pięciu zmieników” (konkretnie: ” wykorzystania”).

anavrin_
2 lat temu

Guzik prawda. Posłużmy się przykładem Lazio, o którym kiedyś pisałem. Często bywa tak, że Immobile – ich najważniejszy gracz – gra cały mecz, bo nie mają zmiany w obwodzie. Jednocześnie, na tym etapie meczu, w którym mają jeszcze zmiany, Inzaghi nie ściąga Immobile, bo wynik nie jest jeszcze pewny (Lazio strzela sporo w drugiej połowie i w końcówkach). Gdy wynik jest pewny, zmian już nie ma. Bodajże @jacojaco/Kicek12345 wspominał, że w Lazio najczęściej zmieniani są wahadłowi, bo nie dają rady kondycyjnie. To już w ogóle zawęża Inzaghiemu pole manewru, jeśli na starcie ma tak naprawdę zmianę lub dwie mniej. Teraz,… Czytaj więcej »

OldLady
2 lat temu

Jak mnie to denerwuje co ten dziad opowiada. Wpisuje się w durną i kompletnie pozbawioną logiki narrację, że Juve jest w jakiś sposób uprzywilejowane. Nie! Juve nie jest uprzywilejowane, bo to nie Juve to wymyśliło pod siebie. To kluby, które mają lepszą kadrę, lepszych piłkarzy – są w lepszej sytuacji. To nie wina Juve, że jest lepsze we wszystkim od innych.
To nie Juve jest uprzywilejowane, a kluby z silną równą kadrą. Narracja o faworyzowaniu Juve jest irytująca. Tak jak z sędziami, którzy niby gwiżdżą nam karne na zawołanie, a jak spojrzeć w statystyki to jesteśmy w połowie stawki.

Przejdź do paska narzędzi