Prasa

einhard | 14 maja 2019

ADL: To Ronaldo trenuje teraz Juve

Aurelio De Laurentiis twierdzi, że Lorenzo Insigne chciał opuścić Napoli, Cristiano Ronaldo jest prawdziwym trenerem Juventusu, a play-offy są niemożliwe do wprowadzenia w Serie A.

Insigne ma przedłużyć swój kontrakt z Napoli, ale De Laurentiis przyznał, że nie może powstrzymać swojego kapitana przed odejściem.

Wiem, że jest graczem Napoli i prawdziwym Neapolitańczykiem. – powiedział prezes Napoli w rozmowie z Corriere dello Sport.

Zawsze był bardzo przywiązany do tej koszulki, ale nie mogę go zmusić do pozostania. W przeszłości był atakowany za bycie

Neapolitańczykiem i kilkukrotnie prosił o pozwolenie na odejście. Cztery lata temu, sześć lat temu, a ostatnio przed zawarciem umowy z Raiolą. Robił to, ponieważ nie czuł się kochany.

ADL stwierdził kiedyś, że zaproponowano mu Cristiano Ronaldo, zanim CR7 dołączył do Juve. Co teraz myśli o nim właściciel Napoli?

Cristiano Ronaldo jest niezwykły, ponieważ zastąpił trenera Juve swoją obecnością. Co tak naprawdę musiał w ogóle robić Allegri w tym sezonie?

Ich prawdziwym motywatorem jest właśnie Ronaldo, to on rządzi w szatni. Widziałem jak w drużynie narodowej siedzi na ławce i prowadzi swoją drużynę. Krzyczał więcej niż trener.

Nie mogłem sobie na niego pozwolić. Moi rodzice nauczyli mnie, że musisz zawsze pracować na posiadanych środkach i się nie zadłużać. Nie muszę nic nikomu udowadniać, ponieważ całe moje życie odnoszę sukcesy. Robię to od 25 roku życia, kiedy stworzyłem swój pierwszy film.

W końcu 69-latek został zapytany o możliwość wprowadzenia play-offów i play-outów do Serie A.

Moim zdaniem jest to niewykonalne. Uważam, że musimy poważnie zastanowić się nad inną kwestią. Musimy przestać debatować o prawdziwych stadionach i zacząć myśleć o tych wirtualnych, ponieważ przed telewizorami siedzi 20-25 mln fanów we Włoszech i 300–400 mln na całym świecie. Obecnie marnujemy czas na rozmowę o prawdziwych stadionach, na których w niedzielę pojawia się najwyżej kilkadziesiąt tysięcy fanów.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi