Meczowe

einhard | 5 października 2020

Agnelli sugeruje, że Napoli nie przestrzegało protokołu

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli podkreśla, że ​​Napoli nie przestrzegało protokołu Serie A.

Agnelli rozmawiał ze Sky Sport Italia na pustym Allianz Stadium, na którym nie pojawiła się ekipa z Neapolu.

Jestem tutaj, ponieważ słuszne jest, abyśmy wyrażali naszą opinię – powiedział Agnelli.

Potrzebujemy jasności. Istnieją protokoły, które są bardzo jasne w takich momentach. Sytuacja, że ​​w składzie meczowym będzie jeden lub dwa przypadki COVID była przewidziana. W tym momencie stosujemy się do protokołu przekazanego nam przez CTS i Lega Serie A, zgodnie z którym przechodzimy do izolacji powierniczej w strukturze uzgodnionej z ASL.

To pozwala nam wszystkim rozpocząć izolację, kontynuować treningi i grać przy regularnych testach. Jest jasne, że Federacja dobrze współpracowała z Ministerstwem Zdrowia i CTS, aby upewnić się, że wszyscy wiemy, co należy zrobić.

Juventus odkrył, że pojawiły się dwa przypadki COVID wewnątrz klubu, więc naturalnie wszyscy weszliśmy zamknęliśmy się w naszym centrum, abyśmy byli gotowi do gry.

Napoli nie jest pierwszym klubem, który ma dwa przypadki COVID w składzie, ale inne mecze nie zostały przełożone, na przykład Milanu i Torino.

Protokół został sporządzony przez rząd i CTS. Jeśli wchodzimy w sytuacje z granicznymi scenariuszami, możemy spojrzeć na protokół, a następnie dostosować go do indywidualnych sytuacji.

Oczywiście nadal koncentrujemy się na zdrowiu publicznym, ale ten protokół został sporządzony, aby umożliwić nam kontynuowanie naszej pracy.

Na Allianz odbywały się surrealistyczne sceny: Bianconeri przyjechali na stadion, ogłosili wyjściową jedenastkę, a Napoli w tym czasie izolowało się po drugiej stronie kraju. Wystarczyły trzy rundy, aby zakwestionować protokół, uzgodnionym między rządem a Lega Serie A, w który wkroczyły władze poszczególnych Regionów, które we Włoszech działają w podobny sposób, jak stany w USA.

Zgodnie z protokołem Serie A i UEFA tak długo, jak drużyna ma 13 zawodników – w tym jednego bramkarza – mecz musi się odbyć. Istnieje klauzula stwierdzająca, że ​​jest to poza orzeczeniami władz lokalnych, ale debata dotyczy tego, czy oświadczenie ASL jest konkretnym zakazem podróżowania czy jedynie poradą.

Czy Agnelli miał jakikolwiek kontakt z prezydentem Napoli, Aurelio De Laurentiisem?

Chciał, aby przełożono mecz, co może być uzasadnioną prośbą, ale istnieją bardzo jasne zasady i wszyscy musimy się ich trzymać. Każda branża ma swoje zasady i jeśli ich nie przestrzegamy, popełniamy błąd nie tylko jako profesjonaliści, ale także jako obywatele.

Czy protokół powinien zostać zmieniony po tej kontrowersji?

Nie do mnie należy ocena, czy należy zmienić zasady. Wszystko, co mogę zrobić, to przestrzegać narzuconych nam zasad. Protokół został napisany dokładnie z myślą o tym, co się stanie, jeśli wynik testu będzie pozytywny.

Ponieważ bierzemy udział w rozgrywkach międzynarodowych, mamy trzy wymazy tygodniowo – wszystkie dwa dni przed meczem. Jest prawie nieuniknione, że wszystkie zespoły będą rejestrować pozytywne przypadki. Uważam, że większość z nich, jeśli nie wszystkie, przebiegają bezobjawowo, więc gdybyśmy nie byli tak dokładnie badani i monitorowani, prawdopodobnie kontynuowalibyśmy swoją pracę nie zdając sobie sprawy, że jesteśmy zarażeni.

Agnelli został zapytany, czy Juventus udałby się do Neapolu, gdyby otrzymał wiadomość z ASL, wzywającą klub do samoizolacji?

Nie pojechalibyśmy, ale nie wierzymy, że ASL opublikowałoby takie oświadczenie. Jeśli ASL by tak postąpiło, to najwyraźniej dlatego, że czułoby, że nie przestrzegaliśmy istniejącego protokołu.

Moim zdaniem ASL nie musiałby interweniować, gdyby protokół, który został wysłany do wszystkich klubów, był skrupulatnie przestrzegany.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Po mojemu, to dwoma ostatnimi zdaniami Agnelli zagmatwał sprawę jeszcze bardziej.

OldLady
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Agnelli nieco wcześniej przyznał że też byśmy zrobili podobnie. Powinien uciąć temat mówiąc że u nas się przestrzega procedur więc nas to nie dotyczy.

Przejdź do paska narzędzi