Prasa

einhard | 14 grudnia 2019

Zola: Sarri bywa uparty

Gianfranco Zola wyjaśnia, dlaczego jego sezon w Chelsea u boku Maurizio Sarriego był wyjątkowy, ale zarazem trudny.

Włoch uczynił z Anglii swój dom, spędzając wiele lat w Chelsea jako zawodnik, a następnie pracując tam jako asystent trenera Sarriego.

Mój sezon z Sarrim był trudny, ale wyjątkowy pod względem zawodowym – powiedział 53-latek w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

Było to też trudne, ponieważ Sarri ma silną osobowość, bardzo ciężko pracuje i ma wysoką opinię na temat własnych pomysłów. Niełatwo było go przekonać do użycia innych metod, kiedy miał do czynienia z angielskim futbolem.

To było również wyjątkowe ze względu na sposób, w jaki planował swoją pracę, skupiał się na szczegółach w przygotowaniu do spotkań i staranne studiował rywali. Wszystko to stanowiło dla mnie ogromną naukę.

Próbowałem pomóc jemu i jego włoskiemu personelowi w adaptacji do angielskiego stylu i kultury gry, taka była moja rola. Kiedy odszedł, nikomu nie podziękował, ale tak właśnie wygląda Sarri. To bardzo powściągliwy człowiek.

Powrót Sarriego do Włoch nie był wielkim zaskoczeniem.

Sarri może wprowadzić Juve na wyższy poziom i uważam, że jego doświadczenie w Chelsea może być w tym również bardzo pomocne.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi