Trener

tItOveN | 30 maja 2020

Zola: Sarri nudził piłkarzy Chelsea

Były asystent Sarriego, Gianfranco Zola, przyznaje, że gwiazdy takie jak Eden Hazard i Willian „nudziły się” na treningach 61-letniego, obecnego szkoleniowca Juventusu, jednakże stosowane metody treningowe były pożyteczne dla reszty zespołu. 

Pomimo że Sarri poprowadził The Blues do 3. miejsca w lidze i wygrał Ligę Europy, zwyciężając 4:1 z Arsenalem, nie jest dobrze wspominany przez wielu piłkarzy.

Utalentowani piłkarze, tacy jak Hazard i Willian, którzy wiedzą, jak samodzielnie przesądzać o wyniku meczu, cierpieli z powodu rodzaju ćwiczeń i treningów, które wykonywaliśmy – byłe one jednak konieczne dla pozostałych graczy – powiedział Zola dla beIN Sports.

Będąc szczerym, nasi zawodnicy tak świetnie się spisywali, ponieważ się nudzili – powtarzali pewne ćwiczenia przez cały czas i to był powód, dla którego kiedy wszyscy spuszczali z tonu, my wzrastaliśmy w końcowej fazie sezonu. 

Metody Sarriego oparte są na powtarzaniu tych samych ruchów, wykorzystując szybkie podania w wolne przestrzenie, w które mają wchodzić piłkarze przednich formacji. Filozofia ta wymaga wielu godzin szlifowania wzorców rozegrania akcji, aby utrwaliły się one w świadomości piłkarzy.

Na początku zawodnicy akceptowali wszystko, byli świetni – kontynuuje Zola.

Podążali za wszystkim, co im przedstawialiśmy, ale w miarę upływu tygodni z powodu dużej powtarzalności i liczby meczów, piłkarze byli zmęczeni, a także znudzeni.

Jednak nuda i rutyna jest częścią naszej pracy. Czasami musisz się nudzić, bo kiedy zaczynasz odczuwać znużenie, utrwala ci się to, co wykonujesz. A wtedy stajesz się lepszy.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kriksos
4 lat temu

Nie jestem fanem Sarriego ale Hazard pokazuje swój kunszt w Realu gdzie metody stosowane przez Zizou zapewne odbiegają od tych Sarriego.

anavrin_
4 lat temu

Aha, to trener jest od zabawiania piłkarzy, a ci muszą się koniecznie świetnie bawić w pracy. Dobrze wiedzieć.

, no Hazard póki co to pokazuje wielkie nic, bo co rusz kontuzje. Choć faktycznie na znudzenie metodami treningowymi nie może narzekać w takim wypadku.

kelso
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Gdzie wywnioskowałeś w artykule że to co robił Sarri było złe?

btw czepianie się Hazarda bez sensu.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  kelso

A czy ja mówię, że są złe? Wręcz przeciwnie, niech treningi będą tak monotonne jak tylko mogą, byleby przenosiły efekt. Stąd zastosowana w zdaniu ironia.

A czy ja czepiam się Hazarda? Sam piszę, że ma non-stop kontuzje. To raczej kolega wyżej lekko czepił się Belga, a ja w żarcie dodałem, że rzeczywiście na monotonie treningów narzekać nie może ciągle się lecząc.

Nie zrozumiałeś zatem mojego komentarza w dwu miejscach.

Kenshin
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Praca to praca. Tak jak mówisz piłkarz ma słuchać trenera i pomimo monotonnych treningów stosować się do jego zaleceń. Jeżeli wyniki bronią trenera- to on ma rację!

Jako przeciwny biegun podejścia do treningów można podać Vitala Heynena. Łatwo wyszukać jakie „cuda” wymyśla na treningach reprezentacji (btw. siatkówka – reprezentacja Polski). Siatkarze bawią się, szlifują swoje umiejętności, a jednocześnie dbają o dobrą atmosferę w zespole. Jak wiadomo sukces międzynarodowy również się pojawił.

Które podejście jest lepsze? Nie ma na to odpowiedzi… To zależy od grupy zawodników, którą się trenuje.

Ater
4 lat temu

Ten artykuł bardzo dobrze oddaje mentalność i brak profesjonalizmu wielu piłkarzy.
W tej pracy, jeżeli trener z jakiegoś powodu nakazuje stać na głowie na środku boiska, to trzeba tak robić, bo to On dowodzi na boisku.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi