Prasa

maciejovsky | 14 września 2018

Agnelli: Chcemy, by VAR był obecny w Lidze Mistrzów

Andrea Agnelli, prezydent Juventusu i prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, zaapelował, by UEFA wprowadziła technologię VAR do Ligi Mistrzów.

ECA to największy związek najmocniejszych klubów europejskich, a Agnelli wygłosił przemówienie inaugurujące szczyt w Splicie.

Nie możemy się cofać. Chcemy, by VAR został wprowadzony do rozgrywek sygnowanych przez UEFA tak szybko, jak to możliwe. Rozmawiałem o tym z prezydentem federacji Aleksandarem Ceferinem. On rozumie nasze stanowisko i powiedział nam, że VAR zostanie wdrożony, ale UEFA składa się z 53 federacji i zanim będzie można przejść do konkretnych działań, potrzebne są odpowiednie przygotowania.

Życzylibyśmy sobie, żeby sędziowie przeszli odpowiednie szkolenia, aby utrzymać standard wyznaczony przez ligi, które używają systemu VAR. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie UEFA będzie mogła wprowadzić tę technologię do europejskich pucharów. Wszyscy pracujemy w tym kierunku. Kiedy pracujesz z VAR i zauważasz, że margines błędu zmniejsza się o 5 procent, to rozumiesz, że to ścieżka, którą należy podążać.

Agnelli wspomniał także o Międzynarodowym Kalendarzu Meczowym.

Od dzisiaj do 2024 roku, kiedy nowy Międzynarodowy Kalendarz Meczowy będzie określał futbolowy krajobraz, gra będzie ewoluować na wiele zauważalnych sposobów. Kluby będą musiały zostać kluczowymi graczami w opracowywaniu IMC, ponieważ to właśnie one są jedynymi interesariuszami w branży i ponoszą ryzyko związane z przedsiębiorczością i sportem.

W wywiadze dla La Gazzetty dello Sport zaś wspomniał o swojej sympatii do Mario Mandżukicia.

Mario jest niesamowitym facetem. Uwielbiam go! Niewiele muszę dodawać. On chce wygrać każdy mecz tak jak my tutaj w Juventusie.

Koniec kariery reprezentacyjnej Mario? Przeanalizował sytuację, a piłkarze czasem potrzebują czasu, aby się zastanowić. Wszyscy musimy pochwalić osiągnięcie Chorwacji na Mundialu, biorąc szczególnie pod uwagę populację tego państwa. Chorwacji mają wielu mistrzów w różnych dyscyplinach sportowych i to marka uznawana na poziomie globalnym. Mario jest jednym z największych talentów z chorwackiej ziemi i posiada ogromną determinację.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi