Conceição: Chcemy awansować dalej
Sergio Conceição, zdaje sobie sprawę, że Juventus dużo zainwestował, aby wygrać Ligę Mistrzów.
Będziemy mieć takie samo podejście jak w poprzednim meczu, patrząc na przeciwnika i siebie. Chcemy uzyskać pozytywny wynik – powiedział trener FC Porto na konferencji prasowej.
Rozegraliśmy wiele meczów i niektórzy gracze mają w tej chwili problemy. Nasi trenerzy są tutaj, aby znaleźć rozwiązania.
Mam wątpliwości co do Corony. Grujic jest kontuzjowany, jest stale obserwowany, ale nie mogę powiedzieć, czy zagrają.
Znamy Juventus i jesteśmy świadomi, że odzyskali ważnych graczy, takich jak Cuadrado, Bonucci, Chiellini i Arthur.
Juventus zainwestował dużo pieniędzy, aby wygrać ten turniej. Chcemy zagrać mecz, który odzwierciedli naszą tożsamość.
Widziałem ich ostatni mecz i byłem świadkiem bardzo konkurencyjnego zespołu z wieloma silnymi graczami.
Portugalczyk grał w Lazio i Parmie jako piłkarz.
To był ważny kraj dla mojej kariery. Mógłbym mówić o moim pierwszym meczu we Włoszech, finale Superpucharu przeciwko Juventusowi w 1999 roku, ale nie zrobię tego. Chcę skupić się tylko na teraźniejszości.
Czy trener widzi jakieś podobieństwa między sobą a José Mourinho?
Staram się tylko wykonywać swoją pracę. Jestem trenerem od prawie dziesięciu lat i moja historia jako piłkarza nie ma nic wspólnego z moją karierą trenerską.
Nie lubię porównywać się z kimś innym, jestem tym, kim jestem i mam nadzieję, że jutro wygram i zakwalifikuję się do następnego etapu tych rozgrywek.
Źródło: fcporto.pt