Liga Mistrzów

einhard | 10 kwietnia 2019

120 kibiców Juventusu aresztowanych

W Amsterdamie doszło do kilku incydentów, w których nie popisali się zarówno fani Ajaxu, jak i Juventusu.

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini, prowadził relację na żywo na Facebooku, w której powiedział, że podczas wyrywkowych przeszukiwań kibiców w centrum Amsterdamu doszło do około 120 aresztowań fanów z Włoch, u których znaleziono między innymi noże, scyzoryki, kije oraz gaz pieprzowy.

Wczoraj po południu do wiadomości publicznej wyciekła z kolei informacja o miejscu pobytu drużyny Juventusu. Fani Ajaxu zdecydowali się zapewnić piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu Juve dodatkowe atrakcje i między 2:00 a 4:00 w nocy odpalili fajerwerki pod hotelem, w którym nocowała ekipa Starej Damy.

Ponadto dziesiątki chuliganów związanych z Ajaxem próbowało kilka godzin temu zaatakować policję tuż pod stadionem. Funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i armatką wodną.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi