Inne

maciejovsky | 5 września 2022

[AKTUALIZACJA] Skandaliczne zachowanie kibiców Juve, Fiorentiny i Interu

Kibice Juventusu oraz Interu dopuścili się antysemickich i obraźliwych okrzyków względem swoich przeciwników w ostatniej kolejce Serie A. Fani Fiorentiny również wykazali się skandalicznymi zachowaniami.

Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja Juventusu z Fiorentiną jest bardzo gorąca, podobnie jak derby Mediolanu.

W zeszłym tygodniu pojawiły się kontrowersje, kiedy dwóch fanów Violi zostało ukaranych na dwa lata po tym, jak jeden próbował uderzyć trenera Napoli, Luciano Spallettiego, a drugi rzucił w niego plastikową butelką.

Dzisiaj Milan opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych z załączonym wideo, na którym ultrasi Interu z Curva Nord śpiewają, że „mistrzami Włoch są Żydzi”.

Fani Juve zostali również uchwyceni podczas obraźliwych śpiewów: „Viola to nie Włosi, to banda Żydów. Fioletowy to kolor, którego nienawidzę, którego nienawidzę najbardziej. Wysterylizujmy ich kobiety, żeby więcej się ich nie rodziło”.

Niektórzy kibice Fiorentiny również zachowywali się skandalicznie śpiewając o Heysel, a dwóch mężczyzn (ojciec z synem) założyli szaliki Liverpoolu.

AKTUALIZACJA

FIGC w oficjalnym oświadczeniu potwierdził, że postępowanie przeciwko kibicom za powyższe incydenty zostało już wszczęte.

Prokuratura Federalna wszczęła dochodzenie w sprawie antysemickich okrzyków kibiców przyjezdnych w meczach Fiorentina-Juventus i Milan-Inter – oznajmił FIGC.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Ale wstyd.

Rouge
2 lat temu

Niestety, ale zawsze jest jakaś część kiboli półmózgów, która przez swoje zachowanie rzuca cień na normalnych kibiców. Zero tolerancji dla takich zachować. Dożywotne zakazy stadionowe powinny obowiązywać, to może by udało się chociaż część bydła wychować.

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  Rouge

Zawsze się mówi o „części” ale to musi być więcej osób niż 2, żeby wyuczyć się 3 wersowej dość skomplikowanej przyśpiewki na tyle, aby było ją wyraźnie można wychwycić przez obserwatorów 😛

SzeFu1897
2 lat temu

Zdjęcie chyba z Delle Alpi

SzeFu1897
2 lat temu

Można nie lubić ludzi z Państwa Wybranego ale bez przesady.

Ostatnie ostrzeżenie dotyczące sposobu komentowania, szczególnie wycieczek dotyczących pochodzenia /maciejovsky

Last edited 2 lat temu by maciejovsky
Bad_Magick
2 lat temu
Reply to  SzeFu1897

A czym zachowanie kibiców różni się od Twojego najnowszego komentarza o Pogbie?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi