Kontrakty

Kurp | 17 czerwca 2022

The Pogmentary: szczera rozmowa Pogby z Raiolą

W sieci pojawiły się pierwsze fragmenty filmu dokumentalnego Pogmentary, w którym widzowie poznają z bliska karierę Paula Pogby. Mówi się, że owa produkcja ma być również zwiastunem powrotu francuskiego pomocnika do Juventusu.

Zarząd Bianconerich wraz z Massimiliano Allegrim intensywnie pracuje nad letnim oknem transferowym, aby podnieść jakość obecnej kadry przed następnym sezonem. Jednym z piłkarzy, który podobno wymaga już tylko oficjalnego potwierdzenia jest Paul Pogba, którego powrót do Turynu ma zostać ogłoszony na początku lipca.

Tymczasem dziś we Francji ujrzy światło dzienne nowy dokument o pomocniku „trójkolorowych”, którego urywki pojawiły się już w Internecie. Wśród nich zobaczymy rozmowę Pogby z jego byłym agentem, śp. Mino Raiolą, w której niejednokrotnie pada hasło „Juventus”.

Raiola: Paul, jesteś w szczególnej sytuacji. Nie masz pomysłu, nie masz pomysłu.

Pogba: Manchester przygotował drugą ofertę?

Raiola: Tak. Chcą, abyś został. Dla mnie jednak oferta tego nie odzwierciedla. Powiedziałem im: jeżeli chcecie, żeby został, nie składajcie takich propozycji. Dam im do zrozumienia, że jeśli naprawdę chcą, żebyś dalej tu był i chcą stworzyć projekt wokół ciebie, tym razem muszą działać inaczej i wyłożyć pieniądze na stół.

Pogba: Blefują. Jak możesz powiedzieć piłkarzowi, że absolutnie go chcesz, nic mu nie oferując? Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Raiola: Co jest dla ciebie najlepsze? Co jest najlepsze dla twojej rodziny, dla twojej kariery? Co jest dla ciebie najlepsze z ekonomicznego punktu widzenia? Co jest najlepsze dla twojej marki? Musimy znaleźć miejsce, w którym będziesz się czuł tak dobrze, jak w przypadku kadry Francji. Jesteś zupełnie inny z nimi. Rozumiesz? Jesteś zupełnie innym Pogbą w Manchesterze. To nie jest normalne. Z Francją jesteś prawdziwym Pogbą, takim, jakim byłeś w Juventusie. Pogbą, którego wszyscy kochają. W Manchesterze jest coś, co cię blokuje.

Pogba: W moim sposobie myślenia jest pokazanie Manchesterowi, że popełnili duży błąd, zwlekając z daniem mi kontraktu. Chcę pokazać innym klubom, że Manchester się pomylił. Nie jesteś gwiazdą, tylko dlatego, że ty to mówisz. Stajesz się nią, ponieważ ludzie robią z ciebie gwiazdę. Tego nauczyłem się, kiedy byłem w Juve.

 

Źródło: juvenews.eu

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Z tego wynika, ze Pogba chce przyjsc do nas z dwoch powodow. Po pierwsze, by po prostu utrzec nosa Manchesterowi, ze dali mu „nieodzwierciedlajaca” jego status propozycje kontraktu i ze zlozyli ja tak pozno. Z wiadomych przyczyn, najlepiej zrobic to przechodzac ponownie za darmo do Juventusu. Po drugie, pilkarz chce byc centralna postacia w projekcie.

Nie powiem, ma Pogba rozmach biorac pod uwage, ze albo nie gra wcale albo gra slabo od długiego czasu.

Pozostaje miec nadzieje, ze atmosfera Juventusu wydobedzie z niego co najlepsze, ale ja jestem umiarkowanym optymista/pesymista.

Gregor del Ptasior
2 lat temu
Reply to  anavrin_

A ja jestem dziwnie spokojny. Od dawna powtarzam, że Pogba to gracz, u którego wszystko leży w głowie. Bo z punktu fizycznego czy technicznego nei ma braków. On musi być podziwiany, kochany i noszony na rękach. Wtedy odżywa. I myślę, że nasi kibice oraz ta chęć dopieczenia United sprawią, że znów będzie najlepszą wersją Pogby.

OldLady
2 lat temu

Jak tylko zdrowie będzie to będzie z miejsca naszym najlepszym pomocnikiem.

Calcio Maestro
2 lat temu
Reply to  OldLady

Zgadzam się. Twierdzę nawet, że jeszcze przez lata to będzie nasz najlepszy pomocnik.

Arkadio
2 lat temu
Reply to  Calcio Maestro

Również sie podpinam, jestem dziwnie spokojny o Pogbe. Oczywiście pewności mieć nie mozna. Ale jestem zachwycony że Pogba wraca. Myślę że dostanie u nas miłość kibiców i będzie motorem napędowym naszej pomocy

Szymon82juve
2 lat temu

Niedawno nie przedłużyli w Turynie kontraktu z jednym piłkarzem co podobno mógłby osiągnąć więcej gdyby nie głową.

Szymon82juve
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Nie wiem czy w obecnym Juventusie jest atmosfera żeby wydobyć z nieo to co najlepsze. Często w ostatnim sezonie piłkarze Juventusu wyglądali jakby przechodzili obok meczu. On się na lidera nie nadaje. To nie jest piłkarz który będzie zapierdalał na boisku i motywował innych do walki. Jak nie idzie to raczej ma wywalone i truchta po boisku. Żeby on mógł zabłysnąć to inni muszą zapierdalać. Mentalnie to poziom Neymara. Czarnoskórzy piłkarze ogólnie chyba mają tendencję do gwiazdorzenia.

OldLady
2 lat temu
Reply to  Szymon82juve

No to będą inni zapieprzać, a on da jakieś liczby z pomocy bo z tym był dramat. Siejesz defetyzm w każdej wypowiedzi.

luque10
2 lat temu
Reply to  OldLady

Wydaje mi się ( a przynajmniej mam taką nadzieję), że przy Pogbie, który gra główne skrzypce w reprezentacji Francji, Locatelli rozwinie się jeszcze bardziej ( w końcu będzie miał z kim grać), a Rabiot (jeśli zostanie) będzie bardzo potrzebnym piłkarzem drugiej linii.

neq1897
2 lat temu

Pogba podniesie poziom całej drużyny… Zobaczycie 😎 Pogboom to część Juventusu, a Juventus kocha Pogboom…
⚪🤜🏻❤️🤛🏿⚫

Last edited 2 lat temu by neq1897
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi