Serie A

einhard | 21 czerwca 2019

ADL: Mam nadzieję, że Sarri nic nie wygra

Aurelio De Laurentiis, mówi, że ma nadzieję, że Maurizio Sarri nic nie wygra w Juventusie, a czas udowodnił, że prezydent miał rację co do prawdziwego charakteru trenera.

De Laurentiis regularnie krytykował Sarriego pod koniec jego przygody w Napoli i zaraz po dołączeniu do Chelsea, a teraz, gdy 60-latek przeszedł do Juve, prezydent Partenopei po raz kolejny obrał sobie go za cel swoich ataków.

Nie jestem zaskoczony, w piłce nożnej nie ma już ikon. Nic u nas nie wygrał i może nic nie wygrać w Turynie. Jest naszym rywalem i życzę mu, żeby nic nie wygrał. – powiedział ADL w wywiadzie dla Corriere dall Sera.

Opowiadam się za wolnością, dlatego szanuję jego wybór. Ludzie mogą robić, co im się podoba, ale muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje czyny i wybory.

Nigdy nie wierzyłem w absolutną miłość Sarriego do Napoli, a czas udowodnił, że miałem rację. Często powtarzam, że jestem za monogamią, wierzę w małżeństwo i jestem w Napoli od 15 lat, chociaż część naszych fanów próbowała wejść mi w drogę.

Pewne sytuacje mogą się zdarzyć, ale ważne jest, aby pozostać wiernym sprawie i naszym barwom. Ja wybrałem sercem i tak już zostało.

W tej chwili Sarri jest w Juventusie, a to zaczęło napędzać jego ego i ambicje. Może zdenerwował tym ruchem wielu ludzi, ale jego priorytety leżą gdzie indziej. Rozumiem rozczarowanie fanów Napoli. Żyją piłką, a Sarri odebrał część duszy każdego z nich.

Sarri jest sprytny i przyzwyczajony do pracy na swoją korzyść. Ancelotti to człowiek biznesu, osoba światowa. Miło jest rozmawiać z nim o sprawach innych niż piłka nożna.

Maurizio będzie potrzebował czasu. Będzie fajnie, gdy Ancelotti pokona go na boisku.

Następnie prezesa Napoli zapytano o ruchy transferowe jego klubu, ale 70-latek nawet wtedy nie mógł się powstrzymać, aby nie dogryźć Sarriemu.

W grze jest wiele nazwisk. Carlo poprosił mnie o Jamesa Rodrigueza, więc spróbuję go zadowolić. Myślimy także o Lozano i Manolasie, ale obserwujemy również innych graczy.

Chcę powiedzieć wszystkim fanom Napoli, żeby mi zaufali, żeby ufali tym, którzy nigdy ich nie zdradzili…

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi