Liga Mistrzów

einhard | 24 października 2019

Agnelli: Włochy za małe na Juventus

Andrea Agnelli przyznaje, że bycie najlepszą drużyną we Włoszech już nie wystarcza Juventusowi i twierdzi, że Cristiano Ronaldo zasługuje na zdobycie Ballon d’Or.

Agnelli przemawiał na corocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Juve, podczas którego potwierdził plany pozyskania ogromnych pieniędzy poprzez podwyższenie kapitału zakładowego.

W lutym tego roku ogłosiliśmy emisję obligacji na kwotę 175 milionów euro w celu zapewnienia klubowi środków finansowych na jego działalność, a także optymalizacji struktury oraz terminów spłaty zadłużenia. 

Dzisiaj prosimy naszych akcjonariuszy o zatwierdzenie podwyższenia kapitału o 300 mln euro, niezbędnych do realizacji naszego planu rozwoju na lata 2019-2024 – zaczął swoją wypowiedź prezydent Juve, jak informuje oficjalne konto klubu na Twitterze.

Liczby te wydają się ogromne w porównaniu z włoską rzeczywistością, ale naszym punktem odniesienia są wielkie kluby europejskie. Możemy jasno stwierdzić, że Juventus jest największym klubem we włoskim futbolu, ale jest także jednym z największych klubów w Europie.

Musimy być dumni z naszego rozwoju i tempa wzrostu, ale musimy dotrzymywać kroku innym europejskim potęgom. Nasz model zarządzania opiera się na jasnych i rozdzielonych obowiązkach, które muszą być realizowane, aby uzyskać wyniki.

W ostatnich latach mieliśmy również duży wpływ na zatrudnienie w naszym regionie. Niewiele firm we Włoszech zatrudniło tylu pracowników, co my. Do tej pory w Juventusie pracuje 885 osób. Nasz rozwój potwierdza ranking UEFA. Jesteśmy obecnie na piątym miejscu, ale mamy uzasadnione podstawy, aby myśleć o wspięciu się na czwarte.

Przeznaczyliśmy około 400 mln euro na bezpośrednie i pośrednie inwestycje w rozwój infrastruktury. Dziś nasze nowe logo jest rozpoznawane wszędzie i zostało to osiągnięte dzięki odwadze, jaką mieliśmy przy jego wprowadzaniu.

Stworzyliśmy świetnie działającą strukturę dla rozwoju kobiecego futbolu i mamy zespół, który od momentu swojego stworzenia wygrał dwa Scudetti w ciągu dwóch lat. Dla rozwoju klubu ważne było również stworzenie zespołu U23.

Ronaldo jest jednym z 30 kandydatów walczących o tegoroczną nagrodę Ballon d’Or, a co sądzi prezydent Bianconerich o jego szansach?

Mam nadzieję, że Cristiano wygra Ballon d’Or, ponieważ na to zasługuje.

Staliśmy się czwartym klubem w Europie pod względem ilości fanów. Ponadto nasze nowe biuro w Hongkongu pozwoli nam dalej rozwijać się w tamtej części świata. Żyjemy w bardzo złożonej branży. Mamy kilka mocnych stron, ale musimy też pracować nad naszymi słabościami.

W tym roku nasze przychody komercyjne przewyższają dochody z krajowych praw telewizyjnych. Są to wyniki, które powinny dobrze wróżyć na przyszłość. Publiczność telewizyjna w Europie musi się zastanowić. Piłka nożna starzeje się jako oferta produktowa, która dociera najczęściej do osób powyżej 35 roku życia.

Nowe działania w dziedzinie rozrywki, takie jak eSport, stają się coraz silniejsze marketingowo. To są rzeczy, o których należy pomyśleć. Działalność cyfrowa ma dla nas strategiczne znaczenie – utrzymanie globalnego wymiaru klubu ma fundamentalne znaczenie. Millennials i Generation Z są dla nas ważnymi grupami i będziemy musieli wykorzystać szanse rynkowe stwarzane na przykład poprzez platformy OTT.

Piłka nożna kobiet szybko się rozwija. Potwierdzają to takie wydarzenia, jak mecz na stadionie Allianz w marcu i Mistrzostwa Świata. Musimy być gotowi wykorzystać te możliwości.

Chcieliśmy, aby Juventus stał się globalną marką i jest to cel, który osiągnęliśmy. Naszą wizją jest sprawienie, aby Juventus prosperował jako nowoczesna, innowacyjna i kultowa marka. Naszą misją jest również konsolidacja wyników ekonomicznych i finansowych oraz wyników piłkarskich zarówno we Włoszech, jak i w Europie.

Celem podwyższenia kapitału jest wzmocnienie klubu. Chcemy wspólnie osiągać nowe cele. Fino Alla Fine.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nano
4 lat temu

Trzeba przyznać, że Andrea ma ogromną wiedzę i samoświadomość, w którym miejscu jest Juve i co należy dalej robić. Godnie podtrzymuje prezydentury swoich przodków i myślę, że możemy spać spokojnie. Przyszłość Juventusu jest w dobrych rękach.

juve1990
4 lat temu

Ma gość łeb na karku. Prawdziwy wizjoner. Oby tak dalej

anavrin_
4 lat temu

Zgodzę się, że Andrea to biznesmen z krwi i kości, ale wielu umyka, że prowadzi ten biznes dosyć ryzykownie, jeśli spojrzeć na raporty finansowe. Na razie się to sprawdza, więc miejmy nadzieję, że intuicja go nie opuści i nie przeszarżuje.

Nie mówię oczywiście o rzeczach, które są subiektywne, jak np. czynienie z Juventusu korporacji, bo to osobny temat.

Benq
Benq
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Do długów Barcy czy Realu nam bardzo daleko, więc nie ma co się orać 😀

Harun
Harun
4 lat temu
Reply to  anavrin_

W dzisiejszych czasach, gdzie sport to gigantyczny biznes, nowoczesny i sprawnie zarządzany klub musi działać jak korporacja. W przeciwnym razie staje się krainą leśnych dziadków, co niestety dotknęło wiele klubów z Italii.

Jestem przekonany, że Agnelli to znakomity fachowiec, który wie, w jako sposób rozwijać klub, żeby osiągał sukcesy sportowe i jednocześnie utrzymywał stabilność finansową. Facet myśli strategicznie i zna się na tym co robi.

OldLady
4 lat temu

Andrea to rekin biznesu, facet wie,że kto się nie rozwija ten się cofa. Juventus błyskawicznie skraca dystans do gigantów z Hiszpanii , ale jeszcze trochę nam brakuje. Bez dwóch zdań sukces w LM napedziłby nam kibiców i wprowadziłby nas na dobre do elity finansowej .

clyde_1987_
4 lat temu

Nigdy nie byłem szczególnym zwolennikiem korporacjonizmu w każdym możliwym skrawku naszego życia, ale z drugiej strony żyjemy w takim, a nie innym świecie i choćby z tego powodu należy się cieszyć, że Agnelli dostosowuje swoje biznesowe umiejętności do tego, ażeby Juventus na stałe zagościł w ścisłej czołówce najlepszych klubów w Europie i co za tym idzie na Świecie. Nie możemy jednak zadławić się tym wszystkim i zachować pewien balans, który charakteryzował chociażby drużynę Lippiego, która tak dużo osiągnęła. Chodzi mi przede wszystkim o to, żebyśmy nie skupiali się jedynie na sprowadzaniu „modnych” piłkarzy, ale oprócz tego szukali faktycznych pereł, bądź… Czytaj więcej »

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Bym chyba umarł ze śmiechu, jakby teraz jakiś Dybala walnął twitta o wolnym HongKongu. 😀 Nagle biuro by się zamknęło, a Juve nie miałoby na nowy kontrakt dla takiego Pawełka lub kogoś innego.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi